Skocz do zawartości
Gość

Jak dobrze odchudzić XP nLite'm ???

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu wziołem sie za optymalizacje i odchudzanie xpeka.

za pomocą xplite usunołem praktycznie wszyskie zbędne aplikacje ,a

póżniej manualnie powyłanczałem wiele usług w windowsie, wywaliłem wszystkie bajery i upiększacze,

jeszcze troche zabiegów w rejestrze i windows jak marzenie!!!

od wciśnięcia Power na obudowie do pełnej gotowości systemu mija troszke poniżej 30 sekund, system jest wyraznie szybszy od zwykłego świerego xp

 

jestem ciekaw kto ma chudszą winde, u mnie katalog WINDOWS na dysku C zajmuje poniżej 600 mb

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw kto ma chudszą winde, u mnie katalog WINDOWS na dysku C zajmuje poniżej 600 mb

1464278[/snapback]

20-30 minut roboty i mam działającego XP'ka zajmującego 0b na HDD, wystarczy?

 

A tak w ogóle to temat jest o nlite, a nie xplite i dzieki temu pierwszemu instaluje się system który juz nie zawiera wybranych programów itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujacy problem, obciachałem sobie ładnie system, jednak nie wykrywa mi teraz fonu podłaczonego przez IRDE, nie ma po prostu sterów, jaki rodzaj urządzeń należy zostawić w nLite zeby znowu to działało?

 

Wczesniej wykrywało mi fona jako "Pobliski komputer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze inny problem, wyłączam kompa, wyłącza się dysk, wiatraki nadal chodzą a na ekranie "możesz bezpiecznie wyłączyć komputer", i musze go z powera machnąć, możecie mi powiedzieć co zchraniałem? :cry:

do tego Start>>Panel sterowania>>Opcje zasilania>>zaawansowane, tam jest tylko opcja trzymania ikony zasilania na pasku :cry:

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że odchudzanie windka tym nLite`m to same kłopoty. Męczyłem się z tym już kilka razy i za każdym razem coś nie działało tak jak powinno. Z doświadczenia mogę powiedzieć tak: żeby się nic nie waliło to usuwaj tylko zbędne komponenty systemu bo jak zaczniesz wywalać usługi, stery itp. to same problemy potem są.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój xp po usunieciu po instalcji czego mi nie potrzeba log txt itd. rez sterowników ma ma 350 mb wywaliłem dosłownie wszytko co sie dało i nienarzekam u mnei wszytko chodzi pieknie. Ale mam małe pytanko czy nlite bedzie chciało odchudzic xp media center ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Wszyscy tutaj piszą o odchudzaniu Windowsa lecz ja mam troszke inne pytanko a mianiowicie chciałbym "dadać" jakiś program tak aby po instalacji Windowsa był on już zainstalowany.Czy można tego dokonać nLITEM? A może jest jakiś inny program który na to pozwala ?

Mam jeszcze jedno pytanko czy można nLITEM zrobić tak aby zmienić logo startowe i zamykające Windowsa ?

Edytowane przez Hiobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz sie bawie tym nLite'm i chciałęm dadać do obrazu płyty wszystkie aktualizacje krytyczne i zabezpieczeń - tylko te, i pytanie takie:

Czy muszę ściągać kazdą aktualizacje osobno i dodawać ?

Czy jest moze jakać jedna zbiorcza, którą można by dodać ?

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

A ja ponawiam pytanie, które padło wcześniej: czy ktoś próbował tego na w2k pro?

Tak, ja takiego systemu używam. System W pełni sprawy po instalacji sterowników oraz WMP 9 zajmuje ~300 MB na dysku (tj. całość zajmowanej przestrzeni na C - /Windows, /Program Files /D&S), ale mam wrażenie, że zaraz Office 2003 popsuje zabawę. Ot, ten ostatni lubi się wpierdzielać na C również w przypadku, gdy zostanie wybrana instalacja na innym dysku.

 

Zajrzyjcie 1582004[/snapback]

Mam następujacy problem, obciachałem sobie ładnie system, jednak nie wykrywa mi teraz fonu podłaczonego przez IRDE, nie ma po prostu sterów, jaki rodzaj urządzeń należy zostawić w nLite zeby znowu to działało?

 

Wczesniej wykrywało mi fona jako "Pobliski komputer"

Miałem ten sam problem i przyznam się szczerze, że nie udało mi się go rozwiązać, nawet specjalnie nie próbowałem. Ot, używam IrDy z telefonem na innym sprzęcie =].

 

Powiem Wam że odchudzanie windka tym nLite`m to same kłopoty. Męczyłem się z tym już kilka razy i za każdym razem coś nie działało tak jak powinno. Z doświadczenia mogę powiedzieć tak: żeby się nic nie waliło to usuwaj tylko zbędne komponenty systemu bo jak zaczniesz wywalać usługi, stery itp. to same problemy potem są.

Wszystko jak zwykle zależy od wiedzy i doświadczenia. A nLite to niezastąpiony program, raczej nie byłbym w stanie wykonać 80 % czynności tam automatyzowanych ręcznie.

 

(...) nLite działa za kazdym azem inaczej i nigdy nie wiadomo jak będzie działał zrobiony w nim windows.

Pozostaje metoda prób i błędów. Choć przyznać należy, że z wersji na wersję wszystko chodzi coraz lepiej, a czynności wykonywane mają coraz bardziej logiczne skutki =].

Witam pierwszy raz sie bawie tym nLite'm i chciałęm dadać do obrazu płyty wszystkie aktualizacje krytyczne i zabezpieczeń - tylko te, i pytanie takie:

Czy muszę ściągać kazdą aktualizacje osobno i dodawać ?

Czy jest moze jakać jedna zbiorcza, którą można by dodać ?

 

THX

Jak najbardziej można dodawać aktualizacje zbiorcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...