Skocz do zawartości
Świder

Fx5200 1 Miejsce Na Åšwiecie -> 3d03 2453 :d (380/702)

Rekomendowane odpowiedzi

W 01 mam jakieś lole :lol:

Normalnie na 244x11 mam superPI16mb po kilka razy, gram, itd... a tu normalnie wywala 3d01. I to raz idzie raz nie.. sił do niego nie mam :|

Co ciekawe w 3d03 idzie gpu spoko na 330, a w 3d01 na 320 freeze :lol: nie wiem o co biega.. ;)

 

I będe się musiał z tym rdzeniem postarać bo "konkurent" już 2300p przekroczył... chyba jutro kupie pota :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo normalnie na GPU mam 320 i gram w gry i czasami sie zatnie, jak zapomnie otworzyć bude, ale to przez słabe chłodzenie. A w 3dm01 zawsze sie zatnie przy smoku przy GPU większym niż 310, normalne wały.

Powiedżcie mi bo napewno macie większe doświadczenie w OC niż ja, testuje karte po podkręceniu tym Artifact Tester i jak dam na memkach 580 to pisze mi w tym programie, że pojawiają sie arty jak testuje tymi króciutkimi teścikami co tam są, ale ja nie widze żadnych artów i w grach też, a jak dam 567 to nic nie pisze, i wynik z 580 jest troche większy w benchmarkach. Jak dam już 594 to są małe arty czasami i wynik jest troche mniejszy. Pamiątki na pierwszy rzut oka powinny sie ładnie kręcić, ale kręcą sie słabo, myśle, że napięcie je trzyma. Może zadam gupie pytanie ale jak zrobic Vmoda, co trzeba zlutować i jak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja rowniez jestem posiadaczem GeForce FX 5200 Ultimate i co ciekawe po puszczeniu rdzenia powyzej 300 MHz mam freez w 3Dmark 2001 SE podobnie jak koledzy powyzej (z tym, ze na roznych testach, ale generalnie na CAR w HIGH). Co ciekawe na codzien uzytkuje karte z ustawieniem zegara GPU na 315 MHz i nie mam z tym zadnego problemu w grach. Tylko podczas zapuszczania 3Dmark 2001 SE musze zmniejszyc czestotliwosc zegara, bo w przeciwnym wypadku mam w okolicach 6000 pkt.:)

 

Świder - kibicuje Ci calym sercem, tym bardziej ze mamy podobny konfig (ja bez wszelakich modow i szerszego O/C - tylko grafika O/C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po modzie :D ale niestety musze poszukać jeszcze mpunktów bo tamte nie paszą :/

 

Jak narazie rdzeń tylko ;) 340MHz , memki 650MHz no i 2256 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3235023

 

Jak nie sfajam karty to będzie lepiej :D -> już niestety przez przypadek odwaliłem jakiś mikrorezystor, lecz naszczęście karta działa :twisted:

 

UPDATE

 

No i już 245MHz na rdzeniu :D i 2268 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3235123

 

Znalazłem mpunkt i okazuje się, ża dałem dopiero 1.58V :D Do 1.7V jeszcze daleko więc coś mi się wydaje, że będzie więcej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba ten ostatni wynik to raczej koniec ;)

 

Testy idą 360MHz @ 1.64V ale co z tego jak zaczyna występować "syndrom fx'a" :P czyli (u mnie) powyżej 350MHz mam gorzy wynik... hmm.. co za pech...

 

Może jeszcze 1 lub 2MHz ale 2300 trudno będzie już przekroczyć...

Może ma ktoś FX-53 :D :D :D

 

Teraz co mi zostało to 3d05, 3d01 i aquamark :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam sie tak, jakie ma ten FX standardowe napięcie na rdzeniu, a ile ma FX 5200 Ultra, skoro jest już standardowo na 325 na jakimś małym wentylku. Wyczytałem gdzieś kiedyś coś o FX 5600 Ultra i Ultra II, że zwykły Ultra ma napięcie 1.39 i ma GPU taktowany 350Mhz, a Ultra II ma 1.45V i ma 400Mhz, nie powinno być podobnie z tym FX, może źle wyczytałem, albo tamto to jest zupełnie coś innego bo jest 0.13mikro, a mój FX 5200 jest w 0.15. :D

Bardzo dobrze Świder. Poprubuj coś ze sterami, koleś zmienił stery z 61.77 na 66.81 i wynik mu podskoczył o ponad 100Marków, zaraz zobacze jaki jest różniza miedzy sterami 53.03 a 66.81 i szybko powiem, bo każde nowe stery zwiększają wydajność w PS2. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czekam ;)

I ty to masz ciekawe pamiątki... 3.6ns w fx :D Ja tam na moje nie narzekam :) fajne mi się trafiły :)

 

PS. Standardowo FX5200 ma 1.5V do 1.7V można spoko ciągnąć, nie nalezy natomiast wykraczać poza 1.85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, w sterach na jakośc, taktowanie 250/580 - jakoś tak wyszło i już zostawiłem, w trayu tylko 2 FLASH FXP, testy przeprowadzałem dwukrotnie:

61.77 - 1693Marków(za pierwszym 1595)

GT1 - 90.2

GT2 - 8.8

GT3 - 7.8

GT4 - 8.9

66.81 - 1713 (za pierwszym 1698)

GT1 - 91.6

GT2 - 8.9

GT3 - 7.9

GT4 - 8.9

UPDATE

53.03 - 1723 (za pierwszym razem 1596)

GT1 - 93.0

GT2 - 9.2

GT3 - 8.0

GT4 - 8.5

Wyniki to są takie ogólne i myśle, że są troche nie dokładne, ale jak bede miał czas to na czystym systemie przetestuje wszystkie sterowniki oczywiście jak by kogoś to interesowało :?: Bo napewno pomogło by np. takim osobom jak ja czy ty Świder. Nawet moge jutro zabrać sie za to. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie :) mozna by zrobić wykresik z porównaniem... ładnie by to wyszło...

 

Jutro czeka mnie chyba zabawa ze sterami :D

 

Wkurza mnie, że więcej MHz na rdzeniu = mniej punktów, biorąc pod uwage, że cała karta jest poklejona radiatorami :]

 

GPU - GT1 - wynik:

250MHz - 122.9

251MHz - 122.8

249MHz - 122.7

245MHz - 122.1

255MHz - 112.9

 

Przydało by się zdjęcie kamerą termowizyjną :] albo jakiś sposób na dalsze podkręcanie... może jest coś na zagr. forach... trzeba będzie poszukać :]

 

narazie 2292 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3241154

Chyba zrobie moda na memki... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po modzie na memki :twisted: znalazłem messpunkt i stock = 2.57V, ja teraz dałem 2.8V i przeszedłem marka na 670MHz :D czego wynikiem:

 

2309 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3244572

 

Jeszcze troche, może podgonie wynik :twsited:

 

PS. Patrzcie ile ma ten na pierwszym miejscu... niepotrzebnie z nim gadałem aby puścił 03 :P ale tutaj wynik tylko dzięki prockowi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest już poza twoim zasięgiem, ale jestem z toba. Trudno bedzie ci go przebić, grafe można powiedzieć, że na maxa wykręciłeś, proca też. No coż zostaje ci 3dm01 i 05. Świder pomyliłeś sie przy pisaniu Mhz na GPU zamiast 300 coś piszesz 200 coś, ale mniejsza o to. Jedno na dobre wyszło z tej waszej zawziętej walki wynik do pobicia jest większy o 200 Marków u jest już bardzo trudnogo przebić, ale nie ma rzeczy nie możliwych. Czy dobrze myśle, że moje pamiątki 3,6 ns trzyma napięcie, jeśli tak to poszły by po modzie na min 680 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 2318 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3244668

 

350/675... :twisted: chyba jeszcze memki podkręce :D

 

A z twoimi memkami to nie wiadomo, moje bez moda na 650MHz, miałem fuksa, że takie fajne memki mi się trafiły... :D

 

Update: wkońcu 2gie miejsce :D 2320 ciekawe na jak długo... http://service.futuremark.com/compare?2k3=3244747 proc na 246x11...

 

UPDATE2: No i wkońcu best wynik 350/685 -> 2331 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3244913

 

To chyba wszystko co można wyciągnąć z tej karty :twisted: .. mógłbym jeszcze troche więcej na memki, ale nie chce ich zjarać :P

Wynik mógłbym poprawić o kilka p dając proca na 246x11, lecz testy puszczałem na 244x11... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O 8O 8O 8O ..... Brak mi słów. Genialnie. Wprawdzie nie jest to pierwsze miejsce, ale morzesz sie tak czuć. Ja tylko moge pomażyć o takim wyniku. Prubuj na 3dm01 i 05. W 01 bedziesz napewno w czołówce, a w 05 bedziesz w najgorszym przypadku drugi, bo teraz jestem tam drugi i mam 339 marków, koleś przedemną ma 414, to jest ten którego właśnie przedchwilą pokonałeś, więc w 3dm05 też powinieneś go pokonać. Respect 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... :twisted: faktycznie jest to chyba max oc FX na świecie :D (szczególnie ramki, na silniku mają niektórzy 360, ale u mnie już spada wtedy frame rate.. )

 

Na mojej 128+ :lol: nie chce mi się ściągać 05, więc czekam, aż będzie w jakiej gazecie, albo jak któryś z qmpli załatwi... ;)

 

pavełek-> no taki średni wyniczek.. ;) można lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świder zassysaj 3dm05, ja mam neta 256 i ściągłem w 4 godz. A jak ci sie nie chce to zapuszczaj 3dm01 i podziel sie z nami wyniczkiem koniecznie. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszedłem o co chodzi w "syndromie fx'a" (więcej MHz -> mniej score) -> problemem nie jest karta, tylko stery :D

Zapodałem 66.81 widać spadek w GT1, lecz zato jest przyrost w GT4 oraz można mocniej kręcić rdzeń :D

 

Narazie gpu365 @ 1.7V i mem685@2.84V

 

i 2378 :D http://service.futuremark.com/compare?2k3=3253053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :) moja bezx modów 330/650

 

A niejakiego tas'a gpu360:D teraz skurczysyn jedzie na 405 :D

 

EDIT

 

Czy ktoś kiedyś wątpił w moje siły :twisted:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3254884

 

375 @ 1.8V i 695 @ 2.94V -> 2425 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu :D :D :D już na wiencej nie mam sił ;)

 

Hardcore voltage :twisted: ->

 

gpu 375 @ 1.8V

mem 702 @ 3V

 

no i... (jak narazie) 1 miejsce :D -> 2438 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3255932

 

PS. 01 odpada, nie ma szans :(

 

i ja na mojej 128+ (która się teraz na XP wali :[ ) ściągałem 3h tego 05 i... plik uszkodzony (katastrofalny bład) :evil: ja się potne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...