Skocz do zawartości
_Vip_

czas na nowe graty :]

Rekomendowane odpowiedzi

zdechl mi bios w NF7-S i ogolnie mam juz dosc AMD,nForce2 itd.

 

tak wiec napewno przechodze na platforme intelowska.

 

kupic musze proca,plyte,radiator i bude

 

Co do procka to mam dwa typy:

 

Prescott 2.8GHz HT za 800zl lub Prescott HT 3.0GHz za rowne 4zl wiecej :] wiec raczej napewno bede bral 3.0

 

Bude juz sobie wybralem.Padlo na Chieftec'a DX-018-D-U ( http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=457 )

 

Do chlodzenia tego grzejnika zassam SP-94 ( http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=138 ) ,Xp-120 to jednak za drogi interes (napoczatku pewnie i tak bede smigal na boxie :] )

 

no i teraz zaczynaja sie schody bo nie moge sie zdecydowac na plyte glowna :? biore pod uwage tylko dwie firmy...Abit lub Asus

 

problem tylko na jakim ukladzie,865PE czy 875P

 

na 865PE

Abit IS7-E -358zl

Asus P4P800 -443zl

 

na 875P

Abit IC7 -511zl

Abit IC7-G -632zl

Asus P4C800 -673zl

 

cytat z twojepc.pl

 

"Teraz słowo o różnicy jakości między i865 a 875. Jak wiadomo są to identyczne chipy. Kontrola jakości prowadzi jednak selekcję i na tym poziomie prawdopodobnie dany "scalak" oznaczany jest jako Springdale lub Canterwood. PAT wymaga od chipsetu pracy na bardzo wysokich obrotach - ostre timingi, pomijanie niektórych poziomów bufora. Z chipsetami jest jak z procesorami - każdy "kręci" się nieco inaczej. I tym właśnie jest PAT - podkręcaniem chipsetu. Układy najlepsze, najbardziej wytrzymałe klasyfikowane są jako i875P. Te nieco słabsze, działające mniej stabilnie to i865PE, zaś te, którym i praca na 200MHz FSB nie idzie w takim stopniu stabilnie jak to wymaga kontrola jakości Intela, są oznaczane i865P (czyli teoretycznie bez FSB 200MHz). Oczywiście wraz z wymaganiami rynku lwia część ewentualnych i875 jest sprzedawana jako i865 - koszta produkcji identyczne, a popyt trzeba zaspokoić."

 

narazie sklaniam sie do IS7-E ze wzgledu na niska cene i bardzo dobre mozliwosci,ale jak ktos ma inne zdanie to nie krepujcie sie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Budy to wspaniale wybrałeś - sam mam taką wystarczy założyć 4 wentyle i przewiew jak tornado (Temp na procu spadła mi o jakies 10stopni tylko przez zmianę budy) IS7-E również jest znakomitym wyborem (jak masz dobre pamięci to się pobawisz GAT-em (PAT) za tą cene nie ma lepszej według mnie. Stabilna , bezproblemowa, blokada pci/agp, 2x dual, softmenu, poprostu ABIT czyli do kręcenia idealna. Co do prescotta to bedziesz potrzebował dobrego chłodzenia ale jak masz zamiar zapodać tego thermalright to bedzie luz (tez sie zastanawiam między tym a Zalmanem 7000B Cu) :D. A co do AMD to ja również wcześniej się w to bawiłem ale dobijały mnie wysokie temperatury oraz mała przepustowość pamięci. Na NF7-s miałem 3100MB/s teraz mam 4100MB/s czyli różnica jest a co do wydajności to ta P4 z podpisu ma wydajność równą Bartonowi 2500@3200 (wyniki w 3dmarku praktycznie te same) kodowanie wideo idzie jakieś 60% szybciej. Krótko mówiąc warto się przesiąść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma firewire i raida w serial ATA po za tym to samo, a co do IC7 to czy ja wiem ?? W sumie zawsze to i875 ale ja gdybym miał proca na fsb800 to wydajność pamięci miałbym jak i875 więc po co dopłacać (przy fsb 190(760) mam 4300MB/s a i875 przy fsb 200(800) ma 4600) według mnie się nie kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docelowo chcialbym puscic sprzet na fsb250 w 1:1 i tu pojawia sie tez malutki problemik z CPU

 

3.0GHz ma mnoznik 15 czyli x250 wychodzi 3750MHz co na AC moze byc nieosiagalne

 

...za to 2.8GHz ma mnoznik 14 i z fsb250 wyjdzie rowniutko 3.5GHz ,a to jest do osiagniecia

 

jak myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonales mnie :]

 

jak juz inwestowac to inwestowac

 

powolutku zaczne kolowac caly sprzecik i juz niedlugo bede Was meczyl irytujacymi pytaniami z dziedziny tych przeplaconych intelow :D

 

bedzie:

P4 3.0E

Abit IC7-G

ThermalRight SP-94

Chieftec DX-018-D-U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu żałować. Jak ktoś się zna na sprzęcie to złoży sobie fajowy, jednakowo wydajny zestawik zarówno na AMD jak i Intelu. Przyznam, że gdybym dysponował odrobiną kaski "luzem" to z chęcią zmieniłbym "obóz". Ot, własnie dla experience. Kiedyś jechałem na P3, tak więc Intela się nie brzydzę :D

 

VIP, budka w sam raz na Twoje potrzeby. Dużo miejsca na wentylki, świetny przewiew. Co do IC 7 to również uważam to za lepszy wybór niż P4P800. Składałem dwa kompy z Asusem i były pewne zgrzyty z Radeonami. Po co ładowac się w potencjalne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu mam juz dosc latania z tym zakichanym abitem do serwisu :]

 

...a jakis czas temu powiedzialem sobie ze jak znowu cos padnie to ssam pentiawke :] ,druga sprawa ze wiekszosc softu na ktorym pracuje nacodzien jest optymalizowany wlasnie pod intela (authoring dvd).No i jestem chory jak co jakis czas nie przeprowadze jakiejs malej rewolucji i nie sprawie sobie czegos nowego (wkoncu faceci to takie duze dzieci podobno) :]]] Kobiete mam ta sama od ponad 4lat i nie zamierzam zmienic wiec zostaje wymiana kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...druga sprawa ze wiekszosc softu na ktorym pracuje nacodzien jest optymalizowany wlasnie pod intela (authoring dvd)

Jak bawisz sie np. AVI2SVCD z enkoderem CCE, albo DVD2DVD-R to wybor Intela to strzal w dyche :wink:

Szczegolnie 1mb cache Prescotta ma tu niezle pole do popisu. U mnie przy zegarku 3.6Ghz CCE smiga ze Speed=2.97. 3 przebiegi w niecale 4h - miazga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuszace...ale niestety jestem juz ugadany na wymiane NF7-S,Barton 2500+ na IC7-G +150zl

 

no i niewiem jak sprawa chlodzenia...sa jakies sensowne smigla dla 775 ?

 

(BTW wysoki Vmem nie przyda sie bo niestety hynixy nie skaluje sie z napieciami prawie wcale,najladniej chodza przy 2.9-3V,wieksze napiecie powoduje utrate stabilnosci,pomimo radiatorow i nawiewu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, co za ludzie :evil: Czy jak ktoś zmienia platformę to od razu trzeba uważać go za odmieńca? Dla mnie to jeden stuff, Intel czy AMD, obojętne, byle spełniało moje oczekiwania. I nie widze powodu, żeby choć jedno malkontenckie stwierdzenie padło pod kierunkiem Vip'a....

 

Hmm, Lancer rozwinął ciekawą alternatywę. Warto się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...