Skocz do zawartości
EMET

Moja Prescota czyli jak milo i cieplo mi jest :-))

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys zapodalem temat czy bardziej sie oplaca do pracDTV (desktop video) kupic a64 czy prescota.

Wybralem p4 ze wzgledu na HT i to ze prucz kompresji materialu chce robic cos jeszcze :-)

Obecnie widze ze to byl duzy blad :) Po przejsciu z AXP rachunki za prad wzrosly o prawie 90 zl miesiecznie.

Komp chodzi nonstop, 80 procent czasu proc zaladowany jest na full.

Po przeczytaniu ostatnich newsow o a64 w procesie 0.90 wybor padl na niego. Poczekam jeszcze troche na w miare stabilne plyty na nf4 z pci-E.

Szale przewazyło to zestawienie poboru energii przez

a64 3500 0.09

a64 3500 0.13

i prescotka 3.4 :)

http://www.techreport.com/onearticle.x/7417

 

zestaw z a.64 0.09 w full idle 151 w

prescot 3.4 236 w

 

Sasiad ma zwyklego new castle 3200+ reszta podobny zestaw jak moj.

Wymienilismy sie z ciekawosci na 4 dni.

Ja nie zauwzylem prucz nizszego zuzycia energii jakis brakow a64 i HT ktory jest jednak przereklamowany.

Daje powera ale p4, jako ze patent na niego ma AMD i ono obdarowalo nim intela sadze ze HT nie jest poprostu potrzebny przy 12 potokowym athlonie.

Czytalem posty Papkina i wydaje mi sie ze gosc nie mial okazji pracowac na a64.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie prowokacja jakiegoś rozkapryszonego dzieciaka... Ale wzrost rachunku o 90 złotych to mnie rozbawił - kup sobie kalkulator, potrafi pozbawić złudzeń...

Ciekawe na jakies podstawie to twierdzisz, obrazasz kogos i w ogole, co ten Twoj post wniosl do forum?

 

 

Wyobraz sobie, ze niektorzy ludzie chca sobie kupic kompa "z wyzszej polki" i zastanawiaja sie miedzy P4 z HT i Athlona 64. Temat jest otwarty a poglad EMET'a jest ciekawy.

 

Sam bym chcial przetestowac obie maszyny i sprawdzic czy slawne HT jest cos warte (w porownaniu do Athlona 64 a nie Bartona!).

 

Sprawa z rachunkami za prad jest moze troszke smieszna dla przecietnego uzytkownika - spora czesc forumowiczow pewnie nawet nie ma z tym nic do czynienia (mieszkaja z rodzinka :P i nie musza placic rachunkow), ale jak ktos musi oszczedzac to moze byc to dla niego istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postow dzieci nie bede komentowac.

Ja na kompie pracuje a nie walcze amd kontra intel.

Darujcie sobie tego typu teksty oki ?

To moja pierwsza i ostatnia odpowiedz na tego rodzaju bzdety.

Co do energii zestawy a64 i p4 w tym tescie byly identyczne.

Grafa pamiec dyski . Wiec roznica w warach dotyczy samego proca.

Jezeli ktos sam placi za kompa wie ile nowoczesny zestaw chodzacy

24 na 24 i to nie w idle ale full load moze pobrac energii.

Moj wiele nie odbiega od tego prescota 3.4 inna tylko grafa radek 9800pro.

Wiec 230W x 24h x 30 = 165600 W do tego przynajmniej przez 8 h na dobe chodzi monitor ibm p270 21 cali to jest dodatkowe 80 w na h

80Wx8x30=19200.

Co daje nam razem okolo 184800W =184,8 KW.

cena za 1 KWH to okolo 0.5 zl

wiec latwo policzyc okolo 92 zl za sam komp.

Cuz jezeli ktos mieszka u tatusia i mamusi .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz w takim razie twoj wczesniejszy komp nie pobieral wcale energji. Nie chce sie wtracac wogole ale w takim razie ktos tu troche sciemnial w pierwszym poscie. A pozatym skad masz te dane ze HT jest AMD. Ja nie wyweoluje wojny poprostu chce wyjasnic pare rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...