Skocz do zawartości
Pixelek

Nowe limity TPSA ??

Rekomendowane odpowiedzi

Woofer transfer rzeczywisty to dokladnie wyliczone 128 KB/s :D (sciaganie wiekszego pliku z kilku serwerów niezależnych od siebie)

Pamietam na neo 512 mialem dokladnie 64KB/s, natomiast na neo 640 mialem 78KB/s czyli 2 kilo mniej niz powinienem :D

Ogolnie jestem happy i jak komus nie zalezy na limicie to niech sie nie zastanawia Warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wam naopowiadal ze ma byc 7Gb na neo 1Mbit??

Teraz juz limity pozostana bez zmian (chyba ze na wieksze):

 

"Ściągaj więcej z neostradą tp!

 

Użytkownicy wszystkich opcji neostrady tp mogą teraz ściągać miesięcznie więcej danych z Internetu.

 

Nowe wielkości transferu neostrady tp wynoszą odpowiednio:

 

7 GB dla opcji 128

15 GB dla opcji 512

25 GB dla wersji 1024 "

I nic tu nie jest napisane ze po nowym roku sie cos zmieni. Sam zreszta mam umowe podpisana na rok wiec nie mam sie czego bac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znajomego w Tp nie pracuje on w dziale internetu ale co nieco wie i pytałem sie co z tą neo jaki limit itd i jest tak jak pisze Nyny z limitami nie zmienią sie od nowego roku na mniejsze. Ale ciekawe jest że Tp postanowiła właśnie konkurować z innymi rozwijającymi sie dostawcami internetu jak chello itd i bedzie dązyła do wyrównania ofert. Zobaczymy czy na święta nie wyjdzie znów jakaś promocja, i czy limit sie nie zwiększy 128 z 7GB do 10 GB, 512 z 15 GB do 20 GB i a co do 1024 to podobno do 50 Gb bo chello tak zwiekszyc ma tak mu sie coś o uszy obiło ale czy bedzie ta świąteczna promocja z takimi limitami to nie wiadomo jeszcze, wiem ze ten limit na 1024 25 gb został ustawiony i zarządzony w oparciu o obserwacje TP ile gb miesiecznie średnio ściągają urzytkownicy neostrady 640 :) wiec wszyscy co mamy 640 ściągajmy wiecej powiekszą limit na 1024 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie chello mocno przyśpieszy bo od listopada zwiększa prędkość i to dosyć ostro ale aster chwali się kompletnym brakiem limitów i uznaje to za swoją perzwagę nad konkurencją.. jestem ciekawa kiedy im się to znudzi bo niektórzy ostro zapychają pasmo.. :legal:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak sie sytuacja z neo rozwinie

mam neo 640 z 3 kumplami do spóły i chyba limit 25 giga nam nie styknie :(

no cóż zobaczymy

a przy okazji całej dyskusji zgadzam sie z przedmówcami co do polityki "hipermarketowej" telekomuny

przyda sie solidna konkurencja na rynku dostawców netu (tak jak wejście sieci komórkowej z czerwoną łapką zmieniło rynek telefonów na karte:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limity będą po nowym roku na każdy rodzaj neostrady prócz 640 kbps ... w mojej centrali tak powiedzili. Na 1024 będzie albo 5 albo 7 giga ... napewno nie więcej ...

 

 

Pamiętacie nasz news sprzed tygodnia (link) ? Wtedy to Telekomunikacja Polska przedstawiła zwiększone limity pobranych danych w tym do 25GB miesięcznie dla najciekawszej opcji 1024Kbit.

 

Wiadomość była optymistyczna i wiele osób tak też zareagowało, ponownie rozważając zakup nowych opcji Neostrady bądź nawet go dokonując.

Zapewne te osoby nie będą zadowolone gdy dowiedzą się, iż prawdopodobnie zostały wpuszczone w maliny. Bowiem w oświadczeniu prasowym (link), od którego się wszystko zaczęło, nie podano pewnej "drobnej" informacji. Otóż jak można się dowiedzieć dzwoniąc na infolinie, limity zwiększone owszem są, ale tylko do końca roku. Podane rozszerzenie bowiem nie dotyczyło podstawowych limitów (5GB), ale limitów promocyjnych (15GB), które TP przewidziała do końca bieżącego roku. Po tym czasie limity spadną najprawdopodobniej do minimalnie zwiększonych 7GB dla opcji 1024Kbit.

 

Chyba czas zapytać czy ktoś sobie jaj nie robi, bo siły na płacz lub walenie pięścią w stół każdy mógł w międzyczasie stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie nasz news sprzed tygodnia (link) ? Wtedy to Telekomunikacja Polska przedstawiła zwiększone limity pobranych danych w tym do 25GB miesięcznie dla najciekawszej opcji 1024Kbit.

 

Wiadomość była optymistyczna i wiele osób tak też zareagowało, ponownie rozważając zakup nowych opcji Neostrady bądź nawet go dokonując.

Zapewne te osoby nie będą zadowolone gdy dowiedzą się, iż prawdopodobnie zostały wpuszczone w maliny. Bowiem w oświadczeniu prasowym (link), od którego się wszystko zaczęło, nie podano pewnej "drobnej" informacji. Otóż jak można się dowiedzieć dzwoniąc na infolinie, limity zwiększone owszem są, ale tylko do końca roku. Podane rozszerzenie bowiem nie dotyczyło podstawowych limitów (5GB), ale limitów promocyjnych (15GB), które TP przewidziała do końca bieżącego roku. Po tym czasie limity spadną najprawdopodobniej do minimalnie zwiększonych 7GB dla opcji 1024Kbit.

 

Chyba czas zapytać czy ktoś sobie jaj nie robi, bo siły na płacz lub walenie pięścią w stół każdy mógł w międzyczasie stracić.

Chyba troche sie z tym nie moge zgodzic. Na stronie neostrady pisze wyraznie ze limit zostal zwiekszony i nie ma tam nawet wzmianki ze do konca roku. Z tego wynika jasno ze na stale.

 

Przeczytajcie natomiast nowego newsa na stronie neostrady:

 

Teraz możesz zwiększyć o 4 GB wielkość transferu neostrady tp i zachować prędkość wybranej opcji neostrady tp.

 

W usłudze transfer tp otrzymujesz standardowo 2 GB w cenie 9,91 PLN brutto, a promocyjnie końca roku tej samej cenie, masz aż 4 GB transferu tp.

 

Z tego jasno wynika ze promocja bedzie do konca roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badzmy dobrej mysli ze tepsie nie odbije na mozg:D

Po co maja sobie brudzic dobra opinie ktora ostatnimi czasy zdolali zyskac:D

A tak of topic to od wielu ludzi slysze ze zaczyna podobac im sie polityka tespy izaczynaja dbac o klienta.

 

Niedawno bylem w telpunkcie, wszedl jakis dziadio i prosil o podanie jakiegos numery telefonu... bo rzekomo nie mial ksiazki telefonicznej. Babka z telepunktu podala mu numer i gratis dodala do tego nowa ksiazke telefoniczna.

Dzido sieucieszyl i gdy wychodzil powiedzial: "zmieniam swoje zdanie o tpsa"..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno bylem w telpunkcie, wszedl jakis dziadio i prosil o podanie jakiegos numery telefonu... bo rzekomo nie mial ksiazki telefonicznej. Babka z telepunktu podala mu numer i gratis dodala do tego nowa ksiazke telefoniczna.

Dzido sieucieszyl i gdy wychodzil powiedzial: "zmieniam swoje zdanie o tpsa"..........

Hehe dodre tyle, ze te ksiazeczki sa darmowe; u mnie co roku podrzucaja pod drzwi +reklamowka gratis :lol: (od 98 roku bodajze) i juz nie mam co z ta makulatura robic :lol:

Dobra opinie? jaka opinie 8O w glowach Wam sie juz poprzewracalo ;] Tepsa leci w kulki niczym podrzedny hipermarket, dajac na sobie "wymusic" obnizki cen, a Wy sie na to nabieracie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli naprawdę będą limity 5-7GB na 1024, to powinni dostać nagrodę Jobla (nie wiem jak się ona nazywa, ale są takie nagrody, na najbardziej debilny pomysł roku) ;) . Osobiście w to nie wierzę, bo 7GB przy takim łączu, wystarczy na kilka dni i to bez specjalnego zasysania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie niech mnie ktos oswieci:

w zwiazku z zaistniaja sytuacja :):) czyli to ze limit w jest 25gb chcialbym sie przesiasc z mojej 640tki na 1024 :P

Pytanie jest takie:

mam umowe podpisana na rok a konczy sie ona w grudniu chyba. Czy moge sie przesiasc na neo 1024 przed wygasnieciem umowy na 640.

Jak bedzie w koncu z tym vatem??? unia sie cos pluje a jak znowu wroci vat to ceny pojda w gore pewnie i lipa bo mnie nie stac na 180 kilka zlotych za neta :D

Na 150 mnie jeszcze stac :)

Wat ma się nie za bardzo wprost proporcjonalnie do ceny usługi za net :)

 

teraz jest tak:

 

nie ma vatu nie dolicza sięnam tego podatku do usługi (22% wiecej) ale i TPsa nie moze odliczać sobie watu za urządzenia i inwestycje które służą rozwojowi sieci teleinformatycznej...

 

kiedyś było i może znów będzie tak:

 

był i będzie vat 22% - doliczać będzie można 22% haraczu do usługi ale TPsa znów będzie mogła odliczać vat od swoich inwestycji :)

 

wniosek:

 

cena wcale nie musi wzrosnąć :)

 

najlepiej jakby stawka na vat od usług teleinformatycznych była 0%

 

dlaczego? bo nam by sięnie doliczało żadnego podatku a TPsa mogłaby sobie vat odliczyć :) przynajmniej tak twierdzi ksiagowa w firmie mojej matki :) ale moze sięmylę więc mnie zbesztajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerowy VAT jest niezgodny z wytycznymi UE i już dostaliśmy za to jobów. W najbliższym czasie VAT musi być przywrócony, bo będziemy płacili kary i to chyba dość duże (znaczy się państwo będzie buliło).

Co do ceny, to faktycznie nie musi wzrosnąć, bo zależy jak to potraktuje operator. Można mieć nadzieję, że jak jeden op odpuści sobie podwyżkę, to reszta może też. Jakoś klienta trzeba do siebie przekonać, a jakie to będą reklamy mimo obowiązkowego VAT'u u nas ceny pozostają bez zmian]/b] ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te limty byly robione tylko po to zeby nie dzielic neostrady !!!!!! a nie po to zeby ograniczyc ssanie pojedynczych jednostek.

 

Co do NEO 128 - na stronie TPSA pisze ze chodzi 64/128, u mnie natomiast pracuje z 96/160 :) nie pytajcie mnie czemu ale tak sunie [; co do limitu powinno byc 10 gb na neo 128, 20 gb za 512, 40 gb na 1 mb [; i wszyscy byli by zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem maila do tpsy i oto co dostalem

 

Witam

Proszę Pana , nowe wartości limitów obowiązują na stałe . Nie ma ograniczenia czasowego .

 

Pozdrawiam

Elżbieta Federowicz

Hehe no i mowilem ze tak ma byc:D

Wiedzialem ze tepsa nie poleci w kulki (nie oznacza to ze przepadam za ta firma, ale jeszcze nie mialem z nia przykrej niespodzianki):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te limty byly robione tylko po to zeby nie dzielic neostrady !!!!!! a nie po to zeby ograniczyc ssanie pojedynczych jednostek.

 

Co do NEO 128 - na stronie TPSA pisze ze chodzi 64/128, u mnie natomiast pracuje z 96/160 :) nie pytajcie mnie czemu ale tak sunie [; co do limitu powinno byc 10 gb na neo 128, 20 gb za 512, 40 gb na 1 mb [; i wszyscy byli by zadowoleni

Nie 64/128 tylko 128/64 i na pewno nie 160/96 tylko 128/64. To co Tobie wydaje sie predkoscia Neo, jest tylko predkoscia synchronizacji. Neo pracuje tak, jak ma pracowac prawie zawsze (jest tylko minimalna szansa, zeby miec szybciej, ale to sptary i juz rozpracowany przez TPSA patent). Jezeli mi nie wierzysz, ze masz neo 128, to proponuje cos targac z dobrego serwera i patrzec na predkoscia za pomoca specjalnego programu do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pobraniu przez użytkownika 7 GB (3) danych z Internetu, prędkość transmisji w kierunku do komputera spadnie do 32 kb/s, natomiast prędkość transmisji od komputera do Internetu pozostanie bez zmian.

Lacze po przekroczeniu limitow zmienia sie w 32/128, a nie jak napisal ktos wyzej 128/64. Jesli zas chodzi o predkosc wysylania to i tak masz nizsza (chociaz to pewnie wina serwera). Powinno byc 15kB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty umiesz czytac ze zrozumieniem? Napisal wyraznie ze taka ma predkosc teraz w opcji 128 czyli normalna przepustowosc jaka powinien miec. 32/128 bedzie mial dopiero jak przekroczy ten 7GB limit. A nie wynika z jego postu zeby juz go przekroczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...