Skocz do zawartości
Slayer

Najbardziej ekonomiczne silniki diesla / benzynowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Ze względu na drożejące paliwo założyłem ten temat. Piszcie, które samochody ( najlepiej klasa kompakt-średnia) palą najmniej.

 

PS- słyszałem, że jakość gazu, który sprzedają na stacjach benzynowych bardzo sie popsuła :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.7CDTI Opel Astra II-III 80-100 KM  min. 3.6 l, max. 7.1l , miasto 6.0l, średnio 4.6l- fajny :D

Jak na razie nie znalazłem mniej spalającego samochodu ( pomijając Citroena AX 1.4D- ten to spalał średnio ok.  4.3l )

To minimalne spalanie to z komputerka czy wyliczone na podstawie tankowania (bo coś jakby mało wyszło) ?. zeby nie było, że nie na temat: Renault Thalia 1,5 dCi 4-4,5l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą testy Auto-Świat i to niby z testu ( a nie dane producenta) ;)

 

Renault Thalia na bank pali więcej niż te średnio 4.5 l Wg. testów Clio 1.5 DCI , co prawda 100 KM pali średnio 6.5, więc dużo za dużo, jak na tak mały samochód i silnik.

 

Silnik z Opla jest instalowany też Honda Civic , wersja 100 KM( średnio 4.9 l :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj roztrzaskalem mojego passata B6 1.9TDI :( Do wczoraj byl bardzo ekonomiczny 8litrow/100km po miescie przy malo ekonomicznej jezdzie , srednio robilem nim ~900km na baku . Niestety koszty naprawy (w sumie to roznica w znizce ubezpieczeniowej bo mam AC) podwyzsza jego koszt eksploatacji :( Faking polisz asfalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się stało ?? ;( Współczujemy Ci wszyscy.

Maderfakin tirowiec mnie wystraszyl przy zjezdzie z autostrady :/ W sumie moja wina bo przesadzilem z predkoscia na zakrecie i w momencie stracilem kontrole a Passat roche wazy i nie tak latwo jest nim manewrowac w poslizgu ... W sumie z tego wszystkiego jedyny pozytyw ze sie nic powaznego nie stalo (Mnie bo o samochodzie tego powiedziec nie mozna) ale pozostaje niesmak ogolnie... Przy mniej wiecej~60km/h wbilem sie na kraweznik i udezylem w barierke . Ze wstepnych ogledzin wynika , za naprawa troche wyjdzie a jeszcze sie dokladnie nie przyjzeli wszystkiemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą testy Auto-Świat i to niby z testu ( a nie dane producenta) ;)

 

Renault Thalia na bank pali więcej niż te średnio 4.5 l ... :))

Zrobiłem tym samochodem ponad 55 000 km - ani razu spalanie nie wyszło powyżej 5l/100km. W jeździe mieszanej (ok 60% trasa 40% miasto) wyszło mi ostatnio 4,1l/100km. Dla mnie bardziej wiarygodne są moje wyliczenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najekonomiczniejsze obecnie sa podobno hondy civic z silnikiem e-vtec - pierwsze auto ktore pokonalo w spalaniu daihatsu charade

 

Jesli idzie o auta starsze to jest kilka typow

w dieslu nie do pobicia jest daihatsu charade 1.0 td w miescie 4,5 :P litra ropy w trasie 3,6

 

w benzynie suzuki swift 1.0 ma bardzo male spalanie w miescie nie przekracza 6 litrow benzyny

rowniez wersja 1,3 pali niewiele wiecej

 

co do mnie narazie testing ale wychodzi mi ze przy spokojnej jezdzie w miescie spala mi 10 litrow a w trasie jakies 6 :) (kadett gsi)

Zas auto mojej matki fiat brava z silnikiem 1,2 16v 80 KM pali w miescie 7,2- 8 w zaleznosci kto jezdzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford Focus 1,6i 16v Zetec

Miasto - ok. 10l/100 km, przy malo ekonomicznej jezdzie

skąd ja to znam 8)

Z Lanosa 1,6 nawet 13l/100 sie dalo wydusic... M.in. dlatego go sprzedalem ;).

Nieładnie było go sprzedawać :P

 

U mnie[Lanos 1,4] tak gdzieś około 8-8,5l/100 a max to moze 10-11 na LPG wz imie, w mieście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co zauwazylem w beznynowych silnikach to w praktyce najpopularniejsze silniki 1.4 i 1.6 pala tyle samo (czasami nawet na korzysc 1.6).

Nie rozumiem dlaczego zatem ludziska kupuja 1.4 ?

Te 20 KM sie przydaje wiec doplata do tego silnika sie kalkuluje. Nie sa tez takie wielkie roznice w cenach tych silnikow.

 

Moj 1.6 16V w Colcie spala 6.2-6.5 jak dojezdzam do pracy.

Na trasie do 6.0 schodzi.

Kolega w Astrze 1.4 spala zawsze ponad 7l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...