Skocz do zawartości
Fidel

Lan bez skretki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam polaczone 2 komputery przez switcha w modemie (Thomson speed touch 510) i problemp polega na tym iz w scianie ida 4 kalble miedziane takie jak w skretce tylko ze te kable nie sa ze soba skrecone:)) polaczylem jeden komputer skretkom i dziala a drugi przez sciany jest polaczony ty wlasnie kablem nie skreconym (4 kalbelki:)) dobrze podlaczone bo tylko tyle jest koniecznych:)) i komputer nie odbiera zadnych pakietow!!nie da sie go wogule polaczyc:(( czy to moze byc sprawa tych wlasnie nieskreconych kabli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam polaczone 2 komputery przez switcha w modemie (Thomson speed touch 510) i problemp polega na tym iz w scianie ida 4 kalble miedziane takie jak w skretce tylko ze te kable nie sa ze soba skrecone:)) polaczylem jeden komputer skretkom i dziala a drugi przez sciany jest polaczony ty wlasnie kablem nie skreconym (4 kalbelki:)) dobrze podlaczone bo tylko tyle jest koniecznych:)) i komputer nie odbiera zadnych pakietow!!nie da sie go wogule polaczyc:(( czy to moze byc sprawa tych wlasnie nieskreconych kabli???

prawie na pewno tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee. Coś mi się nie wydaje. Kable się skręca po to aby zniwelować zakłócenia nakładające się na kable. Przy tak krótkich odległościach:

polaczylem jeden komputer skretkom i dziala a drugi przez sciany jest polaczony ty wlasnie kablem nie skreconym

nie powinno to jeszcze dawać się odczuwać. Zobacz czy dobrze podłączyłeś te kabelki, i czy one nie są gdzieś po drodze przerwane. Jeśli jednak to nic nie pomoże to zastosuj się do rady kolegi pshem i zmień kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :)

Młodyjeszcze jesteś Th0m4S i mało wiesz.

Skrętka powoduje to, że sygnał zakłócający równomiernie i w jednej fazie nakłada się na obydwa kabelki. Tymczasem w karcie jest wzmacniacz różnicowy i wszystko co jest w jednakowej fazie na kabelkach olewa. Tym sposobem zakłócenia są usuwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisałeś Excray w swej wypowiedzi, jest to zbyt skomplikowane dla mnie ;] , ale ja z doświadczenia i z osobistych testów praktycznych wiem, że to nigdy nie będzie działać poprawnie. Kto nie wierzy, niech zmierzy... zawsze wychodzę z tego założenia i wszystko co można sprawdzić, przetestować na własnej skórze, to testuję... tak też zrobiłem kiedyś ze skrętką. Skręcona działała pięknie, a rozkręcona wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że sam przyznałeś, że jesteś laikiem nie będę Ci tego jeszcze raz tłumaczył tylko powiem na przykładzie. Ja sam zbudowałem poprawne połączenie sieciowe między dwoma komputerami w oparciu o płaski kabel telefoniczny (8 metrów), czyli jak widzisz nie zawsze musi być skrętka. Oczywiście skrętki są dużo lepsze do tego celu o czym pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, luz ;]

Nie chcę z nikim wojny toczyć przecież ;]. Mówię to co widziałem. Nie jestem laikiem i wcale tak nie stwierdziłem, moim zdaniem to jest Twoja nadinterpretacja.

Sam sądzę, że teoria prawie zawsze rozbiega się z praktyką, dlatego ja jestem praktykiem i zanim się do czegoś dobiorę, to muszę to sprawdzić sto razy. I tak też zrobiłem jakieś 2 lata temu na kablu utp5e. I nigdy mi nie wmówisz, że nie było tak jak napisałem ;] . Efektem moich testów wyszło to co opisałem wyżej. A to, że Tobie się udało to świadczy chyba tylko o tym, o czym pisałem na początku postu: teoria praktycznie zawsze rozbiega się z praktyką ;]

Zresztą o co my się sprzeczamy ;]

PEACE.

 

gorąco pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie chcę sprzeczać. Też przy rozgrzebanych skrętkach nie zawsze chce mi chodzić. Rekord to 20 cm rozkręconej skrętki - i już sygnał był nieczytelny. Po prostu kwestia kabla, wykonania, warunków i wielu wielu innych rzeczy o jakich sobie nawet filozofowie nie śnili. Faktycznie za mocno Ci pojechałem, bo właśnie przejrzałem trochę Twoich postów i widzę, że znasz się na rzeczy. Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...