Skocz do zawartości
simi77

GeIL Dual 2 x 512MB UltraX PC-400 CL2

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie na rowni z modulami opartymi na Samsung TCCD. [...]

a one nie są właśnie na tych modułach ?? Wydaje mi się, że Lancer coś o nich pisał na jednym z tematów o platformie intel.

Jakbys chociaz zerknal w ta recke, do ktorej podalem linka to wyczytalbys "... Removing the heatspreaders did not help in identifying the chips used in the Geil ultra X. As you can see the blanks are labeled as Geil chips with a speed rating of 3.5ns. Geil describes the chips as hand-selected for performance from 5ns chips"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys chociaz zerknal w ta recke, do ktorej podalem linka to wyczytalbys "... Removing the heatspreaders did not help in identifying the chips used in the Geil ultra X. As you can see the blanks are labeled as Geil chips with a speed rating of 3.5ns. Geil describes the chips as hand-selected for performance from 5ns chips"

Recka widziałem ,patrzyłem szybko na wykresy wydajności. O ile mój angielski nie zawodzi, to co przytoczyłeś nie wyklucza tego, że mogą być oparte o te Samsungi :?:. Pewności jednak po tym teście nie ma, choć jak sam zauważasz wydajność obu jest zbliżona. Pamiątki są bardzo atrakcyjne, taki o/c, tylko pozazdrościć i rozważyć możliwość zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest polska recka tych pamieci na in4.pl i jeszcze recka ddr550 z tej samej serii, jak sie okazalo to sa hynixy-d43, wiec co innego moze byc w tych ddr400? pewnie to samo ;)

 

mozna je dostac w siriusie za 1357,-

albo na allegro za 1380,-

sa jeszcze w sklepie tweaka i komputroniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Confirmed Samsung TCCD

Adata PC4500 Vitesta

Adata PC4800 Vitesta

Apacer PC4000

Centon Advanced DDR

Corsair PC3200XL

Corsair XMS PC3200C2 Rev4.1 2-3-3-6-1T

Geil UltraX pc3200 ~ Brainpower PCB

Gskill PC4400 (various) ~ Brainpower PCB ~ Not in UK (15/10/04)

Kingston HyperX PC 3200ULK2 ~ Not in UK (15/10/04)

Mushkin PC3200 Rev.2

OCZ PC3200 Rev.2 ~ Brainpower PCB

OCZ PC3700 Platinum

Patriot Extreme Performance PDC5123200+XBLK ~ Brainpower PCB

PQI 3200 Turbo 2-2-2-5 ~ Brainpower PCB

Samsung PC4000 CL3 ~ Not in UK (15/10/04)

 

Possible Samsung TCCD

Corsair XMS PC3200C2 Rev4.2 2-3-3-6-1T

Samsung OEM PC3200

 

 

I wszystko jasne :D

 

Całkiem ciekawe są pamięci producenta GSkill, które chyba wypadają najtaniej.

 

A juz całkowicie rozwalają OCZ PC-4200 Platinum:

 

http://xtremesystems.org/forums/attachment...achmentid=18846

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apacer pc4000 no prosze, to moglo by byc interesujace, dosyc tani producent i takie kosci, tylko gdzie to dostac w Polsce? produkty apacera ma AB, ale akurat tych pamieci nie, ma je ktos jeszcze? spotkaliscie sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol-w tych OCZ nie ma nic niezwyklego, ot kwestia trafienia w dobra sztuke. Rownie dobrze mozna trafic na taka, co 290MHz robi max, bo rozbierznosc bywa spora. Inna kwestia to czy pamiec byla stabilna na tyle, skrin dla samego pokazania MHz jest dla mnie niewiele wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko dlaczego wielu ludzi poleca Hynixy D43 skoro standardowo na 400 mają CL 3-4-4-11 i nie ma pewności że zejdą niżej od markowych pamięci które mają normalnie CL2-2-2-6 czy zbliżone (2-3-3-6) wydaje mi się że dobrych pamięci więcej wyciśniemy niż z hynixów a pozatym z tymi hynixami trzeba trafić w dobry egzemplarz. No chyha że ktoś uważa że 3-4-4-11 przy 250MHz do dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko dlaczego wielu ludzi poleca Hynixy D43 skoro standardowo na 400 mają CL 3-4-4-11 i nie ma pewności że zejdą niżej od markowych pamięci które mają normalnie CL2-2-2-6 czy zbliżone (2-3-3-6) wydaje mi się że dobrych pamięci więcej wyciśniemy niż z hynixów a pozatym z tymi hynixami trzeba trafić w dobry egzemplarz. No chyha że ktoś uważa że 3-4-4-11 przy 250MHz do dobry wynik.

Haha. Zobacz na ceny pamięci, które są wylistowane powyżej i sam sobie odpowiesz na swoje pytanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko dlaczego wielu ludzi poleca Hynixy D43 skoro standardowo na 400 mają CL 3-4-4-11 i nie ma pewności że zejdą niżej od markowych pamięci które mają normalnie CL2-2-2-6 czy zbliżone (2-3-3-6) wydaje mi się że dobrych pamięci więcej wyciśniemy niż z hynixów a pozatym z tymi hynixami trzeba trafić w dobry egzemplarz. No chyha że ktoś uważa że 3-4-4-11 przy 250MHz do dobry wynik.

Haha. Zobacz na ceny pamięci, które są wylistowane powyżej i sam sobie odpowiesz na swoje pytanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no OCZ ma super timingi, a przy amd to najwazniejsze.

No i?

Przecież na górze wylistowałem, którzy producenci opierają swoją produkcję na kościach Samsunga TCCD i firmują te pamięci swoim logiem lub radiatorami albo tak jak Lancer już napisał walą swoje nadruki na kościach 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam turzol :)

na szczescie nie jest tak do konca, bo okazalo by sie, ze jestesmy rypani co krok :) wiecej optymizmu :)

 

co prawda, ja tez bym nie kupil nigdy firmowek za ceny jakich zadaja :) juz bym wolal zwykle hynixy :)

 

jednakze, jak sie dobrze szuka i czeka na promocje to mozna kupic, tak jak ja, geile ddr 500 za 200$ :)) wtedy wybor jest oczywisty :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :)) i mozna to przeciez latwo udowodnic robiac testy :)

Geil

 

Geil Value PC3200 Blue (2.5-3-3-6 for 256MB & 512MB sticks, 3-4-4-8 for 1024MB sticks): Most are Infineon chips, very few are Hynix

Geil Golden Dragon PC3200 (2-3-3-6): Using WLCSP chip package w/ Samsung chips

Geil Ultra Platinum PC3200 (2-3-3-6): Used to be Winbond CH-5, now could be Mosel chips

Geil Ultra X PC3200 (2-2-2-5): Samsung TCCD revF

Geil Golden Dragon PC3500 (2.5-3-3-6): Using WLCSP chip package w/ Samsung chips

Geil Ultra Platinum PC3500 (2.5-3-3-6): Used to be Winbond CH-5, now could be Mosel chips

Geil Golden Dragon PC3700 (2.5-4-4-7): Using WLCSP chip package w/ Samsung chips

Geil Golden Dragon PC4000 (2.5-4-4-7): Using WLCSP chip package w/ Samsung chips

Geil Ultra Platinum PC4000 (3-4-4-8 ): Hynix D43

Geil Ultra Platinum PC4200 (3-4-4-8 ): Hynix D43

Geil Ultra Platinum PC4400 (3-4-4-8 ): Hynix D5

 

Masz jeszcze jakieś wątpliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...