Skocz do zawartości
mlun

Czy Abity naprawde padajÄ… jak muchy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie czy abity naprawde tak szybko padają?Pytam sie ponieważ mam możliwość zamiany mojego wysłużonego epoxa 8rda na jaką nowa płytę z dopłata.Odrazu pomyślałem żeby łyknąć NF7 ale facet w sklepie mi powiedział że odradza bo ostatnio dużo abitów trafia na serwis i zaproponował mi epoxa 8rda3i.Pomyślałem że hardcorowym overclockingiem się nie zjamuję więc ten epox mi w zupełności wystarczy(tym bardziej że osiągnę na nim FSB powyżej 200 co na mojej płycie było nie możliwe).Ale zapytałem się go z ciekawości jaka to rewizja on na to że 3.x.A z opini że płyty z tej serji nie są zbyt dobre do overclockingu nie mam pojęcia co teraz zrobić.Czy brać jednak tego abita czy nie(oto jest pytanie :))??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Cinquecento to naprawde zle samochody .....

Z abitami jest tak... bylo pare zlych seri z kijowymi kondensatorami i tyle.

Pozatym to sa bardzo dobre plyty glowne. Te najnowsze modele to juz nie to samo co slawny BX-133 ktory strzelal kondensatorami co pol roku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIem co sie działo z bx bo sam takiego miałem ale ty nie czytałeś dokładnie tego co napisałem.Facet w sklepie którym moge dokonac tej wymiany powiedział że nie poleca bo często pdają.I mi chodzi o ot żeby forumowicze powiedzieli jak te ostatnie abity(chodzi mi w przeciągu 2-3miechów działają).Najlepiej jakby sie wypowiedział ktos kto pracuje w sklepie i na codzieńma z tymi płytami styczność(jestem teraz przezorny co do płyty głównej epox 4 razy w serwisie w ciągu 1.5roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlun: leiej poszukaj kogos kto pracuje na serwisie a nie w sklepie - handlowcy czesto wiedza tyle co Ty a nawet znacznie mniej (Ty przynajmniej czytasz forum i sie starasz czegos dowiedziec).

 

abity NF7 uwazam za najlepsze plyty na NF2. rzeczywiscie w tym tygodniu mialem problemy przy montazu - dzisiaj 2 mi odwalaly numery (konfig z sempron 2800+ i biosem w plycie 2.5 chyba lubi sie pierniczyc - dojscie do momentu wgrania biosu 2.6 bywa klopotliwe). kolega w poniedizalke jedna az odeslal na serwis bo sie kompletnie zaklinowala (nie szla dalej po pokazaniu sie POST).

oczywiscie to nie znaczy ze sa zle, bo to przypadek tak na oko 1 na 100 plyt. jednak zalecalbym ostroznosc i przetestowanie na serwisie tej nowej plyty zanim ja wezmiesz (rada dobra na kazdy inny temat :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no że jest najlepsza to ja wiem , a co do tego przetestowania skoro facio w sklepie mówi że tak często im padają to sie postaram z nim dogadać żebym ją sobie przetestował najpierw.Martwi mnie tylko czy z moimi Twinami bedzie działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 wracaja do serwisu poniewaz uzytkownikom ktorzy zmienili dowolne ustawienia w biosie i wyskoczyl taki komunikat low power ... (nie pamietam co to dokladnie bylo) padalo zasilanie, a po ponownym uruchomieniu kompa bios juz sie nie odpalal, plyta juz nie wstala ! Sam mialem taki przypadek :/ ale plyte oddalem do serwisu i po kilku dniach mialem nowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprzedawca niemiał na stanie abitów ale miał epoxy-moim zdaniem ot i cała tajemnica.Abitów jest sporo u ludzi to i się duzo psuje.

Niemam wielkiego doswiadczenia,ale i niejestem laikiem.Bierz abita,a sprzedawców nie słuchaj z zasady.Tylko ci namieszają a informacji w tym niewiele raczej pobozne rzyczenia.Na NF7-S nic złego niepowiem,ale NF7 to mi padł po 7dniach,ale płyta była chyba uszkodzona.Zresztą wiem że ja zfleszowali i sprzedali.-granda!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na serwisie i taka jest niestety moja opinia o NF7, AN7 jest lepszy i stabilniejszy. Z NF7 bywało bardzo różnie, były partie które chodziły elegancko, były też takie, że co druga wracała.

Nie krytykuje NF7 i jeżeli trafisz na taką która będzie działać bezproblemowo, to warto. Ale pewności nie masz. Na szczęście 90% reklamacji - wymiana na nową. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej bym wziął NF7-SL(jest tańsza a ja nie mam zbyt wiele kasy zeby dołożyć) jak sie coś zepsuje to dam na gware ale wolałbym żeby działał cały czas.Mam zrażenie po epoxie z czestym serwisowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

best-boy -> CC to bardzo dobre samochody - mam takigo i se chwale :D

Tak offtopic:

 

Kolega ma CC, którym wyjeździł ponad 200.000 KM i oprócz drobnych usterek od czasu do czasu chodzi jak burza.

Znam gościa który ma Golfa 3 z przebiegiem prawie 350.000 KM ale ten już nie chodzi tak w 100% ok.

 

Co do NF7-S Rev 2.0 bo taką mam od ponad pół roku. Już nie wymieniając ogromnego potencjału OC, wydajności, stabilności i wyposażenia :wink:

Nie zauważyłem żadnych śladów puchnięcia kondensatorów - NF7 jest wyposażony w japońskie Rubycony jedne z najlepszych. Płyta po wielokrotnym flashowaniu, wkładaniu pamięci, kabli SATA/PATA i najprzeróżniejszych kart chodzi bez zarzutu.

Po OC i nonstop United Devices kondensatory i inne układziki OK.

Na NB mam Zalmana niebieskiego na SB złotego, mofsety bez radiatorów, na płycie robiłem żadnych Vmodów. Nigdy nie padł mi BIOS po flashowaniu.

 

Tak wogóle to nie zamieniłbym jej na żadną inną płytę. No chyba że byłoby to coś po AMD64 :wink:

 

PS. Mam jeszcze Epoxa 8RDA+, na którym w tej chwili pada 6 kondensatorów. Spuchły i rozlały się. Ten komp poza UD nic nie robi.

Jednym słowem - porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

best-boy -> CC to bardzo dobre samochody - mam takigo i se chwale :D

Tak offtopic:

 

Kolega ma CC, którym wyjeździł ponad 200.000 KM i oprócz drobnych usterek od czasu do czasu chodzi jak burza.

Znam gościa który ma Golfa 3 z przebiegiem prawie 350.000 KM ale ten już nie chodzi tak w 100% ok.

 

kuzyn zrobil sluzbowym CC 700 ponad 230.000 km i chodzilo jak burza -"doslownie" 8)

nie pytajcie jak to mozliwe - dobrze ze juz mu woz zmienili

moj wujek ma od nowosci Tico i jezedzilem nim jak mial 213.000 km i nic mu nie brakowalo - mala rakietka

 

po trasie samochod bedzie dlugo duzo jezdzil - miasto zabija silnik i skrzynie biegow

 

na moim KT7 troszke spuchly kondziory od pamieci - nic powaznego

gorzej ze sie wylaly kondziory od agp - plyta pracowala ale zmienilem na swieze

ostatnio abit mial wpadki z an7 i kv7 ale juz naprawil modele i jest dobrze

nie powiedzialbym ze abity padaja jak muchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

best-boy -> CC to bardzo dobre samochody - mam takigo i se chwale :D

Tak offtopic:

 

Kolega ma CC, którym wyjeździł ponad 200.000 KM i oprócz drobnych usterek od czasu do czasu chodzi jak burza.

Znam gościa który ma Golfa 3 z przebiegiem prawie 350.000 KM ale ten już nie chodzi tak w 100% ok.

 

kuzyn zrobil sluzbowym CC 700 ponad 230.000 km i chodzilo jak burza -"doslownie" 8)

nie pytajcie jak to mozliwe - dobrze ze juz mu woz zmienili

moj wujek ma od nowosci Tico i jezedzilem nim jak mial 213.000 km i nic mu nie brakowalo - mala rakietka

 

po trasie samochod bedzie dlugo duzo jezdzil - miasto zabija silnik i skrzynie biegow

Święte słowa

 

Ja jeżdżę Seicento z przebiegiem około 24600 KM. SC jest z 2000 roku

http://www.gregl1.republika.pl/DSCF0005.JPG - uwaga 630KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wszytsko rozumiem.Tylko powiedziano mi że te abit które z jakiś miech temu sprzedano wracały do serwisu o tych starszych nic mi nie wiadomo.I to z tąd taki temat topicu.Nie wiem tylko czy to jet prawda czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam abita NF7 (chyba tego nowego bo mam kolorowe banki )rev2.0 i powiem tylko :

Ze zaraz po kupnie pierwsze co to update biosa i CHYBA kosc biosa padła...bo nie łaził przez dwa dni poozniej sie odpalił i takie tam....

 

wymiana na nowy egzemplarz i od tego czasu ZERO powtarzam ZERO problemów a flaszów przerobiłem cos pod 50 ..płytke troszki katowalem róznym softem i konfigami...grzebalem przy niej i smiga nadal...

Wiem ze coś było z kondensatorami ( wyszychały bodajże) ..ale u mnie wszysko ok!!!

 

poza tym do NF7 wychodzi masa biosów róznej masci wiec jak lubisz kminić to jest nad czym ....

Osobiście pomimo tego ze stara płyta i ze ja szukałbym czegośnowszego..TO POLECAM!!!

ps: wicher na NB jest do bani zupełnie......:)

 

Szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Abitow powiem jedno.... moja ulubiona plytka. Pracuje na WGE i przerob mamy niezly mysle ze okolo 20 albo i wiecej abitow tygodniowo. Powiem to tak jeszcze nigdy nie wysylalem Abita do serwisu. WSZYSTKIE naprawy dokonywane sa na miejscu a polegaja na flashowaniu od nowa biosu. O kondziolkach na nowych abitach nie ma co nawet gadac. Rubicony to najdrozsze japonskie elektrolity ktore sa ladowane do sprzetu audiofilskiego. Nie maja prawa pasc. Natomiast jesli chodzi o kompatybilnosc z pamieciami sprawa przedstawia sie gorzej. Mysle ze to wlasnie te problemy sa powodem reklamacji tego sprzetu. Aczkolwiek mi osobiscie sie nigdy to nie zdazylo. A pracuje tam od 2 lat i glownie handlujemy abitem.

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox ma te wade ze zasila procka z 5V (rda+ tak kial - pewnie te nowe tez) - przy duzym podkrecaniu czasem wtyczka lubi sie przysmazyc (znam 2 takie wypadki)

abit - najstabilniejsza plyta na NF w przeciwienstwie to kichowatego DFI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox ma te wade ze zasila procka z 5V (rda+ tak kial - pewnie te nowe tez) - przy duzym podkrecaniu czasem wtyczka lubi sie przysmazyc (znam 2 takie wypadki)

abit - najstabilniejsza plyta na NF w przeciwienstwie to kichowatego DFI :(

od 8RDA3 zasilanie proca jest z 12v

DFI nigdy kicha nie byla ,nawet za czasow socket7 :P

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero An7 to najwiekszy niewypał 2004,SYF<SYF<SYF Biez NF7 jezeli juz cos z Abit-a.Nie daj sie nabrac na "pracuje w servisie..." dokonczenie powinno byc i "ciach!o wiem" bo pewnie 90pracowników servisu pracuje po znajomsci i tyle.Biore to z tąd iz oddajac cos do servisu i to wraca to wiadomo ze jest przewałka jak Diabli ,pochodzi do konca gwarancji i Padnie,takze wypowiedzi panów SERVISANTÓW mnie Bawią bo jezeli o kims mozna powiedziec "Najmniej wiedzy" to własnie o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...