Skocz do zawartości
MAtswat

Typy pamięci na karcie graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie z prosba do wszystkich czytajacych i bioracych udzial na forum o wyjasnienie mi (a moze nawet innym uzytkownikom), kilku pojec dotyczacych pamieci montowanych na kartach graficznych:

 

1. Jakie sa rodzaje pamieci stosowane przy budowie k.graf.?

2. Jak rozpoznać typ pamięci na karcie graficznej?

3. Czym rozni sie pamiec bga od tsop (czy jakos tak)?

 

Inna sprawa to taktowania "zegarow karty".

Mam Radeona 9600XT (niby fireblade, ale wykrywa taktowania 500 rdzen i ~594 MHz pamiec) tak sie zastanawiam czy to jest prawdziwy fireblade (bo taki model zamawialem) Moje podejrzenia oparte sa na mniejszym taktowaniu pamieci. Z tego co wiem model ten powinien miec 650 MHz (czyli normalne 325) i 532 przy opcji OVERDRIVE. Co prawda producent sie zgadza(szafirek) i ma opcje overdrive (i mierzy temperature) ale czy tego nie mozna dodac poprzez flash'owanie biosu ? Okrojony o 50 MHz (wczesniej mialem takze fireblade i byl na 650 MHz pamieciach, byl troche inny pod wzgledem budowy.

 

Moze ktos ma ten sprzet i podzieli sie ze mna uwagami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci w grafach to DDRy (obecnie).

w drozszych kartach sa w obudowach bga, w tanszych tsop.

Rozpoznajesz je po rozmiarze (ewentualnie jesli chodzi Ci o szynę pamieci to mozesz ja sprawdzic np. z poziomu Windowsa - RivaTuner)

 

Co do taktowan karty to teraz producenci strasznie mieszaja i czasami wciskaja gorsze jakosciow czesci i obnizaja ich predkosc :roll:

ale podkrecic oczywiscie mozesz zawsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec sie potne , bo na moim radku 9600 xt fireblade sa nie dosc ze hynixy to jeszcze tsop i jakies lewe, bo karta powinna miec 650 a maja 600 mhz.

 

Jakies pomysly czemu tak jest. Czy ta karta z takim taktowaniem to na pewno fireblade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wczesniej mialem radeona 9600xt fireblade model z pamiatkami BGA (Samsunga) i byly 650 MHz a teraz niestety mam TSOP (hynixa) i maja jedyne 600 .

 

Poza tym czy bga sa lepsze?

 

a tak dla innych zainteresowanych

lista producentow pamieci, modele i ich specyfikacje:

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=225

 

 

 

//Jakies to porąbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...