Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Poszukuje kogos z Łodzi lub okolic ( a jeśli się nie uda to z całej Polski ) kto podjąłby się "hot flasha" mojej kości Biosu na swojej płytce. Proszę o kontakt na priv. Z góry dzięki za okazaną pomoc. A tak nawiasem mówiąc to do flashowania za pomocą programatora trzeba mieć specjalny programator który obsługuje niskonapięciowe kości (3,3V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D27_TaiPan_0.1_EB_ED_Bpl_3.19_08.12.04 wlasnie tego biosu uzywam i jest duzo lepszy od standardowego! gdyz na standardzie max fsb to 230 a teraz 250x9,5 bez problemow! czekam jescze na druga pamiec bo koledzie pozyczylem do czasu kiedy uzbiera na 128,mb ddr:) hehe (pozyzylem mu bo kupil odemnie plyte ASUS A7N8X rev. 2.0 1007 UBER)

Pozniej (jak bede mial duala) to zaszaleje i postaram sie o sprawdzenie maxymalnych wynikow plyty i proca;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q-> o cochozi z tą nowością ?

Nowe biosy mogą być bazowane na starych romspipach i różncyh bpl...

Chodzi Ci może o sterowanik sata ? czy co ?

 

A najnowszy to chyba D27 Taipan 0.3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q-> o cochozi z tą nowością ?

Nowe biosy mogą być bazowane na starych romspipach i różncyh bpl...

Chodzi Ci może o sterowanik sata ? czy co ?

 

A najnowszy to chyba D27 Taipan 0.3...

1323279[/snapback]

Chodzi o to który jest najnowszy.

Tak jak z Driverami. Kazdy ma date wydania i jeden jest nowszy a drugi starszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozpoznać jaką wersje płyty mam ?? Mam kolorowe banki na RAM, kupiona niby jak rev 2.0 ale nie jestem tego pewien bo nigdzie nie pisze o tym. Sandra pokazuje 2.x/1.0.

 

Może ktoś poradzić jak rozpoznać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozpoznać jaką wersje płyty mam ?? Mam kolorowe banki na RAM, kupiona niby jak rev 2.0 ale nie jestem tego pewien bo nigdzie nie pisze o tym. Sandra pokazuje 2.x/1.0.

 

Może ktoś poradzić jak rozpoznać ??

1335138[/snapback]

m. in.: jezeli przy sockecie masz 4 dziury (prawie ze do okoła :E ) to oznacza ze masz rev 2.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jupi :) mam 4 dziury :D k. socketa (w rogach). Czyli mogę wgrać bioska z tym CPC OFF czy jak to tam i sprawdzić czy mi te 512MB pójdą (to chyba wina płyty bo jak w biosie namieszam to na 256MB też to się dzieje), ta pamiątka 512MB jest w BGA.

BTW jaki bios polecacie do niewygórowanego kręcenia (do 2.2GHz), a zarazem jak najniższej temp. proca (btw jest możliwość większego sterowania napięciem na RAM ? chodzi o te mniejsze wartości poniżej 2.5V) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jupi :) mam 4 dziury :D k. socketa (w rogach). Czyli mogę wgrać bioska z tym CPC OFF czy jak to tam i sprawdzić czy mi te 512MB pójdą (to chyba wina płyty bo jak w biosie namieszam to na 256MB też to się dzieje), ta pamiątka 512MB jest w BGA.

BTW jaki bios polecacie do niewygórowanego kręcenia (do 2.2GHz), a zarazem jak najniższej temp. proca (btw jest możliwość większego sterowania napięciem na RAM ? chodzi o te mniejsze wartości poniżej 2.5V) ??

1335638[/snapback]

Tu sie chyba nie zadaje pytan ;) ale odpowiem:

CPC OFF są włąsnie po to jezeli masz problemy z jakimis pamięciami. sam mam hynix d43 to lece na CPC ON (1T), moze jak bym mial 2x512 to CPC OFF musiałbym zpodac

 

co do biosu. Przez 2 dni leciałem na Taipan d26 2.0.05, ale jak zmienilem na manta rays xt to dopiero zobaczylem co ten proc potrafi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bez różnicy sprawdziłem chyba z 10 biossów i we wszystkich jest to samo max to 10x215 i wiecej nie chce.

A najdziwniejsze jest to ze na tych ustawieniach jest stabilny przechodi marki i prime.

Edytowane przez BrzozA1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm

maialem juz pare biosow zaczynalem od standardu i ciezko bylo z fsb 220 ale wgralem d27 a pozniej discovery i w singlu lecialem bez problemow 250fsb ale przy dualu (identyczne kostki te same ozbnaczenia na asusie lecialo w dualu 232fsb) ale w dualu niestety max byl 215 na oby dwoch biosach wgralem D26-MantaRays-XT-CPC i teraz mam max ok 230fsb! wiec nie wiem o co chodzi czy macie moze jakies lepsze biosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm do tej pory używałem Merlinowskich biosów, ale wgrałem z ciekawości Manta Rays XT i musze powiedzieć że.... jest lepszy... nie tylko pod względem max fsb ale również "ergonomicznego" wygodnego menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm do tej pory używałem Merlinowskich biosów, ale wgrałem z ciekawości Manta Rays XT i musze powiedzieć że.... jest lepszy... nie tylko pod względem max fsb ale również "ergonomicznego" wygodnego menu.

1339352[/snapback]

a wiecie co? ja mialem tego MR XT i mi co 2-3 uruchomienie fsb na 100 ustawial i timingi 3-3-3-8 :mad: ale wgralem tego black mantaray i zobaczymy czy u niego bedzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria :>

1339591[/snapback]

bateria? wczoraj minął tydzien uzywania plyty :E zresztą wgralem tego B-Manta i narazie.. dziala... zresztą na taipanie tez tego nie mialem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Witam

 

Do dzisiejszych testów dostały się dwa biosy są nimi:

 

D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04

 

D27_TaiPan_0.1_EB_ED_Bpl_3.19_08.12.04

 

Testy na D26: (240MHz * 10)

 

Everest:

 

ODCZYT:3456MB

ZAPIS:1241MB

CZAS:81.1ns

 

Testy na D27 (240MHz * 10)

 

ODCZYT:3529MB

ZAPIS:1261MB

CZAS:79ns

 

(250MHz * 9.5) 3-3-3-9

 

ODCZYT:3703MB

ZAPIS:1346MB

CZAS:73.1ns

 

Wg. mnie jest to bardzo przyzwoity wynik ale chce znać wasze zdanie i prosiłbym o jeszcze jakies inne dobre wg. was biosy :)

 

Pozdrawiam,

Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...