Skocz do zawartości
Smallhuman

Athlon czy Sempron??

Rekomendowane odpowiedzi

Sempron bazuje na układzie Athlona 64 ale rozszerzenia 64-bitowe sąnieaktywne :D W stosunku do Athlonów 64, Sempron ma o połowę mniejszy cashe L2 (256 zamiast 512 KB). Z tego co słyszałem to thoroughbred jest lepszy. A jaka ta twoja płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron bazuje na układzie Athlona 64 ale rozszerzenia 64-bitowe sąnieaktywne :D W stosunku do Athlonów 64, Sempron ma o połowę mniejszy cashe L2 (256 zamiast 512 KB). Z tego co słyszałem to thoroughbred jest lepszy. A jaka ta twoja płyta?

to co napisales sie zgadza ale nie w sempronach na socketA :lol:

sempron na socketA z A64 no to ladnie :)

semprony na 754 to semprony na jadrze a64 tylko z obcietymi rozkazami 64 bitowymi , sempron na sA to nic innego jak stary t-bred pod nowa nazwa z niskim mnoznikiem i duzym fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Athlony są aktualnie znacznie lepsze od Sempronów z kilku powodów:

1. Semprony mają zablokowane mnożniki.

2. Semprony mają zawyżone oznaczenia modelu w stosunku do rzeczywistych możliwości

 

Przykładowo: posiadam Athlona XP 2000+ (133*12,5=1666), Sempron 2200+ (166*9=1500). Z testów jasno wynika, że Athlon 2000+ przy nominalnych ustawieniach jest zauważalnie szybszy od Semprona.

Wybierając Athlona nie musisz mieć wątpliwości. Będzie pracował ze starszym sprzętem.

Może w przyszłości pojawią się odblokowane Semprony...

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia...

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge, tak, jak pisałem wcześniej AMD troszkę w kulki leci, bo niby to jest to samo jądro, co w Athlonie tylko taktowane nieco niżej ale przeliczniki wyższe. Ja myślę, że polityka marketingowa została bardziej nakierowana na konkurowanie z Celeronem niż z Pentium IV i dlatego te dziwne przeliczenia...

Osobiście nie popieram i nie podoba mi się takie postępowanie z kientem...

Pozdrawiam serdecznie...

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...