Skocz do zawartości
Świder

Fx5200 1 Miejsce Na Åšwiecie -> 3d03 2453 :d (380/702)

Rekomendowane odpowiedzi

ZONK FX 5200 Ultra liczy sie do innej klasy w 3DM bo jest podział FX 5200 i FX 5200 ULTRA;]

 

stery star force56.7 B ( czy jakoś tak) syfią u mnie strasznie i mam tak jakby blura za darmo, wszystkie loga podczas loadnigu marków zamazane, giery sie pasztecą, wg syf totalny Omegi 53.03 rlz ;]

 

btw dajcie te rekordowe wyniki na orba bo teraz w 3DM03 max to 2433 ;] (meine 1600 niecałe :mur: )

 

EDIT

 

1613 i 13 na swoim celefixie na orbie :peace:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już te stery 67.03 i przy standardowym taktowaniu wydajność nic się nie zmieniła w porównaniu do sterów 61.76,a po podkręceniu FX 5200 z 250/400 na 300/550 resetował mi się komp w 3DMark 03(przy innych sterach miałem tylko artefakty i dopiero przy 580MHz dla pamięci).Muszę dokupić nową płytę główną i zasilacz i wtedy powalcze ile mi wyciągnie karta(FX 5200 MSI TDR128,pamięci Samsung 3.6ns więc trochę je pokręce)

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mam pytanko,czy można coś ciekawego odblokować w BIOS-ie na karcie FX 5200 co mogłoby podnieść wydajność karty?Jeśli tak,to jaki program do edycji BIOS-u kart graficznych byłby najlepszy?(karta ta ma TwinBios,więc jak nawet coś pokaszanie w BIOS-ie to zadziała ten drugi-zastępczy)

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dokupić nową płytę główną i zasilacz i wtedy powalcze ile mi wyciągnie karta(FX 5200 MSI TDR128,pamięci Samsung 3.6ns więc trochę je pokręce)

JA mam 5700 od msi, też na Szajsungach 3.6 lecą 750 przy 3.2V ale to max na def timings. Może jak dobrze się trafi to i tobie się poszczęści :D

 

Edit. 300 post ;) eee i to akórat u Świdra -to pewnie jakaś klątwa

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies nie sądze, mam tą karte od MSi z memkami Samsung 3,6ns i idą max 567, więc bardzo cienko się kręcą :(, a może brak im voltów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie glupie pytanie :D jak sie sprawdza ktore miejsce sie ma w 3DMarku? :D bo jakos nie moge tego rozpracowac :) na moim "super" sprzecie wyciaglem 1824 pkt. i chcialem zobaczyc jak wypadam w porownaniu z osobami ktore maja podobn sprzet...

 

Wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie wszyscy piszecie ze nie macie problemu z osiagnięciem 300mHz na procku i 600 na pamieci w Prolinku 5200 249/500, ja tymczasem nie moge wejsc powyzej 280/560 mam tam standardowy wiatraczek. I dodatkow wenty 8x8 który wieje zimnym powietrzem na karte przez otwarte sloty do kart rzoszerzeń. Moja karta ma pamieci SAMSUNGA, Riva tuner nie pozwala mi podkrecic wiecej, nie przechodzi testu. Na takich ustawieniach w 3d marku 2k1 otrzymuje 8512 pkt. Co sprawa ze ja nei moge podciagnąc karty wyzej?

 

Pytanie drugie to czy gdzies jest jakis dobry opis bardzo optymalnych ustawien całego kompa zeby wszystko smigało najlepiej jak potrafi, nie znam sie na Biosie i nei wiem co poprzestawic. oraz czy mozna cos poprzestawiac w ustawieniach samej karty

 

Drivery To force ware 71.20 z guru3d

 

Moja konfiguracja to Athlon 2000Xp+ Thorton 2.31 Ghz, Asus a7v8x-x bios 12, 512 Kingston ddr 333 cl 2.5, reszta jak na dole w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem te drivery co ma TURTLE.Na guru3d pisze że są zoptymalizowane pod karty z rdzeniem NV3x więc powinny chodzić lepiej pod FX-ami,a tu lipa,stery 71.20c wypadają gorzej i na standardowych usawieniach i na podkręconych do 300/520 o około kilkadziesiąt punktów w porównaniu do sterów 61.76.

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies nie sądze, mam tą karte od MSi z memkami Samsung 3,6ns i idą max 567, więc bardzo cienko się kręcą :(, a może brak im voltów. :)

1222932[/snapback]

W oc wszystko zależy od szczęścia lub selekcji :wink: Vmod nie zaszkodzi.

 

Tu macie troszke o procesach które warto wyłączyć

 

Edit.

Może sam wielki "guru" tego topicu powie też co i jak :lol:

 

Edit 2.

e tam jest lepszy sposob! kupic fx-a ultra z lepszymi pamieciami:) jestem genialny;)

Można kupić Fxa z dobrym GPU a pamiątki przelutować z czegoś szybszego zjaranego albo co, i wtedy kozaczyć na orbie ;D

Świdruch szukamy? Lutować pamiątki to jak małe pivo przed śniadaniem :lol:

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że coś będziemy mogli zrobić... :>

Przelutować pamiątki... nie wiem co na to bios :/ Ale coś się wymyśli ;)

 

A jak widać memki samsunga 3.6 coś kiepsko się kręca... ale mod zawsze powinien pomóc... mi dał... z 640 na 720MHz :D

U kogoś innego może (napewno) będzie inaczej... ale warto spróbować... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że coś będziemy mogli zrobić... :>

Przelutować pamiątki... nie wiem co na to bios :/ Ale coś się wymyśli ;)

1226424[/snapback]

Bios nie ma tu nic do gadania, jak będzie sięstawiał to go napiątkiem potraktujemy :D

Świdruch jest teraz kozacznie zajęty bo robi audio, bloczek i takie tam dyrdymały to na neta już nie zagląda :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia...

 

A ja własnie strugam (dremelem) bloczek na grafe :> hehe... może do 400MHz dojde :D

 

No to Owies wracaj do Wilkowic i wpadaj do mnie :D Trzeba vcore do Abita dokończyć... ja tam polutowałem troche... więcej mosów górnych ni ma... Hip 6301 też tylko 2 fazowy został...

Ale.. damy rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym durniem 1.2 to nie poszalejesz za bardzo, ale nie ma żeczy niemożliwych ;)

 

To ja odkłądam kasiore już na dremela, coby powiększyć zaplecze techniczne :D i może też zaczne bloki strugać...

 

Hip 6301 mam z KT7 ale on może jarać na 3ciej fazie więc sam nie wiem... ja już gónych fetów na pozbyciu nie mam, a NF7 tej co mi ją zjarałeśnie nie dam pokroić...kosztowała mnie 550zeto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu... doczekałem się fotkownicy... oraz fote grafy... :D

 

http://members.lycos.co.uk/swidrzany/Grafa/

 

Odpadł jeden radiatorek... musze thermopox załatwić... oraz narazie nie kręce to stockowy cooler... są tam foty coolera, którego miałem do rekordów... teraz będzie woda :>

 

Uwaga... duże foty... thx for Owies za aparat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś temat opada powoli... Krecić tweakerzy i to ostro bo teraz 03 i 05 nowe buildy wyszły i mozna sobie niezłe miejsce załapać na Orbie - ja od 2 tygodni jestem 1 w 05 i 2 w 03 (linki w podpisie)

 

Pozdro i krecic mi tu ostro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syf straszny, Swider nie mogles wiekszych fot zrobic... ;] BTW co to za proce sie poniewieraja na zdjeciu nr 10? jakis celek i chyba duron.... no i te bloczki... warsztat jak cholera.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Chciałem aby jakoś wyglądało... ale... kompakt Owsa.. + lupa :D

a tam są dwa zjechane proce... cel 566 i duron 900... a bloczki to moje dwa... które właśnie robie... jeden idzie na grafe...

 

Jaki tam warsztat... :P troche rupieci... warsztat to mam w garażu :> zapytajcie Owsa ;)

 

Na przyszłość... lepszy aparat... czyli raczej nigdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... Fotkownica dała z siebie co mogła, +mod "loopa" to już miała niezły przypał swoich nowych możliwości :D Teraz to tylko trza nauczyć się ją obsłogiwać (odpowiednia korekcja odległości lopy i fotkownicy od przedmiotu :P ) To co widać na fotch, te reszte śmieci wynika z lenistwa świdra i jego chęci na posprzątanie w pokoju, ale jest nieźle, czasem odkorza dywan ;) A te biedne skarby to neistety martwe w większości... Ale dureń to przynajmniej się przydał do suszenia socketu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to ja montując nowy nabytek (NB Weeland od chaosa) stwierdziłem że użyje kilku jego starych węży i dam cybanty, po zrobieniu i zapuszczeniu pompy okazało się że jeden cybant jest wygięty i węża tak ściska że robi się dziora no i po mobo przeleciała kranówka począwszy od uriela po: cpu, socket, Vcore gombka pod mobo... Ale dzięki mojej syzbiej reakcji nic złego się niestało. Dureń był zjarany i wykożystałem go do suszenia socketu poprzez podgrzewanie go palnikiem :P bo opalarke pożyczyłem świdrowi 2h wcześniej :(

I tak dureń na coś się przydał, uruchomiłem mobo po 1h a nie 12h ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cosik zastój w tym temacie...

 

Testowałem ostatnio stery XGwin2kxpNV3x7120c-[Guru3D.com] i jestem mile zaskoczony - wzrost w 3D05 io jakieś 20-30 punktów, z tym że coś 2003 wywala.

 

na razie 315/620 - 345 Marków i 1miejsce <jupi>

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=591796

 

be better and beat me :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...