Jump to content
Sign in to follow this  
Next

Jak skonfigurowć głośniki przy zintegrowanej k. dźwiękowej?

Recommended Posts

Witam!

Posiadam Creative Inspire P580 5.1 , płytę Asus A7N8X Deluxe ze zintegr. dźwiękiem 5.1 I Jestem totalnie sfrustrowany próbą skonfigurowania dźwięku żeby to jakoś chodziło, pogubiłem się , i juz nie wiem co jest czym, i od czego zależy.

Głośnik centralny mi nie chodzi, nawet przy odtwarzaniu DVD 5.1

Prawdę mówiąc nie zauważyłem żeby kiedykolwiek chodził, rzecz jasna jest dobry sprawdziłem to. Jak ostatnio chciałem oglądnąć DVD Skazani na Shawshank to słychać było ścieżkę dźwiękową tła, muzyki ale głosów aktorów to już nie, musiałem włączyć w ustawieniach dźwięku

kodowanie Dolby Surround, ale wtedy tylnie głośniki nie chodzą.

Chcę oglądnąć film nagrany w 5.1 i guzik, bez włączenia kodowania Dolby Surround , filmu nie da się oglądnąć , taka jest podła jakość dźwięku, zresztą jest przytłumiony, dialogów wogóle nie słychać.

Mogłby mi ktoś wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi??? Będę bardzo wdzięczny, za wszelkie rady co z tym zrobić, dodam że z muzą nie ma żadnego problemu.

Jeśli ktoś by miał jakieś linki do FAQ na ten ten temat, lub jakiejś stronki poświęconej tego typu problemom to też bardzo proszę o wrzucenie.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok wielkie dzięki za pomoc

pogrzebałem w pajęczynie i znalazłem odpowiedź jaby ktoś miał podobny problem to cytuję rozwiązanie:

 

 

Dla posiadaczy kontrolerów Sound Storm, NVIDIA udostępniła malutką aplikację o nazwie NVSwap. Aplikacja ta pozwala na przykład zamienić kanał centralny z niskotonowym na wyjściu analogowym. Zasada ta ma także zastosowanie w przypadku pozostałych wyjść. Jeśli na przykład po podłączeniu zestawu 5.1 okaże się, że sygnał głośnika centralnego słyszymy w głośniku niskotonowym a kanał LFE słyszymy w głośniku centralnym wystarczy, że właśnie za pomocą tej aplikacji zamienimy te kanały w obrębie jednego wyjścia analogowego jeśli je współdzielą (na przykład w płytach EPoX 8RDA+) lub nie (na przykład w ABIT NF7-S). Program ten można pobrać z witryny internetowej NVIDIA.COM.

 

Pełen artykuł: http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/154

Share this post


Link to post
Share on other sites

siemasz ja mam nvidi sound storma podobny problem:) tyle ze u mnei dvd normalnie smigaja ale nie moge winama w dzwieku 5.1 uruchomic pomimo zainstalowania Winamp AC3 filter...divixy z ac3 rowniez kapota ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
... u mnie nvswap nic nei dal -.-' ubogie to w funkcje strasznie, dalej w centralnym slysze to co powinno byc z tylu i odwrotnie, nie da sie tego jakos innaczej zmienic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.