Skocz do zawartości
Lot123

GRAFIKA - ARTEFAKTY i inne tam JUÅ» NIE SÄ„ PROBLEME

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy grafiki, które często doprowadzają nas do rozpaczy można rozwiązać nawet dosyć prosto, biorąc pod uwagę ile czasu straciliśmy dłubiąc przy naszym komputerze, szukając rozwiązania !!!

 

ściągnij –

 

1.) Driver Cleener http://www.driverheaven.net/cleaner/

2.) CATALYST 4.9 (v8.07) http://www2.ati.com/drivers/hotfix/wxp-w2k...-07-018380E.exe

(mam ochotę wypróbować Omegi http://www.omegadrivers.net/ ale są problemy ze ściągnięciem ich z netu… może ktoś ma i użyczy Radeon Omega Drivers v2.5.90 (8.07 Beta) )

 

Jak to zrobić !

1.) instalujemy Driver Cleener (ja nie zaznaczałem fixa do NVIDY, nie wiem czy to ok. czy nie, możemy również po instalacji wybrać z menu opcje język polski(wymaga przy instalacji zaznaczenia language / Polish )

2.) Czytamy README ! powaga może się przydać i jest prosto opisane.

wyłączyłem połączenia sieciowe (klikając na monitorki u dołu ekranu kolo zegarka i klikając wyłącz) Wyłączyłem anty-vira tak by się przy starcie nie ładował.

 

Ja zrobiłem tak ;

1 instalacja Driver Cleener bez fixa dla nvidia

2 przeczytałem readme.txt

3 PANEL STEROWANIA / DODAJ USUN PROGRAMY i usunąłem

display driver i pozostałe komponenty ATI

3.) uruchomiłem ponownie komputer i nacisnąłem F8 wybrałem pierwsze u góry polecenie TRYB AWARYJNY (w trybie awaryjnym można usunąć wszystkie te pliki które normalnie nie chcą się wykasować)

4.) Windows będzie próbował zainstalować ponownie drivery grafiki tu próbujemy mu nie pozwolić na to klikając NIE lub ANULUJ ! Gdyby jednak się nie udało to otwieramy PANEL STEROWANIA / DODAJ USUN PROGRAMY i usuwamy DISPLAY DRIVER, i NIE uruchamiamy komputer/windowsa ponownie !!!

5.) Uruchomiamy Driver Cleener

6.) Z menu Narzędzia wybieramy CAB CLEENER i klikamy CZYŚĆ tak samo z SP1.CAB i SP2.CAB klikamy zamknij i znowu mamy Driver Cleener

7.) Tu czyścimy wszystkie ATI i NVIDIA drivers zaznaczając po koleji i klikając czyść

Uważam że najlepiej wyczyścić wszystkie możliwe w Driver Cleener drivery KTÓRE TO WLASNIE ONE POWODUJĄ KONFLIKT I BARDZO DUZE POGORSZENIE GRAFIKI NIE TLKO !

8.) Uruchamiamy ponownie komputer

9.) Instalujemy drivery i tu polecam CATALYST 4.9 (v8.07) umie działają super

Słyszałem jednak że jeszcze lepsze są Omegi Drivers v2.5.90 (8.07 Beta)

 

Mam nadzieje iż nikt nie będzie miał teraz problemu z grafiką w Windowsie (czytałem iż dla gier lepiej jest mieć win2000 lub 2003 ale czy to prawda nie wiem? zastanawiam sie nad zainstalowaniem win2003 moze ktos doradzi, ponoć nawet dyski w RAID 0 chodzą szybciej przy kopiowaniu po wyżej 70MB)

 

Prosił bym aby nie zaśmiecać zbędnymi tekstami tego tematu.

Prosiłbym również o napisanie krótko przy jakich ustawieniach karty macie najlepszy obraz w grach.

Jeżeli ma ktoś jakiś dobry sposób dla polepszenia jakości gry np. drivery do .monitora, myszy, klawiatury etc. Lub coś jeszcze innego to proszę napisać koniecznie

 

 

 

Przy okazji chciałem poruszyć problem ustawień w biosie dla wydajnej pracy Kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ustawienia BIOSU dla sterow OMAGA sa podane na stronie OMEGI.

Zakladka ATi Radeon -> MB BIOS

Ale kazdy powinien sam poeksperymantowac z ustawieniami w BIOSie.

Dziekuje serdecznie !

Wczoraj z ceikawosci porownalem swoje istawienia VS ustawienia z tej stronki i wynik w 3DMarku 2003: 5268 VS 5232 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...