Skocz do zawartości
Świder

Fx5200 1 Miejsce Na Åšwiecie -> 3d03 2453 :d (380/702)

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie się pochwalić :D http://service.futuremark.com/compare?2k3=3184150

Mam od dwóch dni FX 5200 Ultimate od Prolinka i troche z niego wyciskam ;) Jak narazie 315/640. Dosyć duuże ;) alu radiatorki na ramy homemade i stand chłodzenie gpu. Myśle zmienić chłodzenie GPU i troche więcej wycisnąć.

 

Jak narazie jest to rekord, ale nie ma się aż tak za bardzo czym chwalić, ponieważ konkurencja nie była za mocna :P Ale zawsze to coś.

 

Czekam na X3m'a jak przyjdzie to znowu montuje WC i zapodaje 244x11 :D

 

W 3dm01 na cpu 220x11, 315/640 i 44.03 mam 11278 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8145766

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, cieniutko. Myślałem, że zapodajesz jakiś dobry wynik a tymczasem ja na 1.6g 384sdr i Ultimate (300/550) mam przeszło 1700, więc nie masz się czym chwalić (zwłaszcza, że grafa wyżej wykręcona).

 

PS. I gdzie masz to 1st place??? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodam lepszy, poczekajcie :twisted:

 

CrazyIvan.. czegoś nie kapuje :? masz proca 1.6GHz (proc akurat w 03 wazny nie jest), ram srd 8O i zegary 300/550 i masz ponad 1700 ?? (daj linka)

 

Jakim cudem 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: http://service.futuremark.com/compare?2k3=3022227

U mnie lepiej wypadły testy dx8, dx9 (zalezne od karty) w 1szym tescie dx7 masz znacznie lepszy wynik za sprawą proca i pamięci. Jak podciągniesz tamte testy będzesz miał 1800-1900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak sprawdze twoje stery i zobacze jak z wynikiem :twisted:

 

Bo coś trudno mi uwierzyć, że NV34 identyczne jak moje i do tego mniej podkręcone i dużo słabszyn systemie ma więcej 3dmarków :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego taki tytuł i jak narazie pierwsze miejsce z "zorbowanych" :lol:

Postaram się o więcej i dlatego także napisałem, że nie ma się czym za bardzo chwalić ;)

Sądze, że nie stało się nie zrobiłem nic złego zakładając topic :lol:

Pozatym pisze, że rekord na orbie, a nie na świecie ;)

 

PS. Już mam w domu X3m'a :D i zmienie stery i powalcze o więcej. Może zdecyduje się na vmoda gpu ;) Bo na ramy to raczej nie bo miałem takie same w Ti4200 i po modzie dead :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rekord na orbie? Na orbie są wyniki nawet powyzej 2tysięcy punktów. Masz tylko najlepszy wynik na sterach zatwierdzonych przez Futuremarka .

Przestaw sobie driver settings na All drivers.

 

PS.

A ja mam najwyzszy wynik na swiecie na fx5200 w 3dmarku 2005 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prosze.... :twisted: przyszedł X3M (36C @ 2V :D ) i zapodałem na proca 244x11 i stery 53.03.

Wynik http://service.futuremark.com/compare?2k3=3185556

No i mam 2133 3d marków :D i 4 miejsce na świecie (narazie :P )

Co dalej kiepsko?? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nowy wynik :D 2180 :D

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3197043

Zegary 325/640 | 244x11 | dual 2-2-2-11 czyli to samo ;)

 

Czyli jak narazie 2 miejsce na świecie :D

 

Będe jeszcze musiał coś więcej ze rdzenia wycisnąć, zaznaczam, że rdzen ma stockowe chłodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

U mnie sprawa wygląda tak:

 

- Zajefajne samsungi 4ns + duuże alu radiatorki. Miałem w Ti4200 takie same i góra bez artów to 615, te idą spoko na 640. Niechce tu wspominać o PBA :D 700MHz :D

 

-Rdzeń 325MHz stock radiatorek i lekki nawiew z drugiej strony rdzenia -> wentyl 60x60. Myśle o przeróbce jakieś duużego radiatora i wsadzenia go na rdzeń :D wkońcu goście po 350 wyciągają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przystawiałem Delte 120x120 :D

Potem jeszcze sięz tym pobawie i jeszcze przykleje radiatora na mosfet, może też na kontrolery, ale one się aż tak nie grzeją ;)

 

No i jeszcze potem zpodam 44.03 i pobawie sie w 3d01 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest coś dla nas ;)

 

http://www.maxoverclock.com/phpBB/viewtopic.php?t=14

 

Art w dziwnym języku ;) ale ok.

Widać, że ISL ma dwa FB czyli obsługuje 2 napięcia. Schemat jest ok, tylko brakuje mi messpunktu :?

FX ma na gpu chyba 1.5V a nie ma gdzie to zmierzyć, dorwe miernik to poszukam ;)

 

Obradotorowałem całą karte :D Fajnie teraz wygląda :D Na każdym mosfecie, kontrolerze, scalaku jest radiatorek :D

Jeszcze tylko wezme Radiator z P4 dp obróbki i licze tak z 350MHz na rdzeniu :D

 

PS. Już wysłałem maila to twórcy arta z zapytaniem o messpunkty...

poczekajmy ;)

 

Tu jest schemacik

http://www.mrder.org.tr/FX5200/semaB.jpg

 

Co do memków to one mają na 100% napięcie 3.3V Wiem bo miałem takie same w 4ti4200 i poszły z dymem przy 3.7V :( miałem pecha :?

Więc ja tym razem wezme się za mod tylko gpu, 640MHz na ramie mi starczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kurde jeszcze troche mi brakuje :D

 

Narazie mam 2195 3d marków :D http://service.futuremark.com/compare?2k3=3208539

 

Zmieniłem chłodzenie rdzenia na pocięty P4 i narazie tylko 330MHz :? Zobaczymy jutro na artica ceramiqua trzeba troche czekać ;)

 

Pierwsze miejsce w zasięgu ręki... poczekajcie :twisted: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link do Vmoda to jest a to mojej karty :D, tylko mam tą zieloną z radiatorem, są 2 różne tego samego modelu. Moja idzie max na standardowym chłodzeniu 290/580. Jak dałem wentyla 60mm, który dmucha na GPU to wycisłem max 315. Wygląda na to, że rdzeń i pamiątki są nie dovoltowane. Włączam kompa, nie używanego przez pare godzin i zapuszczam 3DMark01 i zawsze w tym samym miejscu sie zawiesi (przy tym smoku), radiatorek jest zimny. Pamiątki mam 3.6 Samsunga. Cienko coś jak na takie pamiątki. Napewno nie jest to wina chłodzenia. :( Wydaje mi sie, że wszystko robie dobrze. W 3dm03 miałem max coś 2050.

Sgj nie jesteś już pierwszy na ORB, jutro ja bede, tylko musze formacika zrobić. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sgj nie jesteś już pierwszy na ORB, jutro ja bede, tylko musze formacika zrobić. 8)

Na pierwsze w tej chwili raczej nie mam szans bo z 64 bitowym fxem było by cięzko, ale jak będe miał mozliwośc testu na jakims szybkim kompie to @ karte na max i spróbuje trochę poprawić wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sgj nie jesteś już pierwszy na ORB, jutro ja bede, tylko musze formacika zrobić. 8)

Na pierwsze w tej chwili raczej nie mam szans bo z 64 bitowym fxem było by cięzko, ale jak będe miał mozliwośc testu na jakims szybkim kompie to @ karte na max i spróbuje trochę poprawić wynik.
Mylisz sie raczej nie, na takiej karcie nawet 4Ghz proc nie da prawie nic. Ja dałem z FSB 166 na 200 i ramy synchro z procem i wynik sie nie zmienił nic. Zauważyłem jedno każdy Mhz więcej na GPU to jeden punkt więcej. Wiadomo, że masz mniejszcze szanse na 64bit. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak potrzebuje mocniejszego kompa bo mój nie spełnia wymagań minimalnych dla 3dmarka :lol:

Co do karty to tamten test był na 290/430 więc mam jeszcze troche Mhz w zapasie. Przy mocniejszym chłodzeniu moze uda mi się puscic więcej niz 300/450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny pomysł z tym Tweak.pl 3DMark Team. Ja bym sie chętnie na to pisał, ale nie wiem czy sie nadaje. :D

 

Można by założyć Tweak.pl 3Dmark team :D Co ty na to sgj :D

 

Dabek, proc nie daje, aż tyle ale zawsze to kilka puktów więcej, ale w A64 widać już wyraźną przewage nad 32bitowcami i to w każdym marku ;)

Chodziło mi o 3Dm05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...