Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe... Merlin wyłącza poprostu AUDIO w biosie i wystarczy je włączyć...

Jeśli bawisz się BIOSami to najpierw poczytaj która funkcja za co odpowiada ;)

 

3D Fire z serii D27 są niebardzo wydajne i do tego wcale nie mają dobrych wyników O/C. Ludzie z forum TicTaca mu to zarzucali, że się nie postarał.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panu Merlinowi (za bios) i twórcom forum (za umieszczone informacje) w imieniu mojej płyty NF7 za ocalenie życia. dzięki biosowi D26 2.0.05 C Taipan to dziadostwo nareszcie poprawnie współpracuje z pamięciam GEIL 2x512 2.5.-3-3-6 400MHz. Nie mówię tutaj nawet o przetaktowywaniu ,a o poprawnej pracy na FSB 200. Za grosze mam teraz w pełni sprawny , lekko przetaktowany (cenię sobie ciszę) ,bijący na głowę wiele słabszych maszyn 64-bitowych, sprzęt - min.: kupiony przypadkowo Barton 2500+ Mobile przetaktowany na 3000+ (bezgłośne chłodzenie) na NF7 , Leadtek WF 6600GT 555 CPU/ 1150 RAM.

Bez tej karty , z żelkami 2x256 z innym wentylem i zasilaczem (Modecom 350 - ale nie wyrobił z 6600GT) proc chodził na 2300MHz.

P.S. nie polecam Chiefteca 360 W. Ledwo zipie i nie trzyma napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialem zapytac czy mozecie mi poleciec jakis bios pod moj sprzet bo na standardowym wyciskam 222x9=2000 z cpu interface disabled a z cpu enabled 211x9 :(

 

mobo nf7-s rev 2.0 bo machlem sie w podpisie

pozdr

Edytowane przez draco-666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzcie jakiś bios do abita nf7-s v2.0 z modem L12 bo nie wiem jakie biosy mają w sobie mod L12 a zmieniłbym bios bo wiem że dużo to daje :)

Edytowane przez jalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymusza to szyne 166 lub 200 mhz na procesorach które pracują na szynie 133 lub 166 co to daje duży skok wydajności bo mozna puscic procesor na niszym mnozniku a wyszej magistrali

PS.dzieki Hirotaro

PS2.mam pytanie zrobiłem flash'a biosa na bios Abit-NF7-D10B4-4247

tylko nie jestem pewien czy flash mi sie udał,czyli czy nie mam przypadkiem starego biosa sprawdzałem w aidzie32 tam wychodzi na to że jest to bios Phoenix-award bios v6.00PG wiec raczej to nie ten bios jaki jest typ tego biosu ? i czy aida wyswietla poprawnie wersje ze te i wiele innych odpowiedzi z góry dziekuje :lol:

Edytowane przez jalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymusza to szyne 166 lub 200 mhz na procesorach które pracują na szynie 133 lub 166 co to daje duży skok wydajności bo mozna puscic procesor na niszym mnozniku a wyszej magistrali

PS.dzieki Hirotaro

PS2.mam pytanie zrobiłem flash'a biosa na bios Abit-NF7-D10B4-4247

tylko nie jestem pewien czy flash mi sie udał,czyli czy nie mam przypadkiem starego biosa sprawdzałem w aidzie32 tam wychodzi na to że jest to bios Phoenix-award bios v6.00PG wiec raczej to nie ten bios jaki jest typ tego biosu ? i czy aida wyswietla poprawnie wersje ze te i wiele innych odpowiedzi z góry dziekuje :lol:

1632795[/snapback]

przy wiekszym fsb na niskim to nie wiele daje mozna powiedziec ze nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 posiadam od niedawna i mam kilka pytań:

jaki bios mam wgrać? ten z CPC OFF czy ON? aktualnie mam D26 2.0.5 Taipan CPC ON do tego mam jedną kość ram 512 (400) noname ;] niedługo będzie nowy procek ale aktualnie duron 900mhz wydusiłem z niego ~1,2GHz ale mam takie pytanie? Jest on z odblokowanym mnożnikiem ( zamalowałem L1 ołówkiem) i procek nie chce iść 5*200 :/ dlaczego? wyczytałem coś o L12 modzie ale przecież mobo obsługuje fsb 200 fabrycznie.

 

Więc szukam biosu z wbudowanym L12 modem czy D26 2.0.5 Taipan go posiada? i jaki mam mieć bios CPC ON czy OFF mam jedną kość ram 512(400) z tego co napisał Merlin to cpc off jest wolniejszy ale stabilny a natomiast on jest szybszy ale może być nie stabilny jak to się przekłada do jednej koście ram?

 

Płyta z niebieskimi slotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy msz 1x512 czy 2x512 (dwustronnych modułów to dotyczy) to mogą być nietsabilne (ale nie muszą) na FSB200. To już musiałbyś sam zobaczyć w praniu. Prime95 wywalałby losowe błędy, czasami zdarzyłby się nieoczekiwany Reset. Ale ogólnie bez sensu dawać BIOS z CPC OFF dla FSB200 bo za duzo strat i za dużo mulenia... CPC OFF to dla FSB233+ jeśli już. A jak kość sypie się na FSB200 to dać FSB166 (synchro z prockiem) i lepsze timingi i ogólnie będzie wówczas najkorzystniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1x512 dwustronna oznaczenie pamięci są takie: AM1 2zz 22560818b-5a 0509c i są to PC 3200(400MHz) czyli bez problemu powinny działać na fsb 200 dodam że na tym fsb 200 komp wstaje ale nie wchodzi w windows i zamiast DDR 400 podczas startu wyświetla się DDR 142 :/ dlaczego?

 

Wszystko cały czas puszczam synchronicznie z procem.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aktualnie 225fsb i 1.5V na mostku przy CL2,5-4-3-11 na 1,4 nie schodzilem, bo jak jechalem caly czas na mostku 1.7V to grzal sie strasznie, a przy 1,5v to mam mroz, takze do 1,4 nie mialem co schodzic :)

 

na Taipanie D27 0.1 dochodze do 255fsb stabilnie (!) bez modów :) i chcialbym ten bios polecic dla innych, majacych problemy przy wysokim fsb... wszystko rzecz jasna przy CPU interface enabled :>

 

edit: na tym biosie w dualu 1T (256+512) dojezdzam do 248 :)

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby noname z proline ? moze wiecej v rozwiaze sprawe ;]

1711523[/snapback]

Problem już rozwiązany. Przyczyną był stary Duron na jądrze Morgan teraz mam Bartona i jest OK ;]

 

EDIT:

@Camel- jakie są skutki ubocznie niższego V na mostku? też dałem 1,5 i jakoś skutków ubocznych nie widzę ;]

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy przy jakim fsb, bo np. przekraczajc 240fsb nie uciagniesz na 1.7V CL2,5, podwyzszajac napiecie na mostku, podwyzszamy i w samym kontrolerze pamieci, i przy wysokich fsb rzedu 250-260 mozna uzyskac tajmy rzedu 2-2-2 :)

 

a ponizej 200fsb to i pewnie mozna dac 1.4V :)

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camel- jakie są skutki ubocznie niższego V na mostku? też dałem 1,5 i jakoś skutków ubocznych nie widzę ;]

1712254[/snapback]

czasami sie dzwiek wylacza albo jakie urzadzenie peryferyjnie nie za bardzo chce dziala zintegrowane z mobo

 

bede mial chwile czasu to przetestuje ten bios, szkoda ze u mnie pamieci sie koncza na 230 :/ moze cos to pomoze,a o chlodzenie nb narazie sie nie martwie ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jadę teraz na fsb 200 CL2,5 single i mostku 1,5V pamięci nie są rewelacyjne podniósł bym V na memach ale nie mam na nich żadnego radiatora :/

 

Czyli mówisz że mogę dać 1,4V ;]

a i mam na nim Zalman`a NB47J i temp ~20C

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami sie dzwiek wylacza albo jakie urzadzenie peryferyjnie nie za bardzo chce dziala zintegrowane z mobo

 

bede mial chwile czasu to przetestuje ten bios, szkoda ze u mnie pamieci sie koncza na 230 :/ moze cos to pomoze,a o chlodzenie nb narazie sie nie martwie ;)

1712285[/snapback]

ciesze sie, ze moge pomoc :)

 

No ja jadę teraz na fsb 200 CL2,5 single i mostku 1,5V pamięci nie są rewelacyjne podniósł bym V na memach ale nie mam na nich żadnego radiatora :/

 

Czyli mówisz że mogę dać 1,4V ;]

a i mam na nim Zalman`a NB47J i temp ~20C

1712294[/snapback]

nie przesadzaj, ja na samsungi daje 2,96V (miernikowe; w stresie) i jakos zyją... nawet sie mocno nie grzeją, ale zeby miec w pelni stabilny wynik musze je na poczatku rozgrzac (tj. zapodaje test spi16m jak mam blad, to restart zapodaje jeszcze raz i najczesciej mam juz stabble, to samo na tccd jest :) )

 

a skad wiesz ze masz na nim 20*C ? tyle to chyba masz temp w pomieszczeniu gdzie przebywasz ;]

1712315[/snapback]

dokladnie, na NF7 (i ogolnie w nForce2) nie ma czegos takiego jak czujnik temperatury mostka polnocnego :> masz tam co najwyzej diode pod cpu (lub w cpu :P ) i czujnik otoczenia czyli potocznie nazywany case.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo sie cieszymy ze podzieliles sie z nami ta wspaniala wiadomoscia ale nic nowego nie odkryles temp 29 to temp pcb pomiedzy sociem a bankami ramu, gdzies byla fotka ktora dokladnie obrazowala to miejsce, pi razy drzwi masz to w manualu ;] ja mam zreszta podobne tempy ;) sztuczka polega na tym ze jak dasz buczek w tych okolicach to mozna temp zmiejszyc o ~ 5-8*C ;] zeby nie bylo to na procku potrafi tyle spac sprawdzalem ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...