Skocz do zawartości
Slayer

Najbardziej ekonomiczne silniki diesla / benzynowe

Rekomendowane odpowiedzi

ej ludzie jak tankujecie do pelna i jedziecie do rezerwy to nie biezcie pojemnosci baku (u mnie jak zejdzie do rezerwy to jest jeszcze okolo 15litrow!!) tylko tyle ile wam wejdzie znowu tankujac do pelna

 

inne pomiary sa raczej bardzo malo efektywne i podaja zle wyniki zazwyczaj wskaznik paliwa jest mocno orientacyjny i nieliniowy!

 

najlepiej jest raz zatanokowac do pelna, zrobic pare tys kilometrow zapisjac sobie ile po drodze tankowalismy niekoniecznie do pelna ale wszystko musi bycc zapisane, puzniej znowu tankujemy do pelna i sumujemy tankowania po drodze i to ostatnie do pelna zadnych innych i dopiero teraz dzielimy to przez te pare tys kilometrow co przejechalismy:]

 

ja tak robie i od zakupu autka zrobilem 5tys km i sr spalanie mam 7,3 litra

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludzie jak tankujecie do pelna i jedziecie do rezerwy to nie biezcie pojemnosci baku (u mnie jak zejdzie do rezerwy to jest jeszcze okolo 15litrow!!) tylko tyle ile wam wejdzie znowu tankujac do pelna

 

inne pomiary sa raczej bardzo malo efektywne i podaja zle wyniki zazwyczaj wskaznik paliwa jest mocno orientacyjny i nieliniowy!

 

najlepiej jest raz zatanokowac do pelna, zrobic pare tys kilometrow zapisjac sobie ile po drodze tankowalismy niekoniecznie do pelna ale wszystko musi bycc zapisane, puzniej znowu tankujemy do pelna i sumujemy tankowania po drodze i to ostatnie do pelna zadnych innych i dopiero teraz dzielimy to przez te pare tys kilometrow co przejechalismy:]

 

ja tak robie i od zakupu autka zrobilem 5tys km i sr spalanie mam 7,3 litra

Inny sposób chyba nie ma sensu ;)

 

 

Co to znaczy silnik "Benzyna + LPG" - ze mozna jezdzic zarowno na benzynie jak i na gazie?

Tak !

Skąd Ty sie urwałeś ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidel, myslisz ze w jakis inny sposob mozna okreslic zuzycie paliwa (o komputerze nie mowimy bo to orientacyjne narzedzie) ?

Chyba nikt o zdrowych zmyslach nie poda sredniego spalania patrzac na wskazowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie patrzę, to chyba mój dieselek jest w miarę ekonomiczny. Na te 130 km co nim zrobiłem od kupna to zużył może z 6 do 6,5l max.

 

Jak na 17 letnie auto to chyba niezły wynik.

 

GOLF MKII GTD 1.6 TD intercooler seria 80KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...