Skocz do zawartości
best-boy

HDD Samsung SV4002H (40GB/5.400) 'hamowanie'

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie kumpel dorwal taki dysk jak w tytule. Nowka sztuka.

Problem jest taki .... ze kumpel twierdzi ze po wylaczaniu kompa telerze dysku kreca sie (hamuja?) nawet do 10s. Czy ten dysk tak ma ?

Wydaje mi sie ze tak byc nie powinno ...

Prosze o wypowiedz kogos kto ma taki HDD albo inne osoby bardziej obeznane w temacie mechaniki dyskow.

 

 

PS. Moj barak hamuje 1-2 sekundy. Samsung 80GB/7.400 ok 3 sekund.

 

Z tym tytulowym samsungiem chyba cos nie tak.

 

update.. ja wiem ze malo kto sie zna na mechanice dyskow, ale nie wmawiajcie mi ze nikt samsunga nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem do niedawna dysk samsung SV3063H (moj 30,6GB twojego kolegi 40GB) i nie dzialo sie nic podobnego, w kazdym razie nie liczylem, ale cieszyla sie kazda chwila ciszy po jego wylaczeniu, bo tak w ogole to glosny byl i jakbys mogl napisac, czy ta 40 tez jest tak nieznosnie halasliwa?!

 

PS. 10 sekund zdaje sie byc ciut za dlugo, ale skoro normalnie pracuje to chyba nie ma to zadnego znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj więc jeśli to jest prawda, to trochę za długo.

Sprawdź to sam (możesz nawet wziąć stoper) i wtedy będziesz wiedział czy kolega się nie myli. I czy tyle to rzeczywiście trwa.

 

Samsungi nie chodzą głośno, ba nawet powiedziałbym, że są bardzo ciche.

Sam posiadam od pewnego czasu dodatkowy dysk:

Samsung SV3012H (30 GB), jest cichy i chłodny.

Parkowanie głowicy i wyhamowanie talerzy trwa około 2 sekund.

Specjalnie wyłączyłem kompa aby to sprawdzić przed napisaniem posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung cichy?? Mój backup'owy SV4002H jak mały traktorek chodzi i do tego ta zawrotna szybkość 5400:-)

 

A co do tematu wątku, to mam chyba identyczny dysk, ale czegoś takiego nie zauwarzyłem, szum talerzy trwa góra 3-4sekundy po wyłączeniu kompa. Wątpię, żeby dysk był uszkodzony, może po prostu ten egz. taki się trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...