Skocz do zawartości
Xenomorph

3dMark05 ATI vs NVIDIA

Rekomendowane odpowiedzi

Sulaco <-- masz racje, porównywanie podkreconej karty z defaultem nie ma sensu... ale maksymalnie podkręcone obie karty różnią się wynikami ok 1000 pktów na korzyśc Ati

pomijajac stery, to taka drobnostka jak fx-53@prawie 3giga, gpu przepedzony o prawie 300mhz ....no wybacz, ale ja tu nie widze jakies wieelkeij roznicy....wrecz przeciwnie....przy takim power'ze ati cienko wypadlo...

 

te stery Ati rzeczywiście wyglądają na nieco "podrasowane", ale one przyspieszają działanie gier w ogóle, a nie tylko 3dMarka, a różnicy w

 

z tym ogolnym przyspieszeniem to roznie bywa

http://grafikkarten.org/viewtopic.php?p=27303#27303

gdzies jescze mi przemknelo, ze z tymi 8.07 to nie jest tak rozowo...

 

wyniki są pół na pół, raz na korzyśc Ati, a raz na korzyśc NVidi. Założyłem ten temat nie po to, żeby się "wyżyc" na GF, tylko przeanalizowac wyniki.

tylko, ze tu nie ma co analizowac...obie karty w rozny sposob renderuja obraz, na obu wykorzystuje sie rozne techniki, jak mozna to porownac? jak mozna na ich podstawie okreslac ogolna wydajnosc kart? to jest tylko syntetyk. nic nie wnoszacy, a siejacy tylko zamet.

 

BTW stery NV ForceWare 66.51 to też bety i nie mają WHQL, więc logiczniej jest porównywac Ati na Catalystach 4.9 z GF6 na Forceware

co ciekawe, najwiekszego kopa u ati dostaje pierwszy test - prawie 30%, dwa nastepne srednio 10%...cos wybiorczo dziala ten "fix"...

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...y/3dmark05.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.07 to beta sterownika , który ma wejśc w skład Cat. 4.11, a z racji tego, że ATI chciało pokazać pazurki w momencie premiery 3DMark05 to co w tym złego. Pewnie Cat.4.10 wyjdzie z "normalnym", a beta 8.07 przybierze status oficjalnych wraz z Cat.4.11. Tyle. A czy w sterowniku są optymalizacje to z osądem kolego Hajmon3 bym sie wstrzymał. Ja rozumiem frustracje kolegi z powodu "upadku" serii FX, ale to nie znaczy, że trzeba od razu ironicznie uważać programistów ATI za magików. Jak wspominałem wcześniej nie tylko "marki" przyśpieszyły ( jesli mozna to tak nazwać), ale i wzrost zauważyłem "w pierwszym lepszym" FC i to na leciwym R9700Pro. Zobaczymy dziś co D3, LockOn i Aquamark3 na to...

 

tylko, ze tu nie ma co analizowac...obie karty w rozny sposob renderuja obraz, na obu wykorzystuje sie rozne techniki, jak mozna to porownac? jak mozna na ich podstawie okreslac ogolna wydajnosc kart? to jest tylko syntetyk. nic nie wnoszacy, a siejacy tylko zamet.

Tym trafnym stwierdzeniem powinniśmy zamknąć temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle to 3dmarki są pod DirectX a może skoczą na OpenGl :twisted: Tak propoz jeśli wychodzą patche do sterowników aby jakas gierca ruszyła z większą prędkością to tu coś okropnie śmierdzi :!: Macci powinien dostać w swoje rączki 6800U :wink: A jeśli chodzi o SLI to pamiętajmy że karty na PCI-E x16 przegrywają z AGPx8 o jakieś 1500-200pkt w 3dmarku :!: Gdzieś testy na thg były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.07 to beta sterownika , który ma wejśc w skład Cat. 4.11, a z racji tego, że ATI chciało pokazać pazurki w momencie premiery 3DMark05 to co w tym złego. Pewnie Cat.4.10 wyjdzie z "normalnym", a beta 8.07 przybierze status oficjalnych wraz z Cat.4.11. Tyle. A czy w sterowniku są optymalizacje to z osądem kolego Hajmon3 bym sie wstrzymał. Ja rozumiem frustracje kolegi z powodu "upadku" serii FX, ale to nie znaczy, że trzeba od razu ironicznie uważać programistów ATI za magików. Jak wspominałem wcześniej nie tylko "marki" przyśpieszyły ( jesli mozna to tak nazwać), ale i wzrost zauważyłem "w pierwszym lepszym" FC i to na leciwym R9700Pro. Zobaczymy dziś co D3, LockOn i Aquamark3 na to...

 

tylko, ze tu nie ma co analizowac...obie karty w rozny sposob renderuja obraz, na obu wykorzystuje sie rozne techniki, jak mozna to porownac? jak mozna na ich podstawie okreslac ogolna wydajnosc kart? to jest tylko syntetyk. nic nie wnoszacy, a siejacy tylko zamet.

Tym trafnym stwierdzeniem powinniśmy zamknąć temat.

AMEN 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka myśli:

 

1/ ATI robi świetne karty

2/ ATI optymalizuje sterowniki albo zrobiła wałek w sterownikach

3/ nVidia nie umie optymalizować stewrowników

4/ nVidia zrobiła cienkie karty (seia FX)

5/ W benchmarku jest błąd

6/ Benchmark jest napisany pod kart ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej 5900XT zdobyłem 1412pkt. w tym nowym 3Dmarku.

Liczyłem na trochę więcej bo w 03 wyciągałem 7400pkt.

hahah

sorry, ale nie mogłem się powstrzymać 8)

co do optymalizacji sterów pod 3dm05 przez ati - wątpie

na oficjalnych 4.9 uzyskacłem 2500pkt, myśle, że instalując stery o wiele starsze wynik by nie zmalał, sprawdziłbym to, ale naprawdę mi się nie chcę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej 5900XT zdobyłem 1412pkt. w tym nowym 3Dmarku.

Liczyłem na trochę więcej bo w 03 wyciągałem 7400pkt.

3DMark2k5 tworzy grafe gownie za pomoca SM2.0 a jak wiadomo FX'y w PS2.0 to pomylka. Teraz tak naprawde wyjdzie na swiat dzienny prawdziwa moc FX'ow w aplikacjach PS2.0. Niestety ale sam filrate nie wystarcza dzisiaj do tworzenia obrazu. PRzchodzi era PS/VS. Slabosc FX'ow bedzie coraz bardziej widoczna. FC i nowy Tomb Raider pokazaly juz ze FX'y nie sa za dobre w PS2.0. Mozna liczyc na optymalizacje w sterach lub samej grze inaczej np. taki Half Life2 bedzie dzialal szybciej na R9600PRO nie wspominajac o podkreconym R9550 a przeciez ceny 5900XT i 9600PRO bardzo sie roznia :).

Wiec FX'owcy modlcie sie aby producenci gier i sterow nie zapomnieli o was bo moze byc naprawde niewesolo :). Ale ja wam zycze aby producenci nie zapomnieli o was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno. Skoro te super-hiper-mega sterowniki ATI są bez optymalizacji, czemu R360 nie odnotowuje żadnego przyrostu mocy? Ponoć posiada te same technologie co R420. Ciekawe co wy na to?

No ja niewiem czy te same ;) Powiedzial bym, ze odnowione i usprawnione ;) Przynajmniej poprawiaja bledy a nie tak jak NV robi wszystko od nowa i pozniej wychodzi na jaw ze cos jest nie tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze to glupie ale czy ten 3dmark05 wystartuje na mojim radziu 9200SE :D chce zobaczyc jak to jest miec 1 3dmark :lol:

twoja grafa musi wspierać sprzętowo dx9;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie sterowniki na kartach Ati BetaCatalyst 8.07, jeśli uzyskają one status WHQL i Futuremark je zaakceptuje to Nvidia będzie miała spory problem :twisted: , a przecież powinna prowadzic, chociażby z tego powodu, że ma przewage technologiczną (SM3.0)

no tu sie ubawilem po pachy :)

 

Na mojej 5900XT zdobyłem 1412pkt. w tym nowym 3Dmarku.

Liczyłem na trochę więcej bo w 03 wyciągałem 7400pkt.

NO WIDZISZ A JA NA 9600pro@xt MAM 1850 :)

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=5029

 

a co powiecie na to, ze na swoim R9500 bije w smarku strasznie FX5950 Ultra

 

Przedstaw dowody,to uwierzymy :P Przy czym,przypominam,że jest to temat odnośnie 3D Marka 2k5,a więc rozumiem,że pobiłeś wynikiem,korzystając z R9500, FX5950 Ultra właśnie w tym benchmarku,czyż nie...?

patrz wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo co on daje ??

Dwa dni temu wypuszczona została finalna wersja nowego benchmarku -3DMark05 a już dziś pojawiła się łatka poprawiająca błędy. Problem dotyczył modyfikacji wyników programu, w bardzo łatwy sposób można było zawyżyć swój wynik. Od tej pory wyniki przesyłane do bazy Futuremark będą akceptowały program 3DMark05 w wersji 1.1.0. Łatkę znajdziecie pod tym adresem.

 

News z Tweaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak..ja mam 2714 pkt ale nie mam wersji zarejestrowanej. Tak że musiie mi wierzyć na słowo. Swoją drogą to że karty Ati mają lepsze wyniki troszku mnie dziwi: 5900XT ma 1500-1700 pkt, natomiast 9800: 2000.

 

Zresztą: luuuudzie! o co my się kłócimy?? o 300 pk w jakimś syntetyku??

 

:P

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phi ati i nv sucks ! TO jest przyszlosc

 

a tu link do ORB'a

:twisted: :lol:

hmmm wchodze na pugheaven.co.uk a tam wiesniackie samochody :lol:

wchodze na futuremarka szukam w orbie i doopa lol nr2 :D doopa

no chyba buzka w prawym gornym rogu mowi wszystko :lol:

 

BTW hajmon pochwal no sie ile ten twoj wypasiony fx 3d smarkow zdobył ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do precyzj 24bit a 32bit, sama nVidia je zastosowała, nic nie wymaga 32bit, niemuwiąc o tym że cała serio Fx często przełanczała sie na 16bit ( chociaz tu sie moge mylić)

Nie mylisz się. Dodam tylko, że nie tylko seria Fx ale i seria 6x00 często używa precyzji 16bit.

 

...

  Ciekawią mnie sterowniki na kartach Ati BetaCatalyst 8.07, jeśli uzyskają one status WHQL i Futuremark je zaakceptuje to Nvidia będzie miała spory problem  :twisted: ...

Sterowniki Ati Beta 8.07 zostały zaakceptowne prez Futuremark już dzień przed premierą 3dmark05. Inaczej zresztą żaden serwis by ich nie użył do testów. A problem to Nvidia już ma spory bo nie udało jej się jeszcze stworzyć sterowników do serii 6x00, które przeszłyby pomyślnie ceryfikację WHQL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opytamalizacji, to ja na mojej starej ti4200 zmieniam stery i w 3 d marku 2003 mam jakies 500 pkt wiecej a w 2001 to juz prawie 2000 ;)

Na jakie sterowniki znieniles ze masz taki przyrost wynikow?Mam TI4200 i wlasnie szukam najlepszych sterow.

Sorry za ot.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...