Skocz do zawartości
Klimass2

problem z TEMP..celeron 2,1 i MSI 845PE MAX v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

mam celerona 2,1 i płyte MSI 845PE MAX v2.0 mialem w nim bios z 2002 i temperatura w stresie była równa 56-58'C

w spoczynku 59-51'C obawialem sie ze to za duza temperatura i mialem zmieniac BOXowy cooler na coś innego ale zrobilem z ciekawosci UPDATE BIOS i temp po update wynosi w spocznku 36'C a w stresie max 52'C

 

już nie wiem czy temp jest wyświetlana prawidłowo czy nie ktoś moze miał podobny przypadek?[/google]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta najprawdopodobniej źle wskazuje temperatury.

Ja również mam ta płytę i Celka 2.0. Ostatnio zdjąłem cooler BOXowy i ku mojemu zdziwieniu na procku była dodatkowa pasta termoprzewodząca!

Nie dość, że Intel nakleja na swoje radiatory aluminiową blachę z obydwu stron posmarowaną jakimś grafitowym mazidłem, to jeszcze facet w sklepie popaplał spód radiatora silikonową psatą (bo zakładał mi płytę, proc i pamiątyki)!

Temperatury były nawet znośne, max 62* przy skanowaniu Kasperskim 80 GB danych, nigdy poniżej 50*C. Jednak po zerwaniu blachy i nałożeniu zwykłego Titana TTG-S104 (w sklepie www.apollo.pl daja go za darmo) temperatura jest nie wyższa niż 50* podczas skanowania, w IDLE nawet 35*.

Ale tak naprawdę to do końca nie wiem ile wynosi temp. procka, bo nie ufam wskazaniom płyty. Przytoczone wartości temperatur podaję z odczytu SpeedFanem 4.15; to jest wskazanie, a nie pomiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też dopiero po roku postanowilem zlookac co jest grane z kompem wyczyscic go dokladnie itd... i tez jakas blache mialem....zerwalem ja oszlifowalem radiator dalem troche mazidla i zrobilo sie troszke chłodniej a update BIOS to wogole mnie zaskoczyl... zobaczymy co bedzie po zmianie zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...