Skocz do zawartości
mslazi

Pompka-zamiennik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanowila mnie jedna zecz czy ktos kombinowal zeby zastosowac zwykla pompke od akwarium ceny nie wygurowane, usunac napowietrzacz i jest pompka, faktem jest ze zatapialna, ale jak by to dzialalo to mozna pare zloty zaoszczedzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. To poprostu kombinuje zeby bylo tanio.

2. Sa rozne pompki nie 2,5 W

3. Czasem najglupsze pomysla zdarzaja sie trafne.

4. Czsami ta sama zecz kupiona do innego zastosowania okazuje sie tansza o połowe (proste do sprawdzenia zajdz do salonu fiata i spytajcie o klocki chamulcowe do seiczento, nastempnego dnia spytajcie do Pandy, a sie okaze ze do pandy 3 razy tyle trzeba zaplacic, a sa identyczne). Teraz przyszla moda na W/C i ta sama pompka ktora byla do akwarium w sklepie z art O/C moze kosztowac 3 razy tyle.

5. Czy wszystkich nowych odrazu trzeba objechac - ludzie troszke wyrozumialosci, swiat sie nie zawali jak klepniecie w klawiature i wytlumaczycie czlowiekowi po ludzku na spokojnie, a nie glupie teksty z ktorych nic nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

jeden o destylowce, drugi o pompce akwariowej

LOL

a zeby nie dostac pkt kary - to stwierdzam ze pompka akwariowa to bardzo dobry pomysł  8)  8O

Chyba jednak dostałeś :P

 

Ja chciałem użyć do wytestowania swojego układu w wannie pompki aqua shut ale mój plan niewypalił bo po pierwsze to wylot był o zbyt małej średnicy musiałbym kombinować z zamocowaniem węża i sie za to nie zabrałem. A jak jeszcze obczaiłem tą fenomenalną moc 1,6W to tez mi sie odechciało. To by przez Crystala C3 wody nie przepchło chyba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez drogi mslazi, nikt Cie tu nie wyzywa ani nic, Boze bron! :)

 

Moze Cie to zaskoczy ale wyobraz sobie ze ok. 95% tutejszych forumowiczow uzywa pompek... akwariowych. Sam w to nie moge uwierzyc, ale wlasnie spojrzalem do siebie do kompa a tam... akwariowka! :D

 

Dziekujemy Ci bardzo ze wskazales nam wszystkim ten fakt, gdyby nie Ty zylbym w przekonaniu ze moja pompka to jakas super hiper z "sklepu z art O/C" :lol:

 

Ojej, ale sie usmialem, dziekuje Ci - po pokazie gry wisly tego mi bylo trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi tylko pomysly na to ze zamisat profesionalnych chodnic mozna skozystac z nagrzewnic od samochodow :) to juz by bylo dopelnieniem nowych super pomyslow o wc :)

Pomysl nie glupi ale sadze, ze by sie w komputerze nie sprawdzil;

Przecie kto by ladowal czesci od samochodu do PC'a ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytan...

A niby jakie pompki stosuje jakies 90% posiadaczy WC na tym forum...

Jesli nie akwariowe!!! :P

HE?

Nooo od pralki :) ale to juz mega wypas 1200L/h pomysł jest dobry ale problemy z chłodzeniem. Ale ostatnoi widziałem taka pompke z wentylem (chyba wszystkie maja wentyl)

 

Mozna ograniczyć moc pompki przez dodanie kondensatora w szereg z zasilaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde! a moze by tak zamiast kupowac bloki na GPU po 100zl zrobic zamemu z kawalka blachy miedzianej i 2 kolanek?

to jest mysl!

 

P.S. Nie zgrywajcie sie z mojego (bylego) ziomala! Pozdrowionka dla Wlodawy sle Nowy Holeszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...