Skocz do zawartości
Pinio

UPS czy listwa

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszym zabezpieczeniem jest UPS bo miałem remont w domu instalacji elektrycznej i cos był skopane i po podłaczeniu do gniazdak kompa wystrzeliły kroki no i ups poszedł. A tak by padła mi zasiłka i dabli wiedzą co jeszcze ...

 

Listwa do tego to jeszcze lepiej co 2 zabezpieczenia to nie jedno... ja jeje nie miałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko :arrow: listwa np. Ever albo Spark :arrow: UPS np. APC BackUPS 500 :arrow: komputer + monitor + opcjonalny przedłużacz na zwykłe (gniazda nie komputerowe jak od zasilacza) jeśli chcesz podłączyć coś mało prądożernego.

Drukarki laserowe podłącz do specjalnych gniazdek w UPS'ie tylko filtrowanych, które nie podtrzymują zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy to pic na wode fotomontaz. Porzadny UPS zapewnia lepsza ochrone i zawiera duzo powazniejsza elektronike (jesli te kilka elementow, ktore sa w listwie, mozna nazwac elektronika) zajmujaca sie filtrowaniem prundu. Wada to cena i koniecznosc regeneracji akumulatorow po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale co Wy porównujecie?? Listwy z UPSami?? Po pierwsze, nie podłącza sie UPSa do listwy, ani listwy do UPSa! To byłby w ogóle bezsens! Zastanawiasz sie nad wyborem pomiędzy listwą a UPSem?? Jak masz kase to kup UPSa i masz po sprawie, listwa chroni tylko przed przepięciami i skoskami napięcia, UPS oprócz tego, zapewnia przynajmniej krótkotrwałe podtrzymanie napięcia wtedy kiedy zaniknie w gniazdkach. Z drugiej strony, musisz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwage fakt, że UPS jak każdy akumulator po pewnym czasie traci swoją sprawność, aż wkońcu padnie i nie bedzie trzymał nawet kilku sekund, jednak stanie sie to po około 5 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, musisz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwage fakt, że UPS jak każdy akumulator po pewnym czasie traci swoją sprawność, aż wkońcu padnie i nie bedzie trzymał nawet kilku sekund, jednak stanie sie to po około 5 latach.

ty mnie tu nie strasz :wink:

ja swojego mam juz 5 lat i jeszcze potrafi trzymac minute - wiecej nie sprawdzalem bo nie bylo mi potrzebne - aha model to APC Back-UPS 300 oraz dodam ze od samego poczatku jest podlaczony pod jakas listwe (nie mam wolnego zwyklego przedluzacza) i dziala bez problemu :)

 

a odnosnie tematu to takze polecam UPS'a - ja musialem kupic bo po kilkunastu odlaczeniach pradu dysk mi padl :( wiec nie bylo wyjscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, musisz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwage fakt, że UPS jak każdy akumulator po pewnym czasie traci swoją sprawność, aż wkońcu padnie i nie bedzie trzymał nawet kilku sekund, jednak stanie sie to po około 5 latach.

ty mnie tu nie strasz :wink:

ja swojego mam juz 5 lat i jeszcze potrafi trzymac minute - wiecej nie sprawdzalem bo nie bylo mi potrzebne - aha model to APC Back-UPS 300 oraz dodam ze od samego poczatku jest podlaczony pod jakas listwe (nie mam wolnego zwyklego przedluzacza) i dziala bez problemu :)

 

a odnosnie tematu to takze polecam UPS'a - ja musialem kupic bo po kilkunastu odlaczeniach pradu dysk mi padl :( wiec nie bylo wyjscia

Jakikolwiek upgrade BIOSu, firmware'u, praca licencjacka/magisterka - UPS niezastąpiony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...