Skocz do zawartości
robirem

kupno myszki optycznej ( raczej przewodowej )?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam A4 Tech SWOP-80 http://pclab.pl/art11833.html daje linka do recki z której wynika jasno że w stosunku cena/jakość ta mysz jest po prostu najlepsza na rynku a pod względem samej jakości może być tylko minimalnie gorsza od np: mx510.

 

Więc morał z tego taki: skoro nie widać różnicy to poco przepłacać :lol:

juz po samym zdjeciu moge porownac material i jakosc wykonania tej myszki w porownaniu z mx500 :F brzydki plastik

 

aaa i 800dpi w a4techu nie jest rowne 800dpi w logitechu takze nie dajcie sie naciagnac na bajera, lepiej doplacic i kupic oryginal, ktory jest wykonany z porzadnego materialu

Wow to ty niezły as jesteś skoro jesteś w stanie rozpoznać jakość materiału po obrazku, jesteś moim idolem :lol:

 

Zapewniam cię że ten A4Tech jest wykonany z dobrego materiału wiem bo sam mam tylko że opto-radio. A po drugie naprawdę wątpię aby taki mx510 był tak dobry że warto było by na niego wydawać o 150zł więcej.

Podsumowując jedno jest pewne mx510 jest 4x droższy ale czy i 4x lepszy...

 

P.S. Jeszcze fragment recki z pclabu na temat A4Tech'a...

 

"A4 Tech Office 8K (SWOP-80) bezsprzecznie jest klonem świetnej serii produktów Logitech MX500/510 i pośrednio MX700/900 (tylko budową i kształtem). Producent poczynił nawet kilka drobnych kroków, mających ulepszyć i tak bardzo dobrą konstrukcję Logitech. Zmieniony układ przycisków funkcyjnych, większe, wygodniejsze i chropowate wgłębienie na kciuk oraz wyższe obie "półeczki" na palce po obu stronach, z pewnością jeszcze bardziej poprawiają komfort pracy z Office 8K, względem produktów firmy Logitech. Sama konstrukcja jest solidna, a w kwestii wykonania myszy można producentowi zarzucić jedynie drobne odchylenia dwóch z czterech ślizgaczy. Na szczęście nie wpływa to na pracę urządzenia. Zwłaszcza, że w praktyce mysz A4 Tech sprawuje się bardzo dobrze. Jak na swoją klasę cenową i w porównaniu do oryginałów, wręcz rewelacyjnie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania nieistnieją żadne a4techy ,manty i inne takie tam. Do szybkich gier mx do shooterów ie.

Podkładka to podstawa!!

Nie należy porównywać A4Techa do manty czy media-tech'a bo to nie ten segment. A4Tech to już dosyć stara firma pamietam że kiedy 8 lat temu kupowałem 1 kompa to miałem go razem z myszką od A4Techa i o ile dobrze pamiętam to za czasów P166MMX to właśnie A4Tech był najlepszy w robieniu myszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszytskim :K U*** dlaczego moiwcie ze a4techu sa zle do gier, swop 80 ktory posaidam ma dokladnie ten sam profil jak mx 510 czy 500, zaraz mi powiecie ze paremtry sa wazne, swop 80 ma 800 dpi. czy to malo, tylko razor viper ma 1000dpi

 

ten koles od wzrokowego porownywania plastiku tesh jest dobry........ czy komus przeszkadza ze plastik jest ciemniejszy? albo bardziej szary l;ub czanry?? :?: :?:

 

czy nie wiecie ze za marke sie placi?? to tak samo jak byscie kupili halówki adidasa za 200 i np santica(maloznana firma) za 50 jakosc ta sama, wszystko "made in china"

tak samo jest z logitechem ,ms i resztą

 

rzeznik kupiles mx kieyds i teras cynkujesz :twisted: ja nie najezdzam na logitecha, ale tojest bezsensowne wydawanie kasy," jesli nie widac roznicy to po co przeplacac?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przeplacac za myszke? Wazne by miala te 800dpi, nie gubila wskaznika przy gwaltownych ruchach i nie wariowala. Ja mam logitecha(nawet nazwy nie znam) ktora nie gubi wskaznika, ma te 800dpi, niestety raz na jakis czas potrafi wariowac(wskaznik mi nagle do gory leci 8O ), ale za to kosztowala jakies 70zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeznik kupiles mx kieyds i teras cynkujesz :twisted:  ja nie najezdzam na logitecha, ale tojest bezsensowne wydawanie kasy," jesli nie widac roznicy to po co przeplacac?"

Nie widać różnicy ? 8O :o Chyba nie wiesz o czym piszesz.

Porównywanie A4Tech z Microsoft'em / Logitech'em, to jak porównywanie Malucha z Mercedesem. Moje dwie poprzednie myszki były z A4Tech, więc wiem co piszę. Z obu A4Tech'ów byłem naprawdę zadowolony, ale mojej M$ nie "sięgają do pięt".

 

A to, ile kto chce wydać na mychę, to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boze n/c kupiliscie shit i teraz sie tasujecie :F nie mieliscie mx500/510 wiec nie mowcie, ze wasza myszka jest super.

 

I jeszcze prosze was nie argumentujcie swoich wypowiedzi wypowiedziami ludzi z PCLaba, którzy nie mają pojęcia o profesjonalnych myszkach do gier FPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą myszke od tygodnia http://sklep.benchmark.pl/pelny_9494.html i wg mnie jest warta swojej ceny, nie tylko ze względu na wykonanie które jest na bardzo wysokim poziomie ale również bardzo dobrą jakość i zastosowaną technologię. Nie ma mowy o skakaniu kursora. Czy gramy w pasjansa :D:D:D:D czy w CS to i tak myszka sprawuje się rewelacyjnie. Na dodatek jest bardzo ładna ... polecam i sorki za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boze n/c kupiliscie shit i teraz sie tasujecie :F nie mieliscie mx500/510 wiec nie mowcie, ze wasza myszka jest super.

 

I jeszcze prosze was nie argumentujcie swoich wypowiedzi wypowiedziami ludzi z PCLaba, którzy nie mają pojęcia o profesjonalnych myszkach do gier FPP

A moze sam wywaliles kupe kasy i sie teraz gryziesz, ze taki tani "shit" moze nie jest tak duzo gorszy :twisted: Sam mam tego A4Techa i powiem, ze wydawanie opinii na podstawie zdjecia jest smieszne. Jakosciowo wykonanie nie odbiega od Logitecha (tez go testowalem organoleptycznie). Ze bebechy gorsze - pewnie i troche gorsze. Tylko, ze A4 kosztuje 45pln, a Logitech mx510 ile?? Ze 4 razy wiecej. Co do stosunku ceny/jakosci A4 bije Logitecha - moja subiektywna opinia, zeby zaraz nie bylo :P Samo granie nie sprawia problemu. Wczesniejszy moj MS Wheel Optical byl sporo gorszy. Intellimouse czy mx510 jest zapewne lepszy do hardcorowego grania, ale ja nie jestem takim maniakiem :roll: Do pogrania od czasu do czasu i do codziennej pracy A4 jest ok. Jak dla mnie moglby byc tylko troche wiekszy, bo lape mam spora :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez mi kasy nie szkoda bo dla mnie 200zł to nie jest dużyyyy pieniądz, żeby za nim płakać, mialem mx500, mx510, teraz mam ie3.0 - ja mowilem o hardcorowym graniu po 5h dziennie tak jak ja gram ;p do normalnego grania to kazdy optyk sredniej klasy moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej nie lubię mojego mx510. Ten badziewny niebieski plastik doprowadza mnie do szału. Łatwo się brudzi, ślizga się, ręka sie szybko poci, sztywny kabel.

Niedługo go wymienię na Microsoft Intelieye Optical (z 5 przyciskami). Mam nadzieję, że mimo iż tańsza będzie rownie precyzyjna oraz przyjemniejsza w dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez mi kasy nie szkoda bo dla mnie 200zł to nie jest dużyyyy pieniądz, żeby za nim płakać, mialem mx500, mx510, teraz mam ie3.0 - ja mowilem o hardcorowym graniu po 5h dziennie tak jak ja gram ;p do normalnego grania to kazdy optyk sredniej klasy moze byc

Rozumiemy sie i o to chodzi :D Dla mnie 200pln to tez nie jest duzo, ale jako dla przecietnego uzytkownika, myszka za niecale 50pln starcza spokojnie. W szczegolnosci, ze jest naprawde dobrze wykonana i dziala ok. Reszte $$$ mozna na cos innego przeznaczyc. :P Hardcorowiec na pewno bedzie bardziej zadowolony z mx czy intellimouse, ale za bycie hard sie paci :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany ridczak założyłeś Komitet Obrony Przeciętnych Użytkowników, czy co ? :lol:

Jak ktoś ma 50zł, to kupuje mysz za 50zł. Jak ktoś ma 200 - kupuje za 200 itd.

Zapewniam cię, że każdy kto kupi lepszą mysz odczuje różnicę, nie tylko Hardcore'owiec (kimkolwiek on wg ciebie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany ridczak założyłeś Komitet Obrony Przeciętnych Użytkowników, czy co ? :lol:

Jak ktoś ma 50zł, to kupuje mysz za 50zł. Jak ktoś ma 200 - kupuje za 200 itd.

Zapewniam cię, że każdy kto kupi lepszą mysz odczuje różnicę, nie tylko Hardcore'owiec (kimkolwiek on wg ciebie jest).

O rany paulo zalozyles KOMM (Komitet Obrony Myszy Microsoftu) ??? :D Jakbym chcial, to bym kupil jakakolwiek mysz. I nie chodzi tu o to, ze mnie nie stac. Ja kupuje to co jest dla mnie uzyteczne i za co nie PRZEPLACAM. Nie potrzebuje do codziennej pracy w tym momencie PIV 3,6GHz, nie potrzebuje MX1000, to nie kupuje. Zeby pochwalic, sie ze mam M$ czy MX? A4 jest dla mnie DOBRA mysza za DOBRA cene. I tyle. Pewnie wielu innych uzytkownikow sie ze mna zgodzi. Jesli jednak ktos gra "zawodowo" (hardcorowiec - mieszkalem kiedys z takim kims z jednego z lepszych klanow UT w Niemczech) po kilka godzin dziennie lub jest baaaaaaardzo wymagajacy i lubiacy "marke" to NA PEWNO M$ czy MX bedzie dla niego lepszy. I tez tyle. :roll:

 

PS. Uzywales kiedykolwiek SWOP-80? Tak tylko pytam. Mialem przez dluzszy czas MS Wheel Optical i SWOP-80 jest lepszy moim zdaniem. Intellimouse i Mx tylko pobieznie mialem okazje sprawdzic i nie zauwazylem az takich roznic, zeby ktoras kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania nieistnieją żadne a4techy ,manty i inne takie tam. Do szybkich gier mx do shooterów ie.  

Podkładka to podstawa!!

to chyba jakims geniuszem jestem, ze na a4tech SWOP-3 (nawet dwie sztuki), w grze po necie (CoD, RF) przewaznie zajmuje czolowe miejsca (rozne przypadkowe serwery... nie mowiac o ulubionych serwerach).

 

a porownujac logitech i a4tech, oczywiscie w podobnych cenach, czyli moja z Logitech Bj69... to moj a4tech jest wygodniejszy... lepiej lezy w dloni, jest lzejszy, ma cichutkie kółeczko w przeciwienstwie do logiego... a dziala tak samo sprawnie.

 

aha i nie uzywam w SWOP-3 zadnych podkladek, myszki sa precyzyjne i kursor nie skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kila dni klikam Logitechem UltraX Optical, mysza super - nieduża i lekka - taka lubię - leciutko się ślizga no ale to w sumei zależy od podkładki... 800dpi i na kabelku... jak dla mnie dużą zaletą jest to iż nie świeci ona na boki, w sumie świeci pd siebie i nawet w nocy tego nie widać - nie przeszkadza ;-) kupiłem do niej podkładkę = niziutka idealnie czarna - spod guma - wierzch materialowy za 3zł ( no cena sklepowa to całe 8zł ;-) ) i np. w vietcongu jest wypas, hedszoty no problem ;-)

cena ? na allegro 64zł, mozna kupić jeszcze taniej, nie sąde żeby w tej cenie było coś lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania nieistnieją żadne a4techy ,manty i inne takie tam. Do szybkich gier mx do shooterów ie.  

Podkładka to podstawa!!

to chyba jakims geniuszem jestem, ze na a4tech SWOP-3 (nawet dwie sztuki), w grze po necie (CoD, RF) przewaznie zajmuje czolowe miejsca (rozne przypadkowe serwery... nie mowiac o ulubionych serwerach).

.

hardcorowi gracze nie graja ffa (mowie o cs, podejrzewam ze w tych grach rowniez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulo - pomachaj gościu w starcrafcie tydzień na mxsie a później się przesiądź na twoje cudeńko za 60 zł i zobaczysz co to jest akceleracja wsteczna niewsteczna, boczna tylka i inne wspaniałe zjawiska występujące w a4tech.

Osobiście dla mnie myszka mogła by być zrobiona z wyrzeźbionego pustaka z 2 przyciskami jeśli by miała porządny sensor i zachowywała się odpowiednio to niema sprawy.

Dobry przykład to profesjonalne myszki koreańskich progamerów w starcrafta KTEC wyglądają jak post amigowe zabytki a wszyscy pro urzywją ich do zarabiania kasy. Jedyne mogące kąkurować z ie i mx

http://www.comwood.co.kr/sub/view_product....8832007&CatNo=6

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage-18296.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulo - pomachaj gościu w starcrafcie tydzień na mxsie a później się przesiądź na twoje cudeńko za 60 zł i zobaczysz co to jest akceleracja wsteczna niewsteczna, boczna tylka i inne wspaniałe zjawiska występujące w a4tech.

Chyba ci się osoby pomyliły. Nie mam A4Techa, tylko IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...