Skocz do zawartości
Pixelek

Nowe limity TPSA ??

Rekomendowane odpowiedzi

zerowy VAT jest niezgodny z wytycznymi UE i już dostaliśmy za to jobów. W najbliższym czasie VAT musi być przywrócony, bo będziemy płacili kary i to chyba dość duże (znaczy się państwo będzie buliło).  

Co do ceny, to faktycznie nie musi wzrosnąć, bo zależy jak to potraktuje operator. Można mieć nadzieję, że jak jeden op odpuści sobie podwyżkę, to reszta może też. Jakoś klienta trzeba do siebie przekonać, a jakie to będą reklamy mimo obowiązkowego VAT'u u nas ceny pozostają bez zmian]/b] ;) .

zależy o co tobie chodzi jeśli używasz sformułowania "zerowy vat"

 

1) watu nie ma ... nic się nie płaci podatku lub:

2) vat jest ale stawka ustalona została na 0% co powoduje, że firma (a w rezultacie konsument) go nie płaci ale TPsa moze sobie odliczać koszta .... ktoś kto użytkuje neostradęma vat 0% - nic nie płaci ale TPsa odlicza sobie vat od urządzeń zakupionych - np. 22%

 

co do twojego sposobu wypowiadania sięna temat watu to wprowadza on zamiesanie :) najpierw mówisz o zerowym wacie - czyli jest ale stawka wynosi 0% ... potem, że musimy przywrócić wat - czyli nie ma ? to jest wat czy go nie ma? z ytego c owiem teraz nie ma "zerowego vatu" - teraz wogule nie ma watu :) należy precyzyjnie używać słów i określeń :) jak napisałem vat nie jest zerowy jak na razie tylko wcale go nie ma :) praktycznie i tu zero i tu zero nie ważne jak się to nazywa ale są różne konsekwencje prawne, jak sie powie brak watu (0) to TPsa nie naliczy go na ma ale i sobie nie odliczy ... jak sie powie, że stawka wat jest zerowa o Tpsa nam nie naliczy ale soie odliczy :)

 

tak naprawdę to czy wat jest czy go nie ma nie wpływa wcale na cenąchyba, że ktośpróbuje wcisnąc konsumentom watpliwej jakości inerpretację ekonomicznąwłasnych poczynać :) to bez różnicy czy my go zapłacimy w wysokości 22% czy też TPsa odliczy go sobie od własnych podatków :) lepiej żeby był wat bo t odla nich mniejsze koszty niż żeby go wcale nie było i nie mogli sobie odliczać kosztów bo wtedu my wszyscy będziemy musieli zapłacić za każdą sztukę kupionego przez nich sprzętu :)

 

najlepiej jak powiedziałem, żeby dla konsumenta stawka Vat była ale ustalona na 0% bo vtedy TPsa odlicz sobie własny wat :) zupełny brak vatu na usługi teleinformatyczne wcale nie jest korzystny ani dla TPsa ani dla konsumentów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zmienilem dzisiaj sdi na neo 512, ogolnie jestem zadowolony zamowienie zlozylem w piatek, a dzisiaj pojechalem oddac modem sdi i odebrac neo, po przyjechaniu do domu wszystko dziala wiec przerwa w dostepie do netu krotka :]

 

jako ze jeszcze nigdy nie instalowalem neo chcialbym sie dowiedziec jak utworzyc samemu polaczenie bez uzywania tego programu albo jak uzyskac dostep do wlasciwosci polaczenia wygenerowanego przez ten program bo chcialbym wlaczyc udostepnianie netu w sieci lokalnej. System to win xp, a modem thomson...

 

aha czy wszystkim skacze tak transfer bo u mnie jest to bardzo zroznicowane i wacha sie od 5 do 60 nawet przy sciaganiu z jednego serwera... i o ile spda transfer przy jednoczesnej rozmowie przez telefon ?

 

aaa i jeszcze jak jest liczony limit w systemie 31 dni czy zerowany na koniec miesiaca ? a inaczej czy moge bez probelmu do konca pazdziernika zuzyc 15GB i 1 listopada sie wyzeruje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze jeszcze nigdy nie instalowalem neo chcialbym sie dowiedziec jak utworzyc samemu polaczenie bez uzywania tego programu albo jak uzyskac dostep do wlasciwosci polaczenia wygenerowanego przez ten program bo chcialbym wlaczyc udostepnianie netu w sieci lokalnej. System to win xp, a modem thomson...

Tu masz npisane jak laczyc sie z neo bez wanadoo:

1. Start;

2. Połącz z {Panel Sterowania};

3. Pokaż wszystkie połączenia {Połączenia sieciowe i internetowe; Połączenia sieciowe};

4 Utwórz nowe połączenie { w menu folderu z lewej strony};

5 Połącz z internetem;

6 Konfiguruj Moje Połączenie Ręcznie;

7 Połącz używając modemu telefonicznego;

8 Wpisz nazwę np: "neostrada";

9 Następnie numer telefonu { w moim przypadku była to poprostu gwiazdka "*" i najprawdopodobniej jest to ogólny numer dostępowy;

10. Teraz "Nazwa Użytkownika@neostrada.pl" poniżej hasło {Nazwa i hasło wygenerowane oczywiście przy rejestracji};

11. I dodaj sobie skrót na pulpit aby było prościej - klik w skrócik i gotowe;

 

aha czy wszystkim skacze tak transfer bo u mnie jest to bardzo zroznicowane i wacha sie od 5 do 60 nawet przy sciaganiu z jednego serwera... i o ile spda transfer przy jednoczesnej rozmowie przez telefon ?

nie nie wszystkim skacze tak transfer. Przynajmniej nie mi. Sproboj sciagac plik z jakiegos dobrego servera a powinno ci isc caly czas 64KB/s

Transfer nie spada przy rozmowie przez telefonicznej, telefon a neostrada dzialaja na calkiem osobnym pasmie i nie ma wplywu rozmowa przez telefon na transfer :D

 

aaa i jeszcze jak jest liczony limit w systemie 31 dni czy zerowany na koniec miesiaca ? a inaczej czy moge bez probelmu do konca pazdziernika zuzyc 15GB i 1 listopada sie wyzeruje ?

Wyzerowanie licznika nastepuje pierwszego dnia kazdego miesiaca. Mozesz sobie wiec zessac 15GB do listopada a potem bedziesz mial nowy limit!

Limit jest liczony od 1szego do ostatniego dnia miesiaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie nawet jak ciągnę pliki z 8 serwerów na raz specjalnie,żeby na maxa zapchać łącze i nie uzależniać się od prędkości wyjścia z serwera z którego ciagnę plik - tak dla testów - transfer i tak skacze i przypomina sinusoidę :)

 

co do łączenia siez netem bez aplikacji wanadoo to najprościej zainstalować freewareowy AutoConnect ... on w czasie instalacji znajdzie połączenie skonfigurowane przez program wanadoo i wystarczy je pokazać (zeby AC z niego korzystał) i będzie net bez tej głupiej aplikacji :) mnie sięnawet jakby transfer poprawił jak mam net bez wanadoo :)

 

jeszcze jedno .... autoconect tez pozwala mi się nie przejmować pewnym wkurzajacym faktem na moim neo:) otóż zawsze o 24:00 mnie rozłącza :) codziennie :) i tylko dlatego zainstalowalem AC, zeby nie było sytuacji, że komp chodzi całą noc bezczynnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co się dzieje ostatnio:

W moim przypadku (neo 128) te dodatkowe 2GB to już coś i bynajmniej się nie smucę :D

Kupowałem neo i wiedziałem, że będę miał limit, więc dla mnie te 2GB to miły prezent, a myślę, że na tym się nie skończy ;)

 

Teraz ważniejsza sprawa dla mnie!!!!!!

Dzisiaj pierwszy, a tu nowego limitu ni widu, ni słychu! Czyżby w święta zastrajkowali :wink:

No dobra, to nie jest śmieszne, ja chcę limit i chcę ssać!!!!

Ma ktoś ten problem teraz właśnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do jura nie przyspieszy NEO, to zrobie im maly bur... :evil:

 

Update:

Zadzwonilem do nich w czym problem i oto co sie dowiedzialem:

Czas wlaczenia (przywrocenia) pelnej predkosci zalezy od tego, ilu uzytkownikow uslugi przekroczy limit...

Im jest ich wiecej, tym wolniej to trwa; proces zazwyczaj trwa od paru godzin do jednego dnia. (jak widac nie zawsze)

Twierdzi, iz proces zostal uruchomiony i po kolei wlacza uzytkownikow - chyba na koncu ciach!a jestem :evil:

 

P.S. panowie nie przekraczajcie limitow bo jak przybedzie jeszcze troche klientow, to nam sie ten badziew pod koniec miesiaca wlaczy... 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... więc nie jestem sam :?

A miałem nawet dobre zdanie o obsłudze tepsy w moich stronach. Teraz trochę tracą w mych szanownych oczch 8)

A tak poza tym dziś już drugi, co prawda rano, ale limitu brak :?

Przyjdę dziś ze szkoły, jak nie będzie to..... :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole powinni usunac limity. Tez 25 GB na 1MB neo to nie jest wcale tak duzo. Ja na 640 w 20 dni sciagnalem ponad 100 giga. Trudno mi bylo w to uwierzyc, ale jednak tak bylo. WIec jak dla mnie to limity sa za male. Przeniose sie na 1MB wtedy, gdy chociarz limit podniesie sie jeszcze raz tyle co wynosi w tym momencie [25gb]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam neo512 i mam problem, otóż nie wyświetla mi ile mik jeszcze limitu zostało, na www.neostrada.pl tam gdzie domyślnie powinien być licznik jest napisane: transefer testowy liczony od 17 sierpnia i nic więcej, skąd mam do cholerci wiedzieć ile juz nabiłem downloadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zauważyłem, że z tymi limitami to sciema jakaś :) mi Dumeter pokazuje np.:

 

7 GB czyli 7 x 1024 MB = 7168 MB,

 

albo: 5 GB czyli 5 x 1024 MB = 5125 MB,

 

a w tym samym czasie licznik TPSA malicza 5GB od 5000MB a 7 GB od 7000MB ... co t ooznacza? że TPSA wali klientów w kuper :) zamiast rozpatrywać GB tak jak powinna jako 1024 MB rozpatruje go jako 1000 MB .... to tak jakby MB miał 1000KB a nie 1024 :)

 

niby stokilkadziesiat MB w kuper ale jednak różnica jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos sie wypowiadal na temat 1Mbit, ale mam to juz od okolo miesiaca...

 

wiec kilka informacji:

dla graczy... jezeli ktos z was gra, to pewnie ucieszy was fakt ze pingi sa mniejsze (TAK! od 5 do 15 w stosunku do 640, zaleznie od servera).

dla innych... stronki otwieraja sie szybciutko, pliki sciagaja sie ~140kb/s (jak idm uzywam, nie wiem na ile to prawda). jedna plytke mozna zassac w jakies 100min, moze mniej. moj komp chodzi 24/7, irc jest odpalony 24/7. bardzo duzo gram, przegladam stron. sciagam malo, ale zdaza sie, jakies demko, czy inne pliki po 500MB. tak wiec po miesiacu nie oszczedzania sie (nie zebym katowal lacze, ale i nie oszczedzalem go - robilem to co zwykle), wykorzystalem 17GB. czyli zostalo jeszcze 8 8) .

dla mnie to w zupelnosci wystarczy... jakby sie nad tym zastanowic, to teoretycznie codziennie mozemy zassac jedna plytke, ogladac www, gadac i grac... ja nie zaluje... =)

 

ale np, moj kolega ma 640 i ciagnie ~100GB miesiecznie... wiec on na pewno nie przejdzie na 1024...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze sie przesiadam na neo 1024 :D

Ma ktos juz ta neostrade??niech napisze czy te 25 Gb wystarcza.

glownie odwiedzam www i gram wiec mysle ze nie powinienem wykorzystac nawet 50% z tego

jeżeli nie jesteś nastawiony na notoryczne ściąganie to w zupełności Ci styknie limitu

(sam limit uważam jednak za średniowiecze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze sie przesiadam na neo 1024 :D

Ma ktos juz ta neostrade??niech napisze czy te 25 Gb wystarcza.

glownie odwiedzam www i gram wiec mysle ze nie powinienem wykorzystac nawet 50% z tego

jeżeli nie jesteś nastawiony na notoryczne ściąganie to w zupełności Ci styknie limitu

(sam limit uważam jednak za średniowiecze)

no fakt limity to niestety glupowa ludzka i my zwykli smiertelnicy niestety nic na to nie mozemy poradzic :(

a co do wykorzystywania do limitu to zauwazylem ze wykorzystuje okolo 20 % :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess- jakie masz teraz pingi do onetu a jakie miales poprzednio?

(rozumiem, ze wczesniej miales 640)

 

Tez sie nad tą neostradą zastanawiam...

 

A wiecie może jak jest z pingami na "nowej" 512? Jeśli byłyby takie

same jak na "starej" 640 to by mnie to satysfakcjonowało, limit

także wiekszy jest mi nie potrzebny, a zawsze 50 zł w kieszeni. :>

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie niewiem czemu ale wchodze dzisiaj sobie do panelu daje na transferek a tam patrze sciagniete 77MB :0 Licznik mi sie chyba wyzerowal :)

Jeszcze wczoraj mialem 1800MB a teraz 77 :P

Czy u was tez sie takie jajca porobily?

Czemu juz na stronie neostrady nie wyswietla sie liczniczek transfery tylko trzeba logowac sie do panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...