Skocz do zawartości
djlukas00

Temperatura Durona 1400@2100Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam plyte Epox 8RDA3I i durnona 1400+256 DDR. Podkręciłem go max. do 2100 (200Mhz x 10,5), musialem podniesc napiecie do 1,75V i smiga OK. Tylko ze grzeje sie srednio do 60 stopni :( i to chyba nie za dobrze :/ A jak jush puszcze jakas gre lub duzo programów to nawet do 70st. :/ Mam chłodzenie GlacialTech Igloo 2411 - 3000 RPM i chyba to jest za malo co ??? Co radzicie - lepsze chlodzenie czy sa jakies inne metody???

 

P.S Teraz mam 1900 i sie grzeje max do 65st. a standard to ok. 55st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke duzo

Kilku ludzi po wypalaniu w granicach temp takich jak ty zaliczyła o jakims czasie zgony proców. Niby granica 85-90, ale sie wypalają przy 70

 

Spróbuj chłodzenia wodnego, lub zmodernizuj standardowe. Np duży radiator z porządnym(niekoniecznie głośnym) wentem, plus coś co wymusza obieg powietrza- nawiew w okolice proca.

A wodne...

Węże do 10zł

Zaciski(4-6 szt) i złączki (choinki-2 szt) = 15-20zł

pompka 45-70zł.

Bloczek na CPU 50(shit)-70-100zł(cool:))

No i wymiennik ciepła - na początek możesz kupic zakręconą rurke miedzianą, ze 2 metry, lub kadet ze złomowiska (20 zł) lub allegro(do 100zł). Ze złomowiska bardziej sie opłaca, ale cza oczyscic(cola, ocet, odrdzewiacze).

Połączyć to wszystko, woda demineralizowana(3zł), copal(nie wiem ile) plus/lub płyn przeciw glonom.

I jest piknie

moj axp2000 -1666Mhz, przekrecony na 2.04Ghz, zmodowany na bartka, dodatkowo mam bloczki na GPU i HDD ma temperatury:

Idle - 30 (woda 23st)

Stress - 40-44max (woda 30)(po 4-7 godzinach grania

I srednia temperatura oscyluje kolo 38 st

Więc się zastanów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze niedawno miałem Durona 1400 @ 2100 1,75V fsb 200. Chłodziłem go Cooler Master X-Dream'em. Temp nigdy nie przekraczała 50*C na srebrnej paście (jak chcesz to mogę sprzedać Tobie tego X-Dreama)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. tesh tak myślałem ale na wodne mnie raczej nie stac bo wolabym za ta kase kupic sobie lepszego procka 8) a jezeli chodzi o wentylator to musialbym kupic wlasnie tak za ok. 70-80 zł np.

 

Tylko mam pytanie czy ok. 5000 RPM wystarczy :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. tesh tak myślałem ale na wodne mnie raczej nie stac bo wolabym za ta kase kupic sobie lepszego procka  8) a jezeli chodzi o wentylator to musialbym kupic wlasnie tak za ok. 70-80 zł np.  

 

Tylko mam pytanie czy ok. 5000 RPM wystarczy  :?:  :?:  :?:

pentagram qc80cu powinien wystarczyc czy Ty wiesz co to jest 5k rpm :?: ;) jak chcesz mam tanio do sprzedania taki wentyl prawie nowy 2 tygodnie uzywany :) wrazie czego wal na priv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djlukas00 - wazne jest tez zapewnienie odpowiedniego przeplywu powietrza w obudowie np. wentyl wciagajacy i 2 wyciagajace mozna zbic temperature przy zamknietej obudowie nawet ponad 5 stopni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A bude masz w miare wietrzona ?

2. przerobilem kilka roznych Glacialtechow i oprocz ciszy i w miare wykonania nie oferuja za bardzo wydajnosci (przynajmniej te ktore ja mialem)

3. U mnie na zalmanie 7000 alcu (2000 obr/min) jest 46 stopni idle, 51 stres (buda dwa wiatraki puszczone na 1500)>procek duron 1.6@2.3 : 1.775 Vcore

4. mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego pentragrama >nienajgorszy ponoc (nie to co zalek no ale ...... )

 

p_zero > z ta buda w tym samym czasie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Freezone QC-80 Cu to całkiem dobry wybór i niedrogi.

 

Mój duron 1400@ 2000 Mhz (1.6V) osiąga w Idle 44 stopni, a w stresie 50 stopni. Temp. w budzie to 32 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Freezone QC-80 Cu to całkiem dobry wybór i niedrogi.

 

Mój duron 1400@ 2000 Mhz (1.6V) osiąga w Idle 44 stopni, a w stresie 50 stopni. Temp. w budzie to 32 stopnie.

no to chyba cos nie halo masz u mnie na 10x210@1.65 xp2k+ max 45* 2,2prm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A bude masz w miare wietrzona ?

2. przerobilem kilka roznych Glacialtechow i oprocz ciszy i w miare wykonania nie oferuja za bardzo wydajnosci (przynajmniej te ktore ja mialem)

3. U mnie na zalmanie 7000 alcu (2000 obr/min) jest 46 stopni idle, 51 stres (buda dwa wiatraki puszczone na 1500)>procek duron 1.6@2.3 : 1.775 Vcore

4. mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego pentragrama >nienajgorszy ponoc (nie to co zalek no ale ...... )

 

p_zero > z ta buda w tym samym czasie :wink:

ad.1 w sumie to nie bardzo :/ - trza pomyśleć :D

ad.2 chyba masz rację :)

 

a jeszcze wam pokaże jak wzrasta temp. przy programie Toast (rozgrzewa procka na maxa)

 

 

Dołączona grafika

 

musze chyba sie skusic na któryc z tych wentylatorków :D [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak musze koniecznie zainwestować w Pentagrama Q-80 AlCu - jest za 66 zł + 2 coolery do obudowy np. Arctic Cooling Fan Pro TC P i bedzie git 8)

 

p.s. Jak zdjąłem obudowe do temp. spada o ok.5-7 st. wiec jak zabuduje jeszcze wiatraki to dopiero bede mieć mróz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...