Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

buczek = male urzadzenie o kilku skrzydelkach powodujace zawirowania powietrzne i wytwarzajace halas tzw wentylator ;]

1714046[/snapback]

aha :lol: :lol: :>

 

a bios sprawdziles?

 

tak apropo... zauwazyl ktos roznicy miedzy taipanem d27 0.1, 0.2 (nie moglem sfleszowac...?) i 0.3 w 1T? kiedys fleszowalem 0.3 w 2T na probe to max co wyciagnalem to na hynixach 3-3-2-8 2T i 3-3-2-8 2T na samsungach przy 250...

 

ale pytam, bo na tym 0.1 powyzej 256MHz mam nagle niestabilny system, to moze 0.3 cos poprawia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może coś mi doradzicie.

NF7-S v2.0 + 2500-M i Twinmos CL 2,5 2x256 w dualu (jednostronne) i jedna 512 dwustronna też CL 2,5. Radiator na mostku z Thermaltaka Extreme i wieje na niego z Pentagrama 100+Cu. Który bios byście mi radzili i skąd go ściągnąć bo tu większość linków nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako jedyny d10beta4 dał stabilne (memtest, gold , superpi, prime95) 250x9 przy 2-3-2-11 (twinmos na winbond ch-5 - 3,36V) i w związku z tym mam pytanie. Wie ktoś czym różnią się biosy d10beta4 , d10beta4 turbo i d10beta4x4 turbo. Co oznacza u tictac-a "Beta 4x4 Ingredients : Included" ? oraz Update BPL from version 2.91 to version 3.19 ? Co to jest BPL :blink: i za co odpowiada?

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem płyte NF7 v2.0 I krece nią od niedawa (ale wczesniej czytałem o tej płycie tutaj na forum) mam proka XP 1700+ (JIUHB na 1,5V). Wczoraj przez cały dzien jechałem na orginalnym biosie Abita i FSB ustawiłem na 210 (mnoznika bez zmian na 11) i wszystko było OK. Dzisiaj wgrałem biosa Merlina D26 2.0.5 Taipan i przy tych samych ustawieniach, komp po przejsciu do windy wiesza się, a nieraz nawet uruchamia ponownie. Może coś musze przestawić jeszcze w tym nowym biosie?? Bo już sam nie wiem, a może zmienić na innego?? Dodam że mam pamięc DDR400 512MB No Name, grafike Radeona 9550 [128MB, 128bit]. Dodam jeszcze że jade na chłodzeniu powietrznym, założyłem niebieskie zalmany na mostki, narazie na północnym mam jeszcze przykrecony mały wiatraczek żeby go troche przewiało, bo czekam na dwa wentyle które wstawie w obudowe. Mosfety też mam oradiatorowane, pamięc tak samo. Procek jedzie na jakimś wentylu Spire (V lub IV) ma wypolerowany radiator. Błagam pomużcie !!!

PS - dodam jeszcze że zasilacz jaki mam to Forton 350W, a pamięci chodzą synchronicznie z FSB

PS2 - [jeszcze jeden EDIT] czy ten bios który wgrałem ma CPC OFF??, Jak wogóle rozruznić który ma a który nie??

Edytowane przez szasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakis BIOS ktory rozni sie od oryginala tylko tym ze ma l12 moda (juz sie w tych oznaczeniach gubie)? bo z tego co czytam to wlasnie tego mi trzeba (granica fsb 213 wyzej zwis, procek chodzi na 230 i ramy tez). Z gory dzieki za odpowiedz

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

mam pytanko na szybko

potrzebuje biosa do mobo jak w podpisie zebym mogl ustawic dla pamieci pow 3 v (na razie moge do 2,9) i zeby bios byl bezpieczny dla mojego sprzetu (konfiguracji) bo kuzyn mial tak ze zmienil bios i mu zasiladcz po tygodniu siadl ogólnie zależy mi na biosie dobrym do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

dlaczego?? to co zrobic zeby moc ustawic wyzej niz 3v bez vmodow (na niektorych plytach sie przecie da np 3,4) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego?? to co zrobic zeby moc ustawic wyzej niz 3v bez vmodow (na niektorych plytach sie przecie da np 3,4) ??

Nic nie zrobisz tylko vmod, a inne mają bo tak są skonstruowane, zaprojektowane a abit ma w konstrukcji 2,9 i bez vmoda nie podniesiesz więcej żaden bios Ci nic nie da takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może patrzyłeś czy ten sterownik coś daje? Jakiś wzrost wydajności lub coś innego co powinno mnie skłonić na zmianę na ten sterownik?

"I attempted the official D27 bios with 42.76 sata firmware/bios and system will not boot to windows... sata finds my 2 drives but hangs up after finding them... have tried a couple of different versions but all do the same thing. luckily I have my IOSS BIOS SAVIOR to back me up... any suggestions and/or assistance would be appriciated..."

W skrócie "nie zabootował mi Windows"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się obawiałem że może mi nie zagrać zwłaszcza że mam system ładujący się z sata, ale nie było problemu (zmieniałem na bios d27_619R2_2T) Wcześniej miałem D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19C_27.12.04 i myślałem że działa jak skała ale jak zacząłem bawić się w kodowanie DV do mpg to po 4 godzinach roboty mi się program wysypywał. Teraz nie wysypuje, być może dlatego że to inny bios, a nie zmiana sterownika sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...