Skocz do zawartości
Gość artur.c

Linux Aurox 10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie w/w wersji linuxa, jak to z nim właściwie jest, chciałbym sobie zainstalować z ciekawości i ze względu na tą komendę

dvd+rw -format -force /dev/dvd

czy po instalacji w/w systemu, będę mógł z niej skorzytać, a może dodatkowy pogram będzie potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem przy instalacji Auroxa (wersje 9.2, 9.4, 10) wyskakuje mi błąd:

Błąd podczas instalacji pakietu:

Podczas instalacji kernel-2.4.22-1.2188.nptl wystąpił błąd. To moe oznaczać uszkodzony nośnik, (napewno nie bo był testowany przed instalacją) brak miejsca na dysku (napewno nie bo ustawiłem 8 gb na "/" i "/boot" i "swap" - razem 24 gb) i/lub problemy sprzętowe. Jest to błąd fatalny i instalacja zostanie przerwana. Sprawdź nośnik i spróbuj instalować ponownie. Naciśnij przycisk OK aby zresetować system.

 

 

OK

i nie wiem co z tym zrobić, a płytki napewno są dobre bo były na innych kompach instalowane i nie mają nawet jednej ryski......

Proszę bardzo o szybką pomoc - pozdrowienia - Lord Nicon

 

 

 

PS. nie zawsze wyskakuje akurat ten problem z kernelem, czasem jak udawało się instalować dalej to był ten sam błąd tylko że nie było nic o kernelu tylko o "Lynx'ie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

zrobiłem tak:

przełożyłem dysk do innego kompa i się udało zaistalować (: ale jest kolejny problem ): .... teraz linux nie chce mi się uruchamiać na tym moim kompie (uruchamia się, ale nagle jakoś wszystko wygląda inaczej, właściwie to nic tam nie widać, tak jakby było coś zepsutego w karcie graficznej, a w tym kompie na którym instalowałem jest GeForce FX a na tym moim jest radeon 7000) i co mam teraz zrobić?

Pozdrawiam - Lord Nicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...