Skocz do zawartości
Srokus

Wysoka temperatura wody

Rekomendowane odpowiedzi

Nie po to zakladalem wc zeby kolejne wentyle instalowac :>

a w ladzie jak ta chlodnica chlodzila tez pasywnie, muisz cos dac aby na nia wialo jak nie chcesz dawac wentyla to wyciagnij ja za okno i machaj aby przez uzebrowanie przechodzilo powietrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz jesli nagrzewnica jest jeszcze w takim miejscu ze nie ma za bardzo jak oddawac ciepla droga naturalnej konwekcji to troche nie dobrze, Minimalny przeplyw powietrza jest wymagany inaczej nagrzewnica nie pracuje jak trzeba. Wiec imo lepszych temp raczej bez nawiewu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że temperatura wody się podnosi to dobry objaw – znaczy ze bloki dobrze odbierają ciepło

natomiast nagrzewnica bez wentylatora to nieefektywne rozwiązanie

pisałem już o tym kiedyś, wiem z własnego doświadczenia – natomiast wentylatory na nagrzewnicy to huk

 

 

trochę mi zajęło wyjście ze stereotypu myślowego podobnego jak na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku. Nie da sie skuttecznie wychlodzic wody przy uzyciu nagrzewnicy PASWYNIE!!!! Nagrzewnica przystosowana jest do pracy z wentylatorem co wiecej o bardzo duzych przeplywach powietrza... Sytuacja calkiem normalna powiem wiecej - calkiem pozytywna ;) (wg mnie temp wody i tak jest dosc mala :)) Chcesz lepszych osiagow kup wentyl Crystal (po ~25zl w Proline albo w X4pro) juz na 12 v nieslyszalny puscisz go na 7 i masz miodek... Wiecej pomyslow nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nie mam wentyla nie znaczy ze nie wiem o shroudzie ;)

Co do temperatur to mam jedynie odczyty z plyty, termometr porzadny zalatwie jak bede mial czas.

Wg plyty mam :

normalna praca 42 stopnie

maksymalne obciazenie ( hotcpu ) 46 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też będzie stała poza kompem a mianowicie na dachu obudowy :D Shroud juz zrobiłem ale z plexy 2mm (kupiłem w praktikerze :) ) Nie zauważyłem że masz palomino a to grzała jest niezła :P więc nie dziwię się że taka temperaturka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne jaka jest max roznica woda cpu bo ja mam 12* to chyba cos nie halo no nie :/

h2o - 28*

cpu- 40*

 

stres ;]

ps hotcpu nie grzeje proca tak jak prime sam sie przekonalem na prime mozna miec nawet 2-3* wiecej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nie mam wentyla nie znaczy ze nie wiem o shroudzie ;)

Co do temperatur to mam jedynie odczyty z plyty, termometr porzadny zalatwie jak bede mial czas.  

Wg plyty mam :

normalna praca 42 stopnie

maksymalne obciazenie ( hotcpu ) 46 stopni

Tyle to ja mialem na palomino 1600+ @ 2000+ na Volcano 7+ :) :P

 

Po 30 min w prime temp wzrosla do 47

 

Wracajac do tematu shrouda : lepiej kupic zalmana 92mm czy papsta 120mm ?

Crystala 120 :)
Mowisz... Wlasnie mnie aluminiowy TITAN Zaczyna wku.... :)

Chyba poszukam tego wentyla w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nie mam wentyla nie znaczy ze nie wiem o shroudzie ;)

Co do temperatur to mam jedynie odczyty z plyty, termometr porzadny zalatwie jak bede mial czas.  

Wg plyty mam :

normalna praca 42 stopnie

maksymalne obciazenie ( hotcpu ) 46 stopni

Tyle to ja mialem na palomino 1600+ @ 2000+ na Volcano 7+ :) :P
Ja na swoim Palominko mam podobne temperatury do Srokusa ( 39C - cpu,gpu,hdd)

SpiderMAN- jakie mniałes temp. na tym palomino na WC :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym wentylu ? --> http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s..._detail&id=7325

danych zbyt wielu nie ma ale marka zobowiazuje ;)

 

Papst 120 jest troche za drogi :)

 

Edit: znalazlem troche dodatkowych informacji na temat tego zalmana:

wymiary: 80x80x15 mm; wykonane z aluminium; waga 75g, predkosc obrotowa 2800 RPM (1400 RPM silent mode), poziom halasu: 33dB (20 dB silent mode)

 

co ciekawe jedni pisza ze jest na lozysku kulkowym inni zd na slizgowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jest ciach!owy jak nieszczescie ;)... Powtorze jeszcze raz - CRySTAL!!!!!! http://mcs.pc.pl/produkt264.html - najlepszy stosunek jakosci do ceny (teraz robie test noiseblokerrow - i on jest lepszy od noisa 12cm - tak samo wieje a jest CICHSZY!!!) Kupisz go tez w proline i kilku innych sklepach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale prawie wszędzie koszty przesyłki sa takie same. Wachaja się od 6-8zł. Sam mam Crystala (jeszcze nie skompletowałem WC) ale po pierwszych ogledzinach to jest bardzo cichy. Na 5V z blisko słychac tylko terkotanie lekkie. Z daleka już nic. W dzien bede zapuszczał na 12V w nocy na 5V i bedzie git :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkowalm: a bardzo go slychac na 12V ? mocno dmucha? bo jak na 5v ledwo wieje to.. szkoda kasy...

 

na gieldzie komputerowej w warszawie gosc mi chcial sprzedac .. chyba arctic'a 120mm za 45zl.. mowil, ze ludzie go biora do chlodzenia wodnego ;] a, ze ja planuje ze 3-4 wentyle kupic.. to mi sie troche nie usmiecha placic 200zl za same wentyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...