Skocz do zawartości
Gonzo60

poważny problem!!! komp zwolnił o jakieś 40%!

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problemy z komem, a mianowicie - gdy miałem WindowsXP zaczęły pojawiać się błędy sygnalizujące uszkodzenie pamięci (blue screen w XP - zrzucanie pamięci...). Wymieniłem kości, zainstalowałem Wndows 2000, lecz komp zwolnił średnio o 30-40%!!! Pamięć jest tej samej marki o tej samej szybkości. Teraz użycie procesora wacha się w granicach 100%! Czego może być to przeczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. na jakiej podstwie mowisz ze komputer zwolnil srednio 30-40% ?

Można to zauważyć gołym okiem, to znaczy: przed wystąpieniem problemu z blue screenami, przy nagrywaniu CD mogłem z powodzeniem wykonywać inne czynności, takie jak np. granie czy słuchanie muzyki, która teraz swoją drogą się tnie! (chodzi o mp3). Teraz to nawet przy otwieraniu nowych okien w IE są cięcia. Nagrywanie to tylko przykład, lecz dysk kompa pracuje nawet wtedy, kiedy nie powinien, lub pracuje 2x ciężej.

 

po 2. moze napisz jaki masz komputer, to nie zaszkodzi a moze pomoc

Oczywiście, już piszę:

Duron 750 MHz, 512 MB DDR (266 MHz), płyta główna Gigabyte GA-7VA (chipset VIA KT400), dysk 60 GB WD 7200 RPM, karta graf. GeForce 5200 FX 128 DDR, 128-bit, AGP 8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie obraziłem! Hm... Teraz widać jak uważnie niektórzy czytają posty, skoro w jednym piszę o antywirusie i firewallu, a w kolejnym ktoś proponuję mi tezę, że mam sassera, to chyba mogę nie traktować tego poważnie.

Czytaja jak czytaja, ale jednak chcial Ci pomoc.

Napisz jaki proces tak Ci zzera procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz to od samego poczatku - tzn na czystym windowsie jest to samo? czy moze dopiero pozniej sie to zaczelo dziac?

 

bo mi to ewidentnie wyglada na jakiegos robala (chociaz wiem ze sie zastrzegasz ze masz czytego kompa) bo moim zdaniem firewall + antywirus to nie jest 100% zabezpieczenia... :P

 

A jak nie to nie wiem moze procek juz nie wytrzymuje tego 750mhz to juz nie jest duzo, moze win xp lepiej sobie radzil z procesami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gonzo60 @ po pierwsze trochę kultury, po drugie o łatkach nic nie pisałeś tylko o firewallu, chociaż POWINIEN zapobiec temu. A sassera podjerzewałem, gdyż napisałeś, że użycie procka wynosi 100%, jeśli jest takie w widnowsie jak nic nie robisz to na pewno coś siedzi w systemie...

Najlepiej, żebyś wszedł w menedżer zadań windowsa, potem procesy i dał screena wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki proces tak Ci zzera procesor.

O dziwo, teraz obciążenie procesora jest w normie ("skacze" zależnie od uruchamianych programów). Lecz nadal występują owe przycięcia przy nagrywaniu.

 

a masz to od samego poczatku - tzn na czystym windowsie jest to samo? czy moze dopiero pozniej sie to zaczelo dziac?

Tak - dzieje się to od czystego systemu.

 

moze win xp lepiej sobie radzil z procesami

Miałem XP i było tak samo.

 

sp1mta - sprawdzę te sterowniki, ale instalowałem z CD od płyty głównej, więc nic się nie powinno dziać. Lecz sprawdzę i napiszę.

 

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz dysk 60 Gb. Powiedz mi ile masz na nim Gb danych (zapisanych). Już wyjaśniam. Praktycznie wszystkie żeczy które są na dysku programy, muza itd są przez niego odtwarzane. Wraz z większym zapałenieniem dysku spada także jego wydajność. Można to sprawdzić w programie HdTech. Sam mam 120 Gb dysk i gdy był praktycznie pusty to wszystko wręcz śmigało. System uruchamiał się jak błyskawica itp. a teraz mam już 70% zapełnionego i naprawde chodzi wolniej. To jest prosta prawidłowość. A jeżeli bo przy zmianie systemu robiłeś pewnie format i naprawde zwolnił komp to przetestuj ram, proca, dysk czy ma bady albo coś. Albo z tym żyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, wiadomo. Miałeś po prostu wyłączone DMA z powodu braku sterów do chipsetu. U mnie system wywinął taki numer na nagrywarce DVD mimo zainstalowanych sterów. Wyłączył DMA z pododu "błędów w transmisji danych" (pewnie tej zjechanej płytki nie mógł przeczytać). SP2 do windy XP jest po prostu genialne (na SP1 nie robił takich numerów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...