Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

SMART jest po prosrtu zawsze włączone. Ale przecież to w niczym nie przeszkadza, a tylko daje Ci pewność, że Dysk zgłosi błędy jeśli coś z nim będzie nie tak.

 

A jaki BIOS??? Każda mobo inaczej reaguje na każdy BIOS i na każde RAMy => sam musisz znaleźć najlepszy dla siebie BIOSik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Smart to pożyteczna rzecz, tylko tak się dziwiłem, że nigdzie w biosie nie ma opcji do jej włączenia (lub wyłączenia). Tak samo jak włącza się komp, nie wyskakuje komunikat Smart Enabled (tak jest np. na epoxie 8rda3+, albo nawet na innej starszej mobo). Czyżby Abit wogóle z takich komunikatów zrezygnował?

 

Btw- A dużo się różni taki biosik Merlina od TicTaca? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie się na tyle, żę u niektórych jeden ma większą przepustowość pamięci, lepiej się kręci (nawet o 20MHz FSB), nie wiesza kompa itd... Musisz sam spróbować. U jednych jeden lepszy a u druguch ten drugi lepszy. Ja na TaiPanach mam Freezy po kilku godzinach (nawet bez używania i nawet w trakcie pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziś miałem oryginalny bios d27 ale, że ostatnio wymieniłem moje twinmosy na hynixy, pomyślałem że szkoda ich marnować :wink: i wrzuciłem sobie Tratsa 619R2 (chociaż na oryginalnym też nie było źle fsb 230 dual stabilnie). Jeszcze nie zdąrzyłem potestować jak teraz będzie z OC i stabilnością ale już mi się podoba ten biosik. Dlatego, że na oryginalnym w evereście odczyt/zapis/czas przy ustawieniach fsb 200 2-3-3-10 było 2997/1102/94,8 a na Tratsie jest 3099/1168/91,4 więc myślę,że całkiem nieźle sie zapowiada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o radę. Na jakim biosie są największe szanse, żeby puścić semprona 2800+ na fsb200?? Czy to wogóle możliwe?? Obecnie na standardowym idzie max fsb186.

Dzieki...

Edytowane przez beerlover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o radę. Na jakim biosie są największe szanse, żeby puścić semprona 2800+ na fsb200?? Czy to wogóle możliwe??  Obecnie na standardowym idzie max fsb186.

Dzieki...

1497808[/snapback]

W zasadzie do FSB 200 wystarczy oryginalny od Abita, Ty masz ten problem, że masz zablokowany mnożnik i musisz kręcić przez FSB co przy wysokim mnożniku Semprona 2800+ nie jest takie dobre, dlatego że nie polecisz z nim tak wysoko szyną jak np. z Sempem 2200+, tutaj Cię ogranicza mnożnik proca i możliwości OC, zwiększ napięcie i podciągaj FSB w górę.

 

A jeśli już chcesz dobry biosik to polecam Tratsa 619 R2 lub Merlina 2.0.05 D26...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można sugerować próby a nie polecać BIOSy... Dobrze wiesz zapewne, że jednym Trats działa wyśmienicie a drugim kichowato jak i TaiPan D26 Merlina i każdy inny BIOS.

1498122[/snapback]

Tu się zgodzę.

 

Poleciłem dodatkowo tylko te biosy, które mi podchodzą najlepiej.

Oczywiście dobór biosa jest sprawą indywidualną zależną od wielu czynników :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi to tylko do pamięci.

Do procka to jego napięcie...

Szkoda, że masz 2800 :? zamiast niższego.

Aha => i sprawdź czy przypadkiem ustawienie pamięci na 2-2-2-11 zmiast Twojego 2-2-2-6 nie daje lepszych wyników przepustowości pamięci (Sandra i inne => wykluczając Everesta, który ma za duże amplitudy pomiarów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na d27 619R2 2T by Trast. Przy 2X512 nie wywala mi błędów w MemTescie.

Przy okazji, czy w podobnej konfiguracji (jak w podpisie) ktoś jedzie z cpc on? Jeśli tak to na jakim biosie?

1499311[/snapback]

Ja przy 2x512 Kingston (wczesniej A-Daty DDR566 => ale cos nie bardzo chcialy ze mna wspolpracowac :( ) mam 1T na biosie D27 Taipan 0.3 by -=Merlin=-. Szyna oczywiscie 200. :) Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to teraz tylko Taipan D27 0.1 ;) nie testowalem 0.2 oraz 0.3, bo na 0.1 robie 250 stabilnie i 255 prawie stabilnie :) na wiecej mi juz potrzeba VDD moda ;) a nie chce sie wkomponowywac fizycznie w plyte zresztą i tak uzywam nizszego fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem troche i najbardziej mi podpasil D27EDC18 2T tratsa mimo iz jest 2T to i tak wyniki mam lepsze bo wyzsze Fsb no i lepsze timingi :wink: teraz aktualnie fulsable mam 240 2,5-2-2-11 :) reszta biosow tzn.:TaiPany D27 0.3 i od tratsa z 1T Oscylowały w granicach 233 -2,5-3-3-9 z leka przewaga wydajnosci na rzecz TaiPanow.

No i przedtem jechalem na TaiPanie D26 rowniez na 233 2,5-3-3-9

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie wrzucilem sobie D27_TaiPan_0.1_EB_ED_Bpl_3.19_08.12.04 i nie moge znales kilku opcji , mianowicie tych z ustawieniami w procentach ktore nalezy zawsze wylaczac. Cos sie nie dogralo czy ten bios wylacza te opcje automatycznie i je ukrywa??

 

PS

Mala prosba do kogos kto zna strone lub tutaj temat z opsem jak odblokowac mnoznik w sempronie, byblym wdzieczny za linka np. na PW.Dzieki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz znaleźć opcji, które Merlin Wyciął bo są niepotrzebne. Merlin ustawia je w pozycji OFF i wycina z BIOSu.

1546556[/snapback]

 

Ja mam bios Merlina a opcje co kolega P@wel pisal mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie rózni bios z koncówką 2T od zwyklego ?? i jaki bios byscie doradzili do mojego kompa (wlasnie mam zamiar wegrac taipana d26)

Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie rózni bios z koncówką 2T od zwyklego ?? i jaki bios byscie doradzili do mojego kompa (wlasnie mam zamiar wegrac taipana d26)

1550144[/snapback]

2T to CPC OFF - te biosy stosuje się zwykle do dwustronnych 512-tek, wydajność jest też niższa niż w przypadku 1T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie mam klopoty z kompem : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=144013 wgralem D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 i na standarcie sie nie resetuje ale niestety klopoty te są widoczne na 200mgh :/ i jaki biosik do mojego NF7 (zwyklego)

 

 

P.S moze mi ktos dac linka do tego D27EDC18

Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPC => Command Per Cycle inaczej zwane 1T/2T Command.

Chodzi o obsługę RAM przez Procka. Standardowo większość kostek 512MB dwustronnych sprawia problemy, szczególnie w DUALu i szczególnie przy wysokim FSB.

Niestety wyłączenie (w NF7 instalka BIOSu 2T) powoduje utratę wydajności. Róźnie u róźnych, ale ogólnie jakby coś koło 15MHz FSB nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Ty jesteś naprawdę jakiś nie wiem, niedorozwinięty? Naprawdę nie umiesz czytać? Napisałem CI już że nie ma, bo żaden z tweakerów biosów nie używa takiego szitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...