Skocz do zawartości
KingNothing81

jaki sempron @400 fsb?

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedaje swojego xp1800+, dokladam 19zl:D i chce zanabyc semprona 2200+

 

oczywiscie chce ustawic fsb na 200...

slyszalem, ze nie kazda sztuka zechce pojsc na 200-prawda to czy falsz? (pomijajac inne komponenty)

 

czy orientujecie sie czym mam sie kierowac przy zakupie? jakies literki na obudowie oznaczajace cykl w fabryce or samfin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież myślę o zakupie SEPRONA ale zastanawiam sie nad którym czy 2300 czy 2400 ? Mam płytę EPOXA EP-8RDA i ELIXIR 2 x 256/400 i chcę by chodziły w Dualu czyli wysokie FSB > lub = 200 i realtywny mnożnik 9, 9,5 czy 10. Wydaje mi się ze wten sposob w pełni wykozystam RAMy.Tutej można zobaczyć i porownać jak sie kręcą SEPRONY http://www.overclockers.ru/news/newsitem.s...2&id=1094675087

 

Pozdrawiam Piotr.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Zajrzyj na stonę : benchmark.pl na samym dole po prawej stronie kliknij na http://www.benchmark.pl/nowosci-dalej.html znajdiesz ciekawą mini recenazje o SEPRONACH http://www.benchmark.pl/rek.php?a=k&id=22&...roz=954#rek_954

 

Pozdrawiam Piotr

ta recenzja nic niepokazuje bo porownuja semprona na 333 popatrz obok jaka jest juz roznica jak ma szyne 400 a jeszcze brakuje wynikow np.9*250 i wtedy mozna porownywac.

Postaram zrobic test SEMPRONA 2200+ 9*250 i BARTONA-M 9*250 i zobaczymy roznice.Zabieram sie za testy.po testach otworze nowy topic.pozdro 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli wszysko pojdzie zgodnie z planem to jutro zamiescze tu wyniki 3dmarkow dla xp1800+ @133, semprona @166 i @200 (moze i wiecej)

 

obecny procek jak i przyszly fabrycznie chodza na poltora giga wiec zobaczymy co tam chlopaki z AMD wymyslili przez 2 lata;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy mnożnik tym lepiej ( w przypadku sempronów ) ponieważ mają ine tragicznie niski mnożnik i osiągnięcie 2.2GHz = FSB 250MHz, a na takie fsb stać niewielu, do tego jeszcze potrzebują one więcej napięcia ponieważ im większe FSB tym więcj prądu potrzebuje procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy mnożnik tym lepiej ( w przypadku sempronów ) ponieważ mają ine tragicznie niski mnożnik i osiągnięcie 2.2GHz = FSB 250MHz, a na takie fsb stać niewielu, do tego jeszcze potrzebują one więcej napięcia ponieważ im większe FSB tym więcj prądu potrzebuje procek.

nieprawda wystarczy 1,725V bo do fsb237 to idzie 1,6V(default)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy mnożnik tym lepiej ( w przypadku sempronów ) ponieważ mają ine tragicznie niski mnożnik i osiągnięcie 2.2GHz = FSB 250MHz, a na takie fsb stać niewielu, do tego jeszcze potrzebują one więcej napięcia ponieważ im większe FSB tym więcj prądu potrzebuje procek.

A z skąd ty wytrzasnołeś tą informacje ze im wyższe FSB tym procek potrzebuje więcej prądu ???? Dla mnie jeden kit czy 100 czy 166 i tak procek potrzebuje tego samego prądu ! Zbadane organoleptycznie na moim procu. Ale częstotliwośc taktowania proca ta sama jak coś = 2000 Mhz (- 5 mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja wytrzasnołęm :lol: gdzie wy żyjecie?

 

Popytajcie się doświadczonych userów i zobaczycie co wam powiedzą.

 

Wysokie FSB to znaczy ~250MHz

 

Przykład: ja na swoim starym Tbredzie jechałem na 2V na 11x220 -> 2420MHz

 

gdy robiłęm testy do rankingu 246FSB x 9.5 -> 2337Mhz procek do stabilności potrzebował 2.1V

 

Jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie w tym rzecz sztuka sztuce nierowna pozdro z jednej kolo na 1,9 wyciska max fsb230 ja na fsb233 jade na napieciu 1,59V bez zwiech.

mozesz podac serie procka? plyte i pamieci jakich uzywasz? bo tez mam sempa ale w porownaniu do twojego to jakas wadliwa sztuka musi byc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja wytrzasnołęm :lol: gdzie wy żyjecie?

 

Popytajcie się doświadczonych userów i zobaczycie co wam powiedzą.

 

Wysokie FSB to znaczy ~250MHz

 

Przykład: ja na swoim starym Tbredzie jechałem na 2V na 11x220 -> 2420MHz

 

gdy robiłęm testy do rankingu 246FSB x 9.5 -> 2337Mhz procek do stabilności potrzebował 2.1V

 

Jeszcze jakieś pytania?

w takim razie to jak na swoj dam ponad 2V to chyba osiagne fsb300 :D

tylko pamieci niewyrobia i plyta :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje swojego xp1800+, dokladam 19zl:D i chce zanabyc semprona 2200+

 

oczywiscie chce ustawic fsb na 200...

slyszalem, ze nie kazda sztuka zechce pojsc na 200-prawda to czy falsz? (pomijajac inne komponenty)

 

czy orientujecie sie czym mam sie kierowac przy zakupie? jakies literki na obudowie oznaczajace cykl w fabryce or samfin?

Koniecznie musi to być Sempron? Może AthlonXP T-Bred 1700+@2700++? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się potwierdza, że im wyższe fsb to większe apięcie.

Płyta epox 8rda+ + Sempron 2200 + dual 2x256 twinmos

bezbłędnie Fsb 180 przy vcore 1,625, niżej sypie błędami

bezbłędne Fsb 185 przy vcore 1,800

Fsb 188 przy vcore 2 sypie błędami, dalej bałem się iść, bo uznałem że to nie sensu gdyż najwydajniej chodzi przy fsb 180, przy Fsb 185 wyniki w everescie gorsze.

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo wycztałem na jakiś forum że istotne do O/C jest oprocz dobrego zasilacza > 300 WAT chłodzenie aktywne mostka północnego. Zakładając oczywiscie że płyta główna, pamięci i Bios

są w miarę markowe i stworzone z myśla o O/C.

pozdrawiam piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się potwierdza, że im wyższe fsb to większe apięcie.

Płyta epox 8rda+ + Sempron 2200 + dual 2x256 twinmos

bezbłędnie Fsb 180 przy vcore 1,625, niżej sypie błędami

bezbłędne Fsb 185 przy vcore 1,800

Fsb 188 przy vcore 2 sypie błędami, dalej bałem się iść, bo uznałem że to nie sensu gdyż najwydajniej chodzi przy fsb 180, przy Fsb 185 wyniki w everescie gorsze.

Pozdrówka

To nie procesor cie powstrzymuje ale płyta główna ewentualnie pamiec w dual sprobuj w single ten proc idzie na 200Mhz bez zmiany napiecia....ja tez myslalem ze cos z procem nie tak ale juz sprawdzilem 2 sztuki i ida na 200 bez problemu dalej to juz od plyty zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...