Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

A więc zrobiłem powrót do Abitowego D27... Dlaczego? :) Bo wydajność z CPC ON z 227 FSB i CL2-3-3-11 jest lepsza niż 10x250 3-3-3-11 CPC OFF.

1241436[/snapback]

Do podobnego wniosku doszedłem nie tylko na podstawie w/w linkowanego artykułu, ale i własnych doświadczeń z Abitem NF7 Ś.P. ;)

W sumie to na tamte czasy (czyli listopad, grudzień ;)) najlepiej podszedł mi D26 Black Mantaray TicTaca CPC On; może się okazać, że wyciągniesz więcej na którymś z popularnych modowanych biosów, ale CPC On. W sumie to i tak nie ma reguły - np. na jednych mobo np. lepiej śmigał D26 Discovery Merlina, a TaiPan wywalał błędy, freezy, bluescreeny, a na innych na odwrót (wśród moich znajomych).

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podobnego wniosku doszedłem nie tylko na podstawie w/w linkowanego artykułu, ale i własnych doświadczeń z Abitem NF7 Ś.P. ;)

W sumie to na tamte czasy (czyli listopad, grudzień ;)) najlepiej podszedł mi D26 Black Mantaray TicTaca CPC On; może się okazać, że wyciągniesz więcej na którymś z popularnych modowanych biosów, ale CPC On. W sumie to i tak nie ma reguły - np. na jednych mobo np. lepiej śmigał D26 Discovery Merlina, a TaiPan wywalał błędy, freezy, bluescreeny, a na innych na odwrót (wśród moich znajomych).

1242410[/snapback]

Jestem świeżo po testach przróżnych BIOSów... Jednak Abitowy D27 zdecydowanie jest the best. Dlaczego? 1. Super stabilnosć. 2. Najlepsza wydajność. 3. Jest od Abita, w razie padu MoBo uznają mi reklamację. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

A u mnie najlepsze wyniki ma D26 Taipan Merlina i D27 Trats => testowane na konfiguracji z podpisu i wyższych.

 

Stabilność u Tratsa taka jak u ABITa a wydajność leeepszaaaa

1246670[/snapback]

 

no jade od kilku godzin na D27 Trats i sprawuje się całkiem nieźle. ustawiem tak samo jak poprzedni d27 merlina i zapis/odczyt jest o jakies 80/90 lepszy i co najważniejsze jest jak na razie stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok troszke moja dotychczsaowa wiedza lezy w gruzach...z tego co tu czytam to jedziecie na Abicie na biosach D27 (oryginalne lub modowane) przy konfigu 2x512MB z CPC ON????????? mi sie zdawalo ze do 2x512 WYMAGANY jest CPC OFF..ale jesli sie myle to powiedzcie...czy moze D27 (oryginalny od abita) prostuje sprawe z 2x512MB ramu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od RAMków => jedne pójdą a inne niee

Jeżeli są jednostronne to napewno pójdą.

Niestety wymagane są TESTY :D

Masz zwiechy, resety itp??? To pewnie musisz mieć CPC OFF

1246836[/snapback]

no wlasnie zapodalem sobie CPC OFF (przy dolozeniu 512MB) bo mialem reseta od razu w windowsie...

 

ale czy jest taka mozliwosc ze nowe (d27) biosy z CPC ON juz mi pojda???

 

i czy rzeczywiscie jest az TAKAAAA roznica miedzy CPC on a off??? powiedzmy doom3 - ile fpsow moze wynosic roznica?? 2 czy 22??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z nudow i checi poeksperymentowania znow wgralem biosik Trats'a d27 CPC ON (nie pamietem pelnej nazwy - jestem teraz w pracy ;-) ) i ku mojej uciesze w konfigu 2x512MB DC mam stabilnie FSB=230 @11-3-4-2,5cl i jestem BARDZO zadowolony :arrow: SuperPi 32MB bez problemu, 3DMark 03 bez problemu, Mmetest86+ przez 5,5 godziny bez problemu ale co wazne nie ma dziwnych restartow, freezow itp jak to bylo wczesniej na biosach Merlina (ale tylko z CPC ON, bo na CPC OFF bylo ok)

 

Co ciekawe na biosach d27 Merlina tyle samo moglem wyciagnac (FSB & timingi) ale na biosach CPC OFF :? :unsure:

 

EDIT:

230x11=2535 @11-3-4-2,5cl

Sandra 2005 :arrow: 3460/3230 94/87% Bandwidth Efficency

SuperPi 8MB :arrow: 7:29 (liczone dla sprawdzenia stabilnosci - wiele innych rzeczy w miedzyczasie na kompie robilem)

SuperPi 32MB :arrow: 36:53 (liczone dla sprawdzenia stabilnosci - wiele innych rzeczy w miedzyczasie na kompie robilem)

3DMark 2003 :arrow: 5388 / 864 CPU Mark

MemTest 86+ :arrow: 1548MB/s (5,5godziny i 0 bledow)

 

Wieczorem testy na mnozniku x11,5 B)

 

Na FSB=233 z tymi samymi timingami 3DMark wysypal sie na pulpit :? Sandra 3513/3276 SuperPi8MB 7:29 (z innymi pracami w tle)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkownikow dowolnej wersji NF7 v2.0 i Hynixow w konfigu 2x512MB Dual Chanell

Jakie stabilne max FSB udalo wam sie uzyskac :?:

Do tego oczywiscie ustawienia:

Vcore :?:

Vddr :?:

Vdd :?:

Timingi RAM :?:

Wersja biosu :?:

 

Ewentualne modyfikacje itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek => może to Ciebie zainteresuje:

1253643[/snapback]

Fotka ciekawa, ale z tego co moge sie tam doczytac, to tylko 1x512MB :-|

Mi chodzi o 2x512MB - to juz jakies wyzwanie jesli chodzi nf2...

 

Co to za biosik na tej fotce :?: Moze podeslesz mi go na damiandimek@interia.pl + moze jakis link, gdzie moge poczytac cos na jego temat... Merlin mial podobno pracowac nad nowym biosem - to ten :?: Bo na razie nic nie slyszalem, ani tym bardziej go nie widzialem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie najlepsze wyniki ma D26 Taipan Merlina i D27 Trats => testowane na konfiguracji z podpisu i wyższych.

 

Stabilność u Tratsa taka jak u ABITa a wydajność leeepszaaaa

1246670[/snapback]

Zgadza się! Komputer dostał mocnego kopa, niemalże takiego, jakbym dodał sobie jakieś 50 MHz na procesorze i od 3 do 4 MHz na FSB. Jak na razie jest to najwydajniejszy BIOS jakikolwiek i kiedykolwiek miałem wgrany do NF7-S. W dodatku jest mega stabilny. :) Polecam... Najlepszy BIOS z CPC ON. Chodzi oczywiście o: D27_619R2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Ale nie u każdego tak jest => to już wiem, bo gdzie indziej porównywaliśmy :D Każde Mobo inne, aż się wierzyć nie chce :D

1254988[/snapback]

Eeeee? :) Czyli twierdzisz, że nie na każdej MoBo działa tak znakomicie? Hmm to już jest przynajmniej dziwne...

Dlaczego się cieszę? Ponieważ zauważa się najwyższą przepustowść pamięci. Ponieważ, przy 227 FSB nie mam denerwującego przycinania się dźwięku (tzw. sound stuttering) przy pisaniu na klawiaturze. :D Woohoo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy BIOS na każdej MoBo inaczej działa.

Ty masz ultra na Tratsie, inni na MantarayX inni na Taipanie D26 a inni na D27 0.3 albo 0.1.

Ja na Merlinowskich D27 mam freezy nie zależnie od ustwień => nawet na 11x166 mam freeza po kilku godzinach. A na Tratsie jest dobrze => nawet lepiej niż na D26 Taipan Merlina (to był mój ulubiony).

I nikt Ci nie wyjaśni dlaczego tak jest => nawet gdybyś przełożył wszystko, to i tak reszta zależy od danej MoBo => zupełnie jak u nas - każdy taki sam a inny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trats i Merlin d27 są wg mnie porównywalne, nieco bardziej stabilny wydał mi się merlin d27.03, trats natomiast może deczko wydajniejszy. jak dla mnie więc po jednym głosie na oba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ,to co mam wgrać  :blink:  :D

1261496[/snapback]

Wgraj jeden - potestuj, zapisz wyniki, sprawdz stabilnosc i oc....

Wgraj drugi - potestuj, zapisz wyniki, sprawdz stabilnosc i oc....

Wgraj.......

....

Zrob zbiorcze porownanie i wybierz najlepszy :idea:

 

To najlepsza metoda, bo u kazdego zupelnie inny bios moze okazac sie tym najlepszym... Nikt nei powiedzial, ze bedzie latwo i prawidlowa bedzie tylko jedna odpowiedz... na tym polega tez cala "zabawa" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymalem sie na D26 Discovery, na TaiPanach mialem freeze wiec temat byl zamkniety :) Ostatnio zauwazylem ze wiele osob poleca d27_619R2 :) Gdzie znajde wiecej informacji na temat tego biosu, na jakim forum jest temat poswiecony tej wersji, gdzie Trats publikuje informacje o swoich biosach. Nawet nie wiem czy d27_619R2 ma l12 moda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tratsa :) Wieksza wydajnosc niz Discovery, ma l12 mod i nie powoduje freezow jak Taipany :)

1262512[/snapback]

Z ta wydajnoscia to nie zawsze bo u mnie jest mniejsza wydajnosc przy wiekszym fsb.

Na merlinie osiagam to co w opisie, na Tratsie mam 235 FSB ale za to mniejsza przepustowosc pamieci.

Wszystko oczywisice stabilnie, prime 12h i goldmemory 1h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie tratsa 619r2 i okazał sie ona rozwiazaniem moich problemów z 3D Markiem  wyniki w sandrze też jakby deko lepsze

Kurna ja tez mam tratsa 619r2, ale 3dmark2001[bld 330] nie uznaje mojego semprona 2200+@ na 240fsb ;\ Sprobuje z Taipanem, moze bedzie lepiej. Edytowane przez KKRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...