Skocz do zawartości
KingNothing81

jaki sempron @400 fsb?

Rekomendowane odpowiedzi

zakupilem juz semprona

na fsb 200 dziala bez problemu bez miany vcore

 

na 233 dodalem 10% napiecia (moja plyta ma jedynie opcje +5 +10%)

i wali bledami w aida, 3dmarkach czy gierkach

 

czy ktos moze poradzic w kwestii 233? czy jest szansa (i jak) czy moze dac sobie spokoj?

//=============================

gdyby kogos interesowalo porownianie podkreconego semprona z xp1800+ to:

 

xp1800+:

* 3dmark01: 9600

* 3dmark03: 3500

* doom: 33.5 (1024x768; medium; cienie, aa i synchro wylaczone)

 

sempron 2200+ wykrywany jako 2500+:

* 3dmark01: 11 150

* 3dmark03: 3680

* doom: 35.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie :http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_739_11683,00.html

masz dokumentacje techniczną SEMPRONÓW . Wynika z niej, że zakres pracy temperat. dla SEMPRONÓW wynosi od 0 - 90 stponi Celsjusz. Czyli w twoim przy przypadku jest to temperatura optymalna zwazywszy że procesor został radykalnie podkrecony.

Rozumiem że temperatura 54/ 1.6 V jest w podczas testów w stresie.

Pozdrawiwm piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie temperatury:

 

nie sprawdzalem jak bylo przed podniesieniem fsb bo od razu podnislem:P

 

u mnie na pulpicie utrzymuje sie na poizomie 39*, a tuz po wyjsciu z dooma ma 42*

 

dodam, ze moj whisper rock czwarty ma obnizone obroty do 2000 co by byl bardziej cichy!

buda stoi otwarta z obu stron a do tego pod zasialczem wiatrak wysysajacy(zostal z czasow gdy buda byla zamknieta)

 

odnosnie tych 90* w specyfikacji amd... chyba nie chodzi ta o temp, ktora jest odczytywana w naszych programikach:P

 

//============update===========

pobawilem sie troche i wydaje sie dzialac stabilnie na 225x9=2025 i to bez zmiany napiecia. na fsb 230 czy 233 ze zmiana +10% juz krzaki

 

a co do temp to tak jak wyzej (wowczas fsb wynosilo 200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety to jest Sempron :? Wyciągnij z niego więcej :lol: tylko ciekawe jak :lol: chyba, że masz DFI i dobre hyny to wtedy można tak z 270FSB zapodać :D

 

Sempron nie jest do taniej platformy (jeśli chodzi i oc) ponieważ, ay go wykręcić trzeba mieć mocną(drogą ;) ) platforme i niezłe ramki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak uwazam go za swietna inwestycje

 

moja plyta kosztowala 200zl -jedna z tanszych

pamieci zreszta tez

kupilem najtnaszego smprona za 189, i podkrecilem na 2GHz... patrze do cennika, a tam procek taktowany takiem zegararem to sempron 2800+ ktory kosztuje 500zl!!

 

tylko ze ten za 500 chodzi na fsb 333 a moj system na 450:P

 

oczywiscie kupujac semprona za 500zl mozna z niego zrobic pewnie ze 4000+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się !. Zakupiłem SEMPRONA 2400 i totalne rozczarowanie. Wydawałoby się że mając płytę Epoxa EP-8RDA rev.1.1 wzmocnioną pamieciami ELIXIRA zawojuję świat. Ale rozczarownie przyszło w momencie włożenia procesora i podniesienia FSB do 200. Wszysko generalnie się sypało o ile w jakiś momencie załadował sie Windows to po urchomieniu pierwszego benchmarku wywalało system bądż się zawiezszało.

Systematcznie zniejszałem FSB celam znależnnia stabilnej czestotliwości i wyobraście sobie że nawet przy 170 FSB gdy Windows wydawał się stabilny to w momencie uruchamiania 3DMarku zawiezszał sie system.

Obecna czestotliwość To 166 FSB i 2 x 256 / DUAL. Nie opisuję jak zmienaiałem napięcia na procesorze, pamieciach czy zmenaiałem trymingi pamięci zawsze efekt ten sam. Dziś załżyłem nawet drugi żaśilacz i to samo. Jednym pocieszeniem jest fakt że temperatura osyluje w granicach 42-43 C.

Pora na wniski: Sprzedać EPOXA kupić za przykladem kolegi z Lublina płytę ASROCK za 200 zł.

Mój obecny zestaw : SEMPRON 2400+, EPOX EP-8RDA rev1.1 z aktywnym chłodzeniem mostka północnego, 2x256/400 ELIXIR Zasilacz 350 WATT .

 

Pozdrawiam Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnioski sa takie ze masz najgorsze ramy na rynku, ktore na epoxach szczegolnie sobie nie radza. i bardziej sie oplaca wymienic ram.

 

ten od semprona 2200 co to znaczy "wydaje sie stabilny"? zapodajesz prime95 czekasz 8h i nic sie wydawac nie moze. pozatym moze ci pamieci wymiekaja? albo plyta? zacznij od sprawdzenia pamieci goldmemory. potem wtedy zobacz max stabilne fsb i dodaj 1 i jezeli juz jes nie stabilne nawet z napieciem wiekszym o 10% to jasno oznacza ze plyta albo pamieci. (no chyba ze zasilka albo temp ale to juz pewnie sprawdziles)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Panowie madre wnioski wyciagaja, a jeszcze ciekawsze inwestycje czynia.

kupowanie semprona majac w posiadaniu T-breda z odblokowanym mnoznikiem jest moim zdaniem glupota. Tak samo na allegro jest tyle dobrych prockow z odblokowanym mnoznikiem a ludziska kupuja zablokowane.

Jesli proc nazywa sie mobile to placa nie wiadomo ile, a jak sie nazywa tylko Athlon (mowa o DLT3C) to nie, wola semprona. dziwny jest ten swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za radą "LOGANA" mój SEMRON 2400 chodzi obecnie bez kłopotu na FSB 200

Obecne ustawienia w Biosie FSB 200 x 10 , pamięci tryb TURBO ale na 80% w DUALU.

Bez podnoszenia napięc /default/ SEMPRON 2400 chodzi na 2 G. W/g testów prime 95,3dmark jst O.K.

POnad to dopiero teraz wiem że pamięci ELIXIR nie są zalecane przez producenta na EPOXA

tak wynika ze strony www.EIXIR-memory oraz EPOX też nie zaleca ELIXIRÓW do swoich płyt :

Recommended memory EPoX Recommends the following brands of memory for our motherboards:

 

Buffalo

Corsair

Crucial

Kingston

OCZ

Gigaram

 

EPoX recommends that all memory be of the same manufacturer. If using memory with one of our Dual Channel DDR motherboards, it is recommended that the memory be purchased as a dual-channel pair such as Corsair TwinX, Kingston HyperX kit, etc.

Teraz tylko zbierać forse na nowe pamięci, jedno jest pewne gruntownie rozważe zakup.

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wolna wola :) na tej zasadzie mozna sie ciebie zapytac po co ci proc 64bitowy - przeciez nie ma na to systemu ani gier/programow - moze chodzi szybciej ale i tak sie marnuje - ale TY CHCESZ i to jest wazne

Nie ma systemów? Dziwne...

Nie ma programów? Dziwne...

Nie ma gier? W przyszłym roku będą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...