Skocz do zawartości
robirem

kupno myszki optycznej ( raczej przewodowej )?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem możliwość wziąć do domu 2 myszki, co by sobie potestować. W szranki stanęły mój mx510, mx310 oraz ms intelimouse optical 1,1 (ms imo :) ).

 

Moje spostrzeżenia (od najlepszej do ..):

 

Kształt:

1. mx510

2. ms imo

3. mx310

 

Materiały:

1. mx310

2. mx510 = ms imo

(gdyby nie ten niebieski, śliski plastik.... stąd mx310 = mx500)

W mx 310 nie ma sie czego czepić. Mx510 -ten plastik, natomiast ms imo ma przyjemny w dotyku plastik, ale jakby tochę za mało sztywny, za cienki i troszeczke trzeszczy.

 

Ergonomia przycisków:

1. mx510

2. ms imo (bez problemów można wykorzystać wszystkie przyciski)

3. mx310 (prawy dodatkowy przycisk to pomyłka)

 

Precyzja:

Hmmm, jak dla mnie to wszystkie trzy są rewelacyjne.

Żadna A4 lub inne popularne nie mają szans.

Zrobiłem test na podkładce holograficznej - masakra dla optyków. Oba mx - db, imo - bdb :) , A4 nie wiedział co zrobić :lol: .

Na niebieskiej szmaciance ms i mx-y nie do zgubienia. A4 trudno ale można zgubić. W ms imo trzeba w sterownikach troszkę podciągnąć szybkość, bo inaczej trzeba daleko machać.

 

Komfort w pracy na codziń - tu już trudno mi powiedzieć, ale najsłabiej jak dla mnie wypada mx310.

 

Więc w zasadzie to mogę powiedzieć, że podczas wyboru (patrząc także na cenę) z obecnie dostępnych myszek mógłbym brać pod uwagę:

1. ms imo

2. pewnie ms ie4 (jeszcze nie miałem w ręku :( )

3. mx510

 

Wydaje mi się, że zupełnie bez sensu jest dokładać 65 zł do ceny ms imo (85 zł) aby kupić mx310 (150zł). No, chyba, że mx310 oem za 95 zł - wtedy może.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pytanie kieruje do userów, do wybory w zasadzie 2 firmy - mikrosoft oraz logitech. Prosze o opinię na podstawie praktyki ewentualnie jakieś recenzje z sieci, zgóry dzięki

PS. Ważne jest dla mnie np " miękość obsługi przycisków" czuli niu tak jak a4tech że po pierwsze trzeba siły a po drugie uderzenie jest bardzo głośne. Mam nadzieje że to w miare zrozumiałe :)

 

pozdrawiam

Robirem

 

Mam od prawie 2 lat MX 700 i nie nazekam chce dodać że potaniała gdy wesżła MX 1000 ale najlepiej popaczyć po allegro coś niekiedy sie wyrwie tanio ja polecam choć drogo ale mychy nie wymienia sie tak czesto jak inych podzespołów w kompie ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pieniądze to bierz mx510, jest to mycha najmniej podatna na efekt akceleracji wstecznej, co jest bardzow ważne jak grasz na low sensitivity. Krótko mówiąc możesz machać tą mychą tak szybko jak chcesz a kursor (celownik) się nie zgubi, jak ma to miejsce w przypadku innych myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla leworecznych: (w sumie kwestia gustu)

 

1.Logitech MX300

2.Logitech MX310

3.Microsoft InteliMouse Optical 1.1A (wazne jest to A - bez A robili wersje wczesniejsze podobno wadliwe czy jakos tak) ok. 80zl

 

wg ceny: (chyba)

 

1.MS 1.1A

2.MS 3.0A

3.MX300,310

4.MX500,510

 

wg jakosci: (jak dla mnie)

1.MX500,510

2.MS 3.0A

3.MX300,310

4.MS 1.1A

 

dla tych co nie wierza w ms i logitech:

ustawcie w windowsie szybkosc wskaznika na minimum i machajcie energicznie w lewo i prawo to zobaczycie jak bedzie reagowala wasza (podobno dobra i tania) mysz

 

aha i jak dla mnie do q3 jest potrzebna lepsza mysz nz do cs

 

jakos tak wszystko jest bardziej dynamiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...