Skocz do zawartości
pcmaniac54

Aparaty Cyfrowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pytanko do znawców tematu.

 

Konkretnie chodzi mi na co zwrócić uwage przy zakupie aparatu cyfrowego.

 

Jakie parametry trzeba wziąźć pod uwage by nie kupić bubla ??

powiedz ile masz do wydania na ten aparat + cały osprzęt(akumulatory,ładowarka,karta pamięci) i do czego będziesz go wykorzystywał to wtedy będziemy w stanie Ci coś doradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanko do znawców tematu.

 

Konkretnie chodzi mi na co zwrócić uwage przy zakupie aparatu cyfrowego.

 

Jakie parametry trzeba wziąźć pod uwage by nie kupić bubla ??

ooo ja tu wisze bubla, widze bubla!! :kijem: takiej pisowni jeszce w swym zyciu nie widzialem :lol: a po drugie :baranek: szukaj!!! jest caly wielki temat o aparatach...po pierwsze musi miec zoom optyczny, karty najlepiej CF (bo sa tanie) itd. Canon od A60 i w gore (nie wiadomo ile masz kasy) styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka ponownie

 

he he z ortografią to zawsze u mnie cienko. Szczegółnie jak mam klawiature dla cienkopalcych :)

 

A wracając do aparatu to tak max do 2500 PLN

 

Ale nie chodzi mi o porade jaki aparat, tylko na co zwracać uwage.

 

Czyli jakie parametry do jakich wlaściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka ponownie

 

he he z ortografią to zawsze u mnie cienko. Szczegółnie jak mam klawiature dla cienkopalcych :)

 

A wracając do aparatu to tak max do 2500 PLN

 

Ale nie chodzi mi o porade jaki aparat, tylko na co zwracać uwage.

 

Czyli jakie parametry do jakich wlaściwości.

na co zwrócić uwagę to zależy od tego do czego będziesz wykorzystywał ten aparat...ja Ci mogę polecić Canona G5, Nikona CoolPix 5700,SONY Cyber Shot DSC-F717, ale nie wiem czy potrzebujesz np dużego zooma optycznego czy nie...itd...w tej cenie dostaniesz bardzo dobry aparat z 5 MPx, do tego karta 512 Mb najmniej(około 200 fotek), akumulatory i ładowarka i będziesz zadowolony...na co zwrócić uwagę: zakres ISO, jasność matrycy,wielkość matrycy,ilość MPx,zoom optyczny(nie wiem czy mocny Ci potrzebny),LCD powinno być ruchome i lepiej jeśli jest większe, do tego możliwość pełnego manuala...(ręczne ustawianie ostrości,czasu,przesłony,ISO)

polecam poczytać trochę : cyberfoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok info jest prawie to o co mi chodzi.

 

Jednak nie piszesz nic o wartościach podanych właściwości.

 

jak możesz to napisz np. coś takiego.

 

Jasność matrycy: np 1-5 to słabe, 6-13 srednie a powyżej 14 to bardzo dobre.

 

i jak byś mógł to o wyjaśnienie paru tych właściwości bo np. ta jasność matrycy to mi nic nie mowi.

 

Ja tymczasem zobacze to co jest na cyberfoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok info jest prawie to o co mi chodzi.

 

Jednak nie piszesz nic o wartościach podanych właściwości.

 

jak możesz to napisz np. coś takiego.

 

Jasność matrycy: np 1-5 to słabe, 6-13 srednie a powyżej 14 to bardzo dobre.

 

i jak byś mógł to o wyjaśnienie paru tych właściwości bo np. ta jasność matrycy to mi nic nie mowi.

 

Ja tymczasem zobacze to co jest na cyberfoto

nie wiem po co Ci to...wielkość matrycy - im większa tym lepiej czyli 1/1.8 jest lepsze niż 1/2.7 a to jest lepsze od 1/3.2, jasność - szukaj czegoś z możliwością ustawienia przysłony na 2.0, mój ma np najmniejszą przysłonę 2.8...chodzi tu o to ile światłą pada na matrycę światłoczułą...to raczej jest jasność obiektywu niż matrycy...wcześniej może źle się wyraziłem, jak największy zoom optyczny...no chyba, że nie jest Ci niezbędny to wtedy 3x lub 4x spokojnie wystarczy...przy większym zoomie raczej potrzebny jest statyw a poza tym przez sam zoom aparat więcej kosztuje i może mieć gorszą resztę parametrów w stosunku do tego co ma mniejszy zoom...ISO powinno być minimum w zakresie : 50-400...ale za tą cenę to spokojnie aparaty z 50-800 są,LCD 1.5 albo 1.8(lepiej większy) oczywiście obrotowy...aparat za te pieniądze musi mieć już możliwość ustawiania ostrości ręcznie (tak jak innym parametrów : przesłony,czasu migawki,ISO),możliwość ręcznego ustawinia balansu bieli także okazuje się bardzo pomocna, do tego jeszcze korekcja ekspozycji...

mówię Ci - canon G5/ Nikon 5700 lub Sony 717...to imho najlepsze wybory w tej klasie cenowej...poczytaj o nich trochę i wybierz tego który wg Ciebie jest najlepszy...nie zawiedziesz się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok troche to mi rozjaśnilo ale nie zawiele.

 

Idąc twoim tropem i przeglądając info na różnych stronach trafiłem na Canon G6 co powiesz na ten temat ??

że też będziesz zadowolony bo to następca dobrej G5, tylko że to już nie ta klasa cenowa bo to ponad 3000 już :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...