Skocz do zawartości
Next

Jak skonfigurowć głośniki przy zintegrowanej k. dźwiękowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Creative Inspire P580 5.1 , płytę Asus A7N8X Deluxe ze zintegr. dźwiękiem 5.1 I Jestem totalnie sfrustrowany próbą skonfigurowania dźwięku żeby to jakoś chodziło, pogubiłem się , i juz nie wiem co jest czym, i od czego zależy.

Głośnik centralny mi nie chodzi, nawet przy odtwarzaniu DVD 5.1

Prawdę mówiąc nie zauważyłem żeby kiedykolwiek chodził, rzecz jasna jest dobry sprawdziłem to. Jak ostatnio chciałem oglądnąć DVD Skazani na Shawshank to słychać było ścieżkę dźwiękową tła, muzyki ale głosów aktorów to już nie, musiałem włączyć w ustawieniach dźwięku

kodowanie Dolby Surround, ale wtedy tylnie głośniki nie chodzą.

Chcę oglądnąć film nagrany w 5.1 i guzik, bez włączenia kodowania Dolby Surround , filmu nie da się oglądnąć , taka jest podła jakość dźwięku, zresztą jest przytłumiony, dialogów wogóle nie słychać.

Mogłby mi ktoś wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi??? Będę bardzo wdzięczny, za wszelkie rady co z tym zrobić, dodam że z muzą nie ma żadnego problemu.

Jeśli ktoś by miał jakieś linki do FAQ na ten ten temat, lub jakiejś stronki poświęconej tego typu problemom to też bardzo proszę o wrzucenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za pomoc

pogrzebałem w pajęczynie i znalazłem odpowiedź jaby ktoś miał podobny problem to cytuję rozwiązanie:

 

 

Dla posiadaczy kontrolerów Sound Storm, NVIDIA udostępniła malutką aplikację o nazwie NVSwap. Aplikacja ta pozwala na przykład zamienić kanał centralny z niskotonowym na wyjściu analogowym. Zasada ta ma także zastosowanie w przypadku pozostałych wyjść. Jeśli na przykład po podłączeniu zestawu 5.1 okaże się, że sygnał głośnika centralnego słyszymy w głośniku niskotonowym a kanał LFE słyszymy w głośniku centralnym wystarczy, że właśnie za pomocą tej aplikacji zamienimy te kanały w obrębie jednego wyjścia analogowego jeśli je współdzielą (na przykład w płytach EPoX 8RDA+) lub nie (na przykład w ABIT NF7-S). Program ten można pobrać z witryny internetowej NVIDIA.COM.

 

Pełen artykuł: http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...