Skocz do zawartości
robirem

kupno myszki optycznej ( raczej przewodowej )?

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie pytanie kieruje do userów, do wybory w zasadzie 2 firmy - mikrosoft oraz logitech. Prosze o opinię na podstawie praktyki ewentualnie jakieś recenzje z sieci, zgóry dzięki

PS. Ważne jest dla mnie np " miękość obsługi przycisków" czuli niu tak jak a4tech że po pierwsze trzeba siły a po drugie uderzenie jest bardzo głośne. Mam nadzieje że to w miare zrozumiałe :)

 

pozdrawiam

Robirem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam mx300. wypasiona mysza, wypasiony wyglad, lekka, czuła w dobrej cenie i przede wszystkim bezawaryjna:D

moj model starszy whell mouse zepsul sie dopiero po wylaniu na niego herbaty (1 guziczek ciezko chodzil :D:D). gwarancje uwzglednino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam logitecha mx500

wypasiona myszka, 8 przycisqw, mega jakosc

te 2 buttony pod kciukiem idealnie pasuja do next/prev track w winampie ;)

mam ja juz prawie rok i zlego slowa o niej powiedziec niemozna

mialem qpic mx300 ale jak zobaczylem ta to od razu wiedzialem ze bedzie moja

jedyny minusik to jakis lewy obciaznik w samej myszce, jak chcesz stracic gwarancje to mozna go wykrecic a bedzie lzejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam posiadam i uzywam a4tech swop-80

prawie jak mx tyle ze ja se kupilem wersje za 59 zl na kabel a nie z 400 mx'a

profil mysyzy jak w mx .

-minus, moze ciezko si enaciska( ale sie da przyzwyczaic_

-klikanie brzmi normalnie jak zawsze wg mnie

-8 przycisków

-800 dpi , to powli standard (szczeglnie jak grasz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie bezprzewodowa. Czyzbys byl jakims pro i byl wstanie zauwazyc roznice w reakcji myszki?

Moja mycha:http://sklep.benchmark.pl/pelny_9494.html

A do tego, zeby czuc bezprzewodowosc myszy z FastRFem to trzeba miec naprawde niezlego czuja - ja na mojej mx700 nie widze roznicy w porownaniu z innymi (ta Twoja widze tez ma FastRFa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z grami fpp?,myszki bezprzewodowe chyba siadają:P?

Sory ale jesli uwazasz ze przez kupno mx polepszysz swoja gre to jestes w bledzie. Skill w grach ftp zalezy glownie od refleksu wiec nawet najlepsza myszka ci nie pomoze jak masz reakcje szachisty. Gram w csa od 4 lat i nie czuje roznicy pomiedzy mycha z kablem a bez.(mowie o logitechu z technologia fastRF). Po drugie o wiele wiekszy komfort pracy z mycha bez kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam mx 510, bo wychodze z zalozenia ze jest taka jak moj mx 500, a nawet lepsiejsza :) A tak na powaznie, to przy kupnie sprawdzalem wlasnie tez roznice w kliknieciu miedzy tym mx a ie 4.0, musze przyznac ze mi bardziej odpowiada mx 500, a ostatnio bedac w sklepie sprawdzielm i mx 510, klikniecie to sie nie rozni. Ale jak wiadomo kazdy ma jakeis swoje wlasne upodobania, wiec sam sprawdz w sklepie, jakis MM czy cos inengo np. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z grami fpp?,myszki bezprzewodowe chyba siadają:P?

Sory ale jesli uwazasz ze przez kupno mx polepszysz swoja gre to jestes w bledzie. Skill w grach ftp zalezy glownie od refleksu wiec nawet najlepsza myszka ci nie pomoze jak masz reakcje szachisty. Gram w csa od 4 lat i nie czuje roznicy pomiedzy mycha z kablem a bez.(mowie o logitechu z technologia fastRF). Po drugie o wiele wiekszy komfort pracy z mycha bez kabla.

W koncu jakis sensowny post :)

 

Kumpel taz gra od poczatku jak sie q3 pokazalo i jak mu pozyczylem MXa1000 to mówil ze jestswietna do fpp, a sam uzywa mx500.

MX700/1000 swietne myszki tyle ze 1000 jest troszke nowsza technologicznia i moze bedzie lepsza jakosciowo (ale to sie okarze z czasem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w 100% z fr3zer'em 8)

 

nie bede tutaj pisal, ze cos jest najlepsze - nie mam az takiego doswiadczenia z myszkami roznych producentow. 8)

 

jednak jesli jakims cudem zastanawialbys sie na explorerem, to z czystym sumieniem ci ja polecam - 4.0 najlepiej.

ja mam 3.0 - nie za lekka, nie za ciezka - w sam raz (wg mnie), przyciski chodza lekko, troszke scroll jest dziwny, ale szybko sie przyzwyczailem. wykonanie 1sza klasa.

 

powinienes wziac pod uwage jeszcze jedna rzecz:

nie opieraj sie tylko na wynikach testow - w miare mozliwosci sprawdz jak myszka wyglada w realu - jesli sie da to wez ja do reki - pomacaj 8) , czasem okazuje sie ze w testach jest extra, ale jak juz ja dostanesz w swoje lapki, to jest albo za duza, ciezka, mala, lekka, itp...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.creative.com/iss/images/product...0_hdr_1_6_1.jpg <-

 

http://www.creative.com/products/product.a...23&product=4920 - info

 

Ja korzystam z tego produktu tylko że moja jest w srebrnej obudownie - co moge powiedzieć - poprostu dobra tania mysz optycza - ja za swoją zapłaciłem 50 zł. Jest pod usb - ani razu nie miałem z nią żadnych problemów, bardzo wygodnie się ją obsługuje, bardzo łatwa w czyszczeniu. Poprostu warto polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0.

Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 2.0.

Mam tą drugą i jest po prostu "boska". Tak wygodnego gryzonia jeszcze w ręce nie miałem. Kupiłem ją na Allegro. Przy odrobinie szczęścia kupisz ją tam taniej niż MX510.

Ważne jest dla mnie np " miękość obsługi przycisków" czuli niu tak jak a4tech że po pierwsze trzeba siły a po drugie uderzenie jest bardzo głośne.

Tak miękko działających przycisków również jeszcze nie spotkałem.

Myszka ma najlepsze przyciski, jakie widziałem w życiu - nie dość, że ładne, wygodne i z wysokiej jakości plastiku, to jeszcze mikrostyki pod nimi wciskają się bardzo miękko - po prostu idealnie. Wciskanie przycisków w tej myszy jest czystą rozkoszą, a klik jest szalenie przyjemny - to TRZEBA zobaczyć i poczuć samemu!

Fantastyczna mysz. Polecam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak optyczna 600 DPI przewodowa A4Tech?

 

A dlaczego nie bezprzewodowa

Ja bym odradzałbym kombo optyczno-bezprzewodowa i A4Tech (zasilana 2x AAA) żre akumulatorki jak poj***na w wyniku czego mamy przewodową myszkę, lub niemal non stop właczoną ładowarę (zależnie od modelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ie 3.0,swietna mycha,idealnie lezy w dloni,reaguje na kazdy ruch ;D

 

z koleii nie polece mx 1000-grałem na niej w cs'a z 1h u kumpla byłem ogolnie podniecony ze trzymam taka myche w reku i mzoe nie zawazylem jej niedoskonałosci,nazajutrz pozyczylem od niego myche na cały dzien-ofkoz szybciutko cs'a wlaczyc i zobaczyc jak sie gra.Pierwsze wraznie - za cieka,drugie - chac obrocic sie szybko reakcja sensora taka jak na optyku za 30pln,trzeba było wolnutko obrocic myszke,ale nim zdazylem sie obrocic bach przyjalem hs'a.Nie wiem dlaczego gdy myszka chcialem szybko ruszac obracac sie totalnie gubiła sygnał?Albo lipny egzemplarz albo syfiasta myszka do gier fpp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0.

Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 2.0.

A po czym poznać, że to v.2 ??

Kiedy one weszły i czy obecnie w sklepach mozna jeszcze kupić v1??

Chcę zamówić w lokalnym sklepie i nie wiem w sumie jak zaznaczyć, ze ma to być v2. W specyfikacji nic na ten temat nia ma wspomniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam A4 Tech SWOP-80 http://pclab.pl/art11833.html daje linka do recki z której wynika jasno że w stosunku cena/jakość ta mysz jest po prostu najlepsza na rynku a pod względem samej jakości może być tylko minimalnie gorsza od np: mx510.

 

Więc morał z tego taki: skoro nie widać różnicy to poco przepłacać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam A4 Tech SWOP-80 http://pclab.pl/art11833.html daje linka do recki z której wynika jasno że w stosunku cena/jakość ta mysz jest po prostu najlepsza na rynku a pod względem samej jakości może być tylko minimalnie gorsza od np: mx510.

 

Więc morał z tego taki: skoro nie widać różnicy to poco przepłacać :lol:

juz po samym zdjeciu moge porownac material i jakosc wykonania tej myszki w porownaniu z mx500 :F brzydki plastik

 

aaa i 800dpi w a4techu nie jest rowne 800dpi w logitechu takze nie dajcie sie naciagnac na bajera, lepiej doplacic i kupic oryginal, ktory jest wykonany z porzadnego materialu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0.

Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 2.0.

A po czym poznać, że to v.2 ??

Kiedy one weszły i czy obecnie w sklepach mozna jeszcze kupić v1??

Wireless 2.0 wygląda dokładnie tak samo jak IE 4.0 z kabelkiem.

Kilka zdjęć Wireless IE 2.0 znajdziesz w tym topiku.

W większości sklepów można kupić tylko te starsze wersje.

Ja kupiłem na Allegro - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32017669 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...