Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... sama się włączyła blokada zapisu???

1370698[/snapback]

 

Właśnie o to chodzi że przez tego D10 na 2 kości już nie mogę nagrać Biosa i one po zmianie ustawień w biosie się już też nie włączyły.

 

Próbowałem Flashmenu że wchodzę na dobrej kości do windy, zamieniam kości i odpalam program i daje z pliku ale tam pisze że kość chroniona przed zapisem :mur: :mur: I robiłem tak samo z dyskietki i też lipa..... :mur: :mur:

 

Może ktoś wie jak można to naprawić ? Bo te kości są pożyczone :mur: :mur:

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy ktoś z zwas posiada działające linki albo macie w swoich zbiorach biosy do abita na bazie d10 i d23 wypuszczone przez tictaca a potem jest jeszcze kilka wersji tratsa i zmodowanych d10 tictaca przez tratsa. linkiem pod tym jest lista ale linki zawarte na stronie w większości już nie działają. A jedynie te stare wersje biosów będą działać z moim abitem. Teraz mam D10 Mantarays XT 2T jest fajnie stabilnie ale na 250mhz wydajność jest słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcześniej podałem link do jeszcze lepszego zbioru ale tam też nie było. Ale już ok znalazłem linka na forum do tej strony biosy i tutaj znalazłęm posortowane biosy. chyba jedyna sensowny serwer jak dlamnie. Ale biosy niestety nie takie jak potrzebuje bo niechcą mi chulać stabilnie z hynixami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie spodziewal nowych biosow - w sumie obsluga wszystkich prockow jest (nowych CPU nie bedzie na ta platfome), mikrokody dopracowane, bugi (mniej wiecej) usuniete - biosy sa po prostu juz dopracowane imho - teraz tylko tuning ala Merlin/TicTac/Trats/inny :-)

 

A jesli bedzie nowy oficjalny bios do NF7-S v2.0, to bedzie mial co najwyzej zmieniony bios do SATA ;-)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wyjaśni dlaczego w moim przypadku Na zwykłym biosie d27 przy ustawieniach 12.5x200 pamieć 400 2-3-3-11 CPC ON jest tak samo wydajne jak 240x10.5 pamięć 480 2.5-3-3-11 CPC OF bios D26 2.0.5C Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe roznie to bywa ja mam cpc off i wydajnosc jest na poziomie ramow z niskimi timingami na 240mhz - a mierzylem na 266nawet fsb

cpc off jest mniej wydajne jednak jesli wyciagniemy duze fsb - powyzej 260 no to w sumie roznica juz sie zaciera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ogółnie jest tak, że na CPC OFF traci się (najczęściej) 15-21MHz FSB... Jednak dodatkowo mniżnik, inne timmingi, etc i wtedy już jest różnie.

1390820[/snapback]

chyba lepiej powiedziec ze traci sie wydajnosc tych 15-20MHz;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jeszce wiecie czy przy CPC ON jest bardziej obciążona płyta czy pamięci oraz czy prawda jest to że im niższa magistrala z jaką jest wykrywany proc tym NForce ustawia niżej swoje opóźnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja tam widzę bardziaj w FSB czyli w praktyce więcej...

 

 

nForce wykrywa RAMki a RAMki im niższa magistrala tym niższe Timmingi mają najczęściej więc tym szybsze akurat(ale musi być na SPD => nie wiem czy Turbo i cośtam się przestawia również samo...)

CPC ON daje dużo lepszą wydajność i ogólnie komp zachowuje się jak mniej obciążony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Czy moge wgrać któryś z podanych w ankiecie biosów jeśli mam NF7 rev. 2.0?? tyle że nie jest to wersja S ani SL itp. jakoś nie moge nigdzie znalesć na to odpowiedzi:( i jeszcze czy jeśli tak, to czy moge wgrywać te biosy pod windowsem z abit FlashMenu? i czy ta płyta nadaje sie do kręcenia, bo na forum jest temat tylko o NF7 S... plis pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze Wy byscie mogli mi doradzic w pewniej sprawie. A mianowicie posiadam 2 kosci pamieci: Kingstona CL3 400 MHz i Geila Cl2.5 400 MHz (reszta kompa na dole), ustawilem 223 x 10.5 1.95V, pamieci 2,5/3/3/11 2.6V i wszystki chodzi stabilnie jak skala. Ale jak juz ustawiam 225 x 10,5 i pamieci nawet 3/4/4/11 i napiecie 2,8 to prime sie wywala. Im dam wieksze napiecie tym szybciej prime sypie bledami :mur:

Testowalem rozne biosy d27_619r2_2t, D26 taipan 2.0.0.5c, d27 3dfire na kazdym dzieje sie tak samo. Wiecie moze co powienienem zrobic zeby na 225 poszlo (lub wiecej) ?? Moze zmienic bios na jakis lepszy lub jakas opcje w biosie ??

Moze to jest wina chlodzenia, gdyz sb i mosfety nie maja radiatorkow. Moze jakies ulozenie pamieci w slotach? Moze zgrwaniu biosa z CPC ON?

Ostatnio wylaczylem tryb APIC w biosie.

 

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i rady.

Pozdrawiam

 

Czym sugerujecie nalepiej testowac stabilnosc? Mam pime95 w 2 roznych wersjach i na starszej komp dlugo chodzi stabilnie a na nowszej 23.8.1 szybko sie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problemik z biosem

D26 2.0.5 Taipan

 

wgralem, chodzi niby ok, ale...

jak rusze cos w opcjach, zapisze i zabootuje wyskakuje mi:

bios checksum error, instert fdd with awdflash.exe

cos w ten desen...

 

wtedy tylko reset + ins

jak zapisze 2x to czasem jest juz ok, a czasem zle...

 

czego to wina? biosu? jesli tak to jakim cudem teraz to dziala? :D

na poprzednich tego nie mialem ...bios chyba jest super dla mnie :P wiec nie wiem czy chce go zmieniac... ale jak zobaczylem ten komunikat 1x to sie zdrowo przestraszylem :))

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie robię z F bo zawsze mam zwieche...

Tzn. nie flasciach!e się BIOS tylko stoi komp.

Sprawdzałem na wielu wersjach AWDFLASH i dlatego nie polecam tego parametru... Nawet na czystej kości nie działał poprawnie...

Zresztą w niektórych miejscach piszą, żeby na nForce2 nie używać F...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...