Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to Ankieta mająca na celu wyłonienie najlepszego biosu Merlina ( oraz propozycje Tictaca ;] ) spośród najpopularniejszych D26...

Głosujcie i napiszcze krótkie uzasadnienie dlaczego właśnie ten bios...

 

Nie uwzględniam tu cpc, ponieważ było by tego za dużo :)

 

PS. Nazewnictwo takie jak na moim ftp.

PS2 W aniecie są nie wszystkie biosy, poniważ się nie zmieściły (tylko D26) :?

 

:arrow: Stare ftp nie działa... oto nowe... może przetrzyma... ;) http://members.lycos.co.uk/bios/Merlin/

Jesli nie to... http://www.hwtweakers.net/postp59354.html

 

:arrow: Biosy dzialaja tylko na nf7 rev. 2.0, na starszych nie!

 

:arrow: "C" przy biosach oznacza CPC OFF i zalecane jest do konfiguracji z pamieciami 2x512 i tymi ktore chodza na slabszych timingach (np. Hynix)

 

:arrow: Linki czyli co najpier przeczytac!

-faq o nf7 http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124

-topic o biosach merlina http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=85153

 

To jest ANKIETA, a nie topic o biosach... więc nie zadawajcie tu pytań... tylko głosujcie i piszcie jakieś uwaga na temat biosów... zbędne posty będą kasowane i zawsze można dostać jakieś gratis punkciki ;]]]

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D26 2.0.5 Taipan = D26 Taipan Beta 3

 

D26 Taipan Beta 3 ma zablokowane niektóre zakładki i funkcje

D26 2.0.5 Taipan ma odblokowane zakładki

 

Oba oparte natych samych rom sipach , te same kody. :)

 

Wole ten funkcjonalniejszy D26 2.0.5 Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taipan beta3 = taipan final to dziwna sprawa :?

Wiem, że to "niby" to samo, ten sam bpl, romsip i pewnie alpha też ;) ale jednak kilku użytkownikom lepiej sprawuje się lepiej beta.

Czym to wytłumaczyc? niewiem ;) ale sądze, że powinien zostać uwzględniony w ankiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do moderatorów ;)

czy nie dało by się tego topica przykleić albo zrobić coś w tym stylu aby znajdował się ona na pierwszej stronie, ponieważ jego celem jest głosowanie w ankiecie, a nie pisanie postów, więc topic spada na sam dół i dalej... wg mnie jest to dosyć ważny i ostatnio temat "na topie" ;) I takie podsumowanie działalności Merlina "w Abicie" i jego biosów i przydałby się taki ranking... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

ja używam Biosu of Merlina: D26_ver. 2.0.05C Taipan 0.1 25 09 04

Udało mi sie osiągnąć na tym biosie 222 x 10,5 = 2331 MHz.(fabrycznie 166 x 12,5 = 2075 MHz. Procesor Athlon XP 2600+ Thoroughbred B.

Jedna tylko uwaga:dla zabawy czasem lubie montowac filmy i uzywam program Pinnacle Liquid Edition. Przy tym 222 fsb i biosie Merlina ten program działa prawidłowo bo testuje to tak że robie export do pliku dvd (m2v) i on sie nie wywala, a robi to około 5-6 godzin to w zalezności ile materiału jest na linii czasu. Przy tych ustawieniach ponadto uzyskałem 8859 punktów w 3D Mark 2001SE. Aida32 3301/1305.

Przy fsb 230 komputer również wstaje i pracuje OK (Corel, Photoshop , Office) ale Liquid wspomniany sie wywala wiec pozostaje na razie na 222.Byc może to pamieci (Kingmax 400MHz, 2x512 MB). Mam WC i temperatury około 40 st. w maks stresie 51 stopni-nie mam shrouda zrobionego. Karta grafiki Hercules Ati Radeon 8500DV AIW, Dysk sata Maxtor 160GB.

Dawniej pracowałem na 220 fsb teraz z tym biosem Merlina ( WIELKIE DZIĘKI za Twoją pracę Merlin nad biosami Abita Nf7-s) uzyskałem 222 i bede próbował dalej może jeszcze pójdzie coś wyżej.

Aha timingi pamięci to: 8 - 3 - 3 - 2,5. Napięcia: vcore 1.85v, vdimm 2.7v

vdd 1.6v.

I dlatego dla mnie ten Bios jest najlepszy, a przetestowałem juz chyba w sumie około 30 różnych biosów.

Pozdrawiam

ag_dentist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Discovery, chociaż przyznam sie że nie testowałem jeszcze MantaRays XT

Ja tez zatrzymalem sie na etapie Discovery... nei testowalem jeszcze zadnego Taipana ani MantaRays'a... moze w wolnej chwili powalcze :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze d10 się nie zmieściły, mogą one okazać się lepsze od niektórych d26

pozatym jest to dziwna sprawa bo zależy również od pamięci i wogóle mobo, jak wszyscy wiedzą u jednego dany bios hula super a u drugiego nie.

ja jeszcze ze swoim głosem poczekam, aż potestuje trochę więcej

jak narazie chciałbym znaleść jakiś z działającym L12 modem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja mam tego tapipana od jakiegos czasu i zdarzaja mi sei freezy raz czesciej raz rzadziej - fsb 222 , napiecie na ramie 2,9V , moja pamiec to kingston K 2 x 256 mb pc 3200 , na jakim biosie moge spodziewac sie poprawy i eliminacji freezow? mialem kiedys jakis 3d fire - nawet ladnie chodzil - wogole jaki powinienem miec transfer np a AIDA przy tym fsb proc 2000mhz ( tak jak podpis ) opalone w dualu? powiedzcie jaka wam wychodzi przepustowosc przy podobnych parametrach

 

dzieki za kazda odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Discovery, chociaż przyznam sie że nie testowałem jeszcze MantaRays XT

Ja tez zatrzymalem sie na etapie Discovery... nei testowalem jeszcze zadnego Taipana ani MantaRays'a... moze w wolnej chwili powalcze :twisted:

Ja niezatrzymałem sie na Discovery testowałem też TaiPana ale u mnie niestety nieposzedł dodam że to jedyny bios na którym miałem zwisy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3biosy sie dla mnie tylko licza

D10b4

d26MantaraysXT

i ten merlin+mavers

 

obecnie d26 mantaraysxt jzu od jakis 2 miechow ..

z prostego powodu .. najwyzej na nim mi smigaja ramsy w dualu .. (236)

a tak to wole d10 ;] (na nim w dualu 227)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem Taipei BETA 3 i... kupa: nie dziala mi ani mysz pod USB, ani LAN. Czy to normalne?

Tak to normalne :evil: wystarczy w biosie włączyć USB i Lan (itd.. ) w zakładce "peryferia"... następnym razem troche sam poszukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne :evil: wystarczy w biosie włączyć USB i Lan (itd.. ) w zakładce "peryferia"... następnym razem troche sam poszukaj...

OK, przepraszam, ale bylem lekko zniesmaczony po wgraniu tej binarki.

 

Dalem sobie spokoj z ta beta (przedwczesnie?) i wgralem D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04.

 

Moje pytanie: czym rozni sie wersja z literka C od tej bez?? I kotra do czego lepiej sie nadaje?

 

BTW: FSB nadal pozostalo na poziomie 225 (tak jak mialem na NF7D18) , przy czym nie mam nawet pewnosci czy teraz jest stabilne :? Jedynym pocieszeniem jest wzrost oczek w sandrze o prawie 200 (jak mniemam posrednio zwiazane z dzialajaca (w stosunku do defaultowego mojego buiosu) opcja CPU Interface)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Discovery, chociaż przyznam sie że nie testowałem jeszcze MantaRays XT

Ja tez zatrzymalem sie na etapie Discovery... nei testowalem jeszcze zadnego Taipana ani MantaRays'a... moze w wolnej chwili powalcze :twisted:
Wgralem MantaRays XT i dostalem dodatkowe 5MHz na FSB - jestem w szoku, bo KAZDY poprzedni bios wywalal juz bledy w memtescie przy FSB>220...

Teraz dzieki temu mam 2,7GHz ale pelna dlugotrwala stabilnosc w Prime95 musze jeszcze minimalnie dopracowac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę autora tematu - Świdra, topic zostaje przyklejony tymczasowo.

Jest jeden warunek, wszystkie posty nie trzymające się tematu (off topic) zostaną zgłoszone przez userów do moderatorów.

 

Nie polecam robienia śmietnika w tym temacie bo polecą punkty ostrzegawcze.

 

Pozdrawiam

Moderator

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pytanie, ale nie sadze by byl to offtopic, niech ktos mi odpowie, czy ktorys z tych biosow dziala na Abit NF-7S rev. 1.1!? I jaki bios (ktorys z nich?) byście najbardziej polecali do tej płyty, bo nie chec jej wymieniac na rev 2.0 a standardowe biosy do 1.1 sa strasznie ograniczone. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE! żadne z tych biosów nie działa na starszych revizjach, są one przeznaczone do rev2.0 Jakbyś chciał flaszować to byś tylko bios zjechał... poszukaj modowanych do starszych revizji.. gdzieś widziałem.. poszukaj a znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to obadać ;)

Ramy można jeszcze u kogoś sprawdzić... ale jak ramy ok i procek także to zostaje mobo... no włąśnie więc albo coś się przegrzewa, albo to vdd, albo koniec płyty ;)

Ja okleiłem całą mobo radiatorkami... czyli raczej odpada... zrobiłem penccil moda na 1.9V vdd i dalej nic... czyli wygląda na koniec mobo... spróbuj u siebie w takiej kolejności...

 

PS. I koniec z OT! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowałem 4 bioski

10dbeta 4

D26 MantaRays XT

D26 2.0.5 Taipan

D26 Taipan Beta 3

na wczesniejszych memkach (twin mos m.tec ) D26 2.0.5 Taipan chodził pare mhz lepiej od 10dbeta 4

na tych bh5 co teraz mam testujac wszystkie 4 biosy nie zauwazyęłm wiekszej róznicy moinimalnie jak by najlepszy był D26 Taipan Beta 3

ale nie wiem czy przypadkiem u mnie sie mobo nie konczy .... bo fsb juz ~250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...