Skocz do zawartości
Kanapon

Nietypowe (?) połączenie 2 komputerów...

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam uczynić jeśli chcę połęczyć ze sobą 2 komputery w mieszkaniu, 1 z nich jest podłączony do internetu poprzez LAN a drugi, w innym pokoju, ma połączenie czasowo zawieszone przez dostawcę internetu.

 

To co chcę osiągnąć to możliwość kontaktu między komputerami (podłaczonym do LAN i nie). Nie chodzi mi tu o udostepnianie połączenia a tylko kontakt między komputerami. Oba komputery mają prywatne IP. Internet jest doprowadzony do mieszkania kablem UDP z klatki schodowej. Wychodzi z gniazdka w 1 pokoju i leci do komputera w tym pokoju. By podłączyć do internetu komputer z drugiego pokoju (przez pewien czas podłączone były oba), kabel rozcięto, z 4 żyłki wyjęto i połączono z innym odcinkiem kabla UDP idącego peszelem w scianie do drugiego pokoju. Montujący internet stowerdził iż wszystkie żyłki nie sa niezbędne do dostarczania internetu i zrobił jak zrobił, częśc żyłek wyjął i podpiął do kolejnego 15 m. odcinka kabla który nastepnie wprowadziłem z wielkim trudem do peszela

 

Oba komputery mają karty sieciowe dysponujące po 1 wyjściu dla owego kabla. Tak więc mi zależy na tym by 1 z komputerów (pokój bliżej gniazdka skąd wyłazi kabel z TV i internetem) był podłączony do internetu, 2 zaś (pokój do którego kabel z TV i internetem idzie przez peszel w ścianie) był podłączony do tego pierwszego (nie chodzi mi o rozdzielenie internetu) z wykorzystaniem kabla dostarczającego do tej pory internet.

 

Póki był internet jedynym sposobem by przegrać coś z 1 kompa na 2, przy takim okalowaniu było (chyba) postawienie serwera FTP i tak też czyniłem. Z chwilą gdy internet jest na 1 z nich, zalezy mi by 2 mógł się z tym podłączonym kontaktować za pomoca kabla który już jest... Ponieważ 2 komputer został odłączony od internetu a łączyc się z nim nie chcęC serwera FTP nie postawię. Czy połączenie między w/w komputerami to w ogóle możliwe bez dodatkowego osprzętu, nowych kabli, kart sieciowych...???

 

 

Cóz wiec zrobić by komputer nie podłączony do internetu mógł się kontaktowac z tym doń podłączonym (chodzi mi o sam komputer a nie internet), czy powinienem kupić router, switch, bridge, hub czy jakieś inne licho? Mnie urządzałby najlepiej jakiś switch, hub czy cóś, tak by móc położyć przy wylocie głównego ganizdka skąd wychodzi internet i wsunąć doń 1 kabel doprowadząący internet oraz 2 mający łączyć komputer z internetem z tym bez niego a drugiej strony kabel prowadzący do komputeraz z interenetem. Tylko czy top jest możliwe?

 

 

 

Liczący na pomoc

Kanapon

 

Przepraszam jesli się pytanie już takie pojawiło i za niezzawasowanie poruszonego zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Nie zdecydowaliśmy się na rezygnację z internetu na 2 komputery (cena - 70 zł, szybkość od 128 w górę w zależności od pory dnia, ściąganie bez ograniczej, prywatny IP na obu). Ponieważ jednak w związku z tym w/w nieszczęsnym rozdzieleniem łącza przez rozdarcie kabla doprowadzającego sygnał internetu często zdarzały się nam zaniki neu na 1 z komputerów (drugi działał) provider "zasugerował" nam switch.

 

I jest, i działa - D-Link 1005D za 87 zł. Pięcioportowy, malutki, cichutki. Przykręcony do ściany nie zawadz pod nogami... To było najprostsze rozwiązanie i na razie okazauje się najlepszym. Teraz bedę się mógł połączyć z 2 komputerem nawet jak na jednym z 2 internetu już nie będzie...

 

Dziękuję za wskazówki

Kanapon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...