Skocz do zawartości
Jedrek71

!! WDCaviar800JB slimaczy-co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda w ten sposób.Na płycie asrock K7S8X[jesli dobrze pamiętam] na kosci sis745 jest podpięty na 1kanale master dysk WD.System startuje normalnie i po paru minutach zaczy na się dusić,na koniec tylko można zresetować komp,bo wszystko trwa minuty a dalej godziny.Co ciekawe starszy dysk 5gb podpięty zamiast niego działa ok.Co dziwne gdy do systemu podpiąć Caviara jako slave na tym samym kanale[1] wszystko działa normalnie.Co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz go jako master na innej plycie, sprawdz na innej tasmie, sprawdz na drugim kontrolerze,, napisz co się dzieje pokombinujemy dalej ;-)

 

usuń kontrolery z systemu i pozwol windowsowi je przeinstalowac,,

 

napisz też czy dysk nie zaczyna jakoś specjalnie inaczej stukać gdy zwalnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie jest mój,i nie mam do niego narazie fizycznego dostępu.Ale podobno problem[niewiem czy ten sam]objawia sie teraz w ten sposób że kursor myszy przestaje się poruszać i tylko restart pomaga.Moje informacje są skompe,ale to mój dobry znajomy i chcę pomóc.Dlatego proszę o wyrozumiałosć dla mnie i dla niego z pomocy chętnie skorzystam.Dzięki.Chyba w sobotę pojedziemy wymienić płytę,jest na gwarancji.Ja wiem że to jest trochę niepoważe,bo może nie tu przyczyna,ale kumpel jest trochę marudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...