Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam sie bios Tratsa 619R2 T1 jest moim N1 jezeli chodzi o stabilnosc,wydajnosc i max fsb.

 

 

NALEGAM ABY ZOSTAŁ DODANY DO ANKIETY NAJLEPSZYCH BIOSÓW

>>>CHCIAŁBYM ZAGŁOSOWAĆ NA NIEGO JAKO PIERWSZY<<<<

 

Dla zainteresowanych bios znajduje się tutaj:

 

http://members.lycos.co.uk/trats102002/nf7-s_2.0/d27/

 

T1

 

Przetestowałęm ich mnóstwo i niewielu z was pewnie flashowało tyle raszy mobo co ja.

testowałem wszelkie wersje beta i te "high risk" bios padł tylko raz ale zawsze zostaje hot flash i

nieuprzykrzając merlinowi "jego praca jest wpaniała" to narazie prowadzi TRATS i jego bios.

 

Merlin szykuje cos nowego niestety plyta mu padła wiec jeszcze poczekamy a moze to dobrze bo moja tez jest w serwisie :angry: dzis moze juz wroci(to nie przez flash to przez głupotę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Udziele sie pierwszy raz w tym temacie :wink: Czytalem wasze wypowiedzi i wkoncu skusilem sie na wgranie biosow modowalnych :rolleyes: Posprawdzalem prawie wszystkie... ale jednak wrocilem do oryginalnego Abita D27 :) Jak dla mnie najstabilniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jest w ankiecie, ale także jest do niego skrót na 3ciej lub 4tej stronie... Takiego, którego nie można przegapić...

 

 

@Slither

 

Prawie wszystkie i Trats???

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zimny1

jak dla mnie biosik trasa 619r2 z cpc on wymiata :) pod kazdym względem a w szczególnosci pod wzgledem wydajności

 

testowałem pare biosów i ten wydał mi się najlepszy :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slither

 

Prawie wszystkie i Trats???

1276837[/snapback]

 

Tak ....dlatego prawie wszystkie bo nie wgrywalem starszych ponizej D27. Biosy D27 Merlina nie byly takie szybkie jak Trats i byly bardziej niestabilne w moim przypadku. Trats d27_619R2 jest faktycznie szybkim biosem :) ale ja postawilem na to ze chce osiągnąc stabilne 2.4Ghz na jak najnizszym napieciu. I na oryginalnym smiga na napeiciu 1.52 - 1.54v a na Tratsie musialem dobic do 1.6v. Wyciszylem kompa prawie do granic a temp proca na stresie dobija teraz do 51' -na Tratsie do 56' (dlatego ze chlodnica jest na samej gorze obudowy -ktora stoi pod biurkiem i ma moze z 2cm luzu od blatu biurka) a co dopiero jak lato przyjdzie <_< ale tez grafika podgrzala atmosfere :) ... Zresztą jak sam widzisz nie wykrecam az tak ekstremalnie sprzetu jak reszta zalogi na forum :wink: ...bynajmniej narazie.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D27 619R2 by Trats to narazie moj faworyt (narazie jestem po sprawdzeniu ok. 15biosików)

A o to wyniki

*orginalny bios abita d27 max stable fsb227 na fsb228 zero stabilnosci

 

*D27 619R2 by Trats max stable 232 a potem juz chyba nie wyrabia zasilacz albo ram bo to 400mhz:)

 

Nie wim jak u was ale u mnie bios D26 MantaRays XT i D26 Black Mantaray = duzy problem , bardzo mala stabilnosc itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wim jak u was ale u mnie bios D26 MantaRays XT i D26 Black Mantaray = duzy problem , bardzo mala stabilnosc itd.

1284947[/snapback]

No widzisz - jak mialem 1x512MB TwinMOS to bios D26 MantaRays XT dal mi stabilne najwyzsze FSB ze wszystkich biosow jakie testowalem - 227 z timingami 11-2-3-2cl.......

Dowodzi to tylko tego, ze kazda kombinacja plyta/cpu/ram jest inna i trzeba samemu testowac B)

Mi tez "troche" to zajelo, ale tez znalazlem pasujacy mi bios :idea:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

A ja mam konf. jak w podpisie i byl bym zadowolony z orginalnego D26 jakby nie fakt ze SPD moich pamieci rozpoznaje jako 3 3 3 8 a powinien chyba 2 3 3 8, ale trzeba powioedziec ze sie uruchomil na CPC ON, problem w tym ze recznie mu zmienilem timingi na 2 3 3 8 i wywala prime95 i zrestartowal sie na 3DM2003 :/ jak zmienie bios to sie uspokoi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak T1

 

Nowe biosy 3dfire d27 cienkie moja plyta wczoraj wrocila z serwisu i juz zdazylem przetestowac

trudno z osiagnieciem stabilnosci powyzej 250 pozatym jak tictac mowi brak w biosie

L12 moda.

Testowałem bez moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny 1T.

2T przy 512kach i to nie wszystkich.

1292029[/snapback]

 

Wczoraj dlugo testowalem obydwa biosy i co sie okazuje ze na 1T nie jestem w stanie wyjsc ponad 233MHz przy timingach pamieci 11-3-3-2.5 natomiast po wgraniu biosu 2T cala noc hasal prime przy 242MHz i w/w timingach :)

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno - czy po "operacji" zmiany bosu 1T > 2T > 1T wydajnosc ramu (np. odczyt w aidzie) moze byc zanizona, tzn nie wrocic do "poziomu" takiego, jaki byl przed wgraniem biosu z cpc off?

 

kiedys znalazlem tutaj cos na ten temat, jednak nie bylo mi to potrzebne, wiec sie nie wczytywalem - dzisiaj, gdy mnie to "meczy", nic nie moge znalesc. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno - czy po "operacji" zmiany bosu 1T > 2T > 1T wydajnosc ramu (np. odczyt w aidzie) moze byc zanizona, tzn nie wrocic do "poziomu" takiego, jaki byl przed wgraniem biosu z cpc off?

 

kiedys znalazlem tutaj cos na ten temat, jednak nie bylo mi to potrzebne, wiec sie nie wczytywalem - dzisiaj, gdy mnie to "meczy", nic nie moge znalesc. :/

1293290[/snapback]

wydajnosc po takiej operacji powinna wrocic do pierwotnego poziomu

 

jesli cos takiego sie nie stanie to prawdopodobnie cos nie poszlo przy flashu biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu trzeba sflashować BIOS z dyskietki spod DOS'a i z parametrami wymienionymi wyżej gdzieś => przypomnę:

 

awdflash.exe NF7D_2X.bin /cc /cd /cp /sn /py /cks /r /f

 

aby zaprogramować wszystkie bloki a nie tylko zrobić update bloku centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...