Skocz do zawartości
Aquarium

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

Troche mnie dziwią te wysokie oceny w recencjach , ta gra to żadna rewelacja.

Bezsensu post.

Jezeli mowisz o pelnej wersji to tylko na Xbox360, a od tego jest inny watek.

Jezeli to jest Twoj osad po demku to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o tym się przekonamy jak ktoś zrobi odpowiednie porównanie :> Było już kilka przypadków że 640 skopała 320 po jądrach :D

Akurat w gniotach takich jak wic które mnie wogóle nie interesują. Jeszcze raz powtórze w 1280x1024 z upiekszaczami rivatuner pokazuje w szczycie 290mb więc w 1280x1024 nie ma szans być lepsza. Może w full wersji się coś zmieni - większa przestrzeń więcej textur i wtedy dopiero można oceniać. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sobie pograłem w demko. Grafika daje radę, trzyma solidny poziom i na lekko podkręconym konfigu z podpisu da się w miarę komfortowo pograć w 1280x720 + 4xAF. Zdecydowanie wybija się dźwięk - muzyka i odgłosy robią wrażenie, piosenki w salach balowych są świetne. Klimat całości przywodzi na myśl filmy z gatunku noir z lat 30-tych XX wieku.

 

Rzeczywiście szkoda trochę, że twórcy nie poszli bardziej w stronę np. System Shock, ale i tak zapowiada się ciekawa alternatywa dla Dark Messiah Of Might And Magic, taki shooter z elementami kombinowania i wieloma opcjami na wykończenie przeciwnika. Tylko z broni strzela się jakoś tak nijak, klucz prawie czuć w ręku, a pistoletu i tommy guna wcale.

 

Full zamówiony, zobaczymy na jak długo starczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki wynalazek? Sterowniki to 163.44, Win XP 64bit, sprzęt z podpisu. Na starych sterach to samo, po przeinstalowaniu dema to samo.

Konfig mam bardzo podobny, stery te same, tylko winda 32-bit i bez zająknięcia poszło. Może Driver Cleanerem usuń stery w trybie awaryjnym i zainstaluj raz jeszcze, kiedyś miałem przez to trochę zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6482-1187710905_thumb.jpg

Miał ktoś taki wynalazek? Sterowniki to 163.44, Win XP 64bit, sprzęt z podpisu. Na starych sterach to samo, po przeinstalowaniu dema to samo.

Mialem to samo przy becie Quake Wars i Bioshock. Okazalo sie ze wine za to ponosci Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable ( instalka: vcredist_x86.exe ). Zobacz jesli masz jeszcze folder z instalka Bioshock'a,czy vcredist_x86.exe (jest w 1 z katalogow) da sie zaistalowac. Problem moze tez dotyczyc windows installer 3.1. Mnie pomogla tylko reistalka i WinSPatcher_XP_3.1 ( zaistaluje wlasnie Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable). Odziwo po tym Bioshock tez zaistalowal wlasna wersjie i mam obecnie takpost-116203-1187712909_thumb.jpg i wszystko dziala. Trzeba tez uwazac na foldery :C:\Program Files\InstallShield Installation Information, C:\WINDOWS\Installer. Prawodpodobie nierozwazne ich czyszczenie, bylo przyczyna moich problemow.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, czy Andrew Ryan nie przypomina wam doktora Killjoya z The Suffering? Wogóle po przejściu demka odnoszę wrażenie, że obie gry będzie sporo łączyć w kwestii klimatu.

 

I jeszcze jedno: nie zaglądajcie do Wikipedii, jest tam zdradzone zakończenie (ciekawe, choć nie tak zawiłe, jak autorzy by chcieli...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, czy Andrew Ryan nie przypomina wam doktora Killjoya z The Suffering? Wogóle po przejściu demka odnoszę wrażenie, że obie gry będzie sporo łączyć w kwestii klimatu.

Cholernie przypomina zwłaszcza te wstawki z jego wypowiedziami i te duże strzykawki ogólnie masz racje klimat podobny. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery 162.18

rozdziałka 1680x1050, wszystko ma maxa pod XP

8800 GTS 640 (nie kręcone), 2 GB RAMu, E6750 (nie kręcone)

nawet ładnie chodzi, średnio ~40, największa rozpierducha to ok >35, jeszcze nie spadło poniżej 30. Nie miałem żadnego doczytywania w czasie gry. Podczas normalnego zwiedzania >43. Trochę mnie wkurza w grze że latarki nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym się jakoś uruchamia to demo, więc wina leży tylko i wyłącznie po Twojej stronie. Pretensje miej do siebie a nie twórców gry.

specjalnie dla Ciebie:

 

http://forums.2kgames.com/forums/showthread.php?t=5277

 

10 stron z identycznym problemem i chyba wszystkimi możliwymi konfiguracjami PC, masz racje mam pretensje do Siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że to do mnie się przyczepił, choć do nikogo pretensji nie miałem.

 

Udało się rozwiązać mój powyższy problem, wynikał z tego, że Windows installer dla aplikacji 64bitowych mial przypisany msiexec z 32bitowych, edycja rejestru załatwiła sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla Ciebie:

 

http://forums.2kgames.com/forums/showthread.php?t=5277

 

10 stron z identycznym problemem i chyba wszystkimi możliwymi konfiguracjami PC, masz racje mam pretensje do Siebie.

No sorry ale odsetek wszystkich osób którym nie uruchamia się demo wynosi góra 5%, jeśli nie o wiele mniej. W przypadku innych gier jest podobnie. Zawsze znajdzie się jakiś procent ludzi, którym nie odpali się gra. W 95% takich przypadków przyczyną jest zaśmiecony system, nieodpowiednie sterowniki lub zainstalowane programy, które gryzą się z grą. Kiedyś używałem programu RefreshRate, który wymuszał odświeżanie ekranu. Nawet nie macie pojęcia ile przez to gier nie mogłem uruchomić. Też wyzywałem twórców i klnąłem na nich, a okazało się że to jednak nie była ich wina, tylko moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak w podpisie. 1680x1050, wszystko max. Działa OK - bez doczytów etc. Ale to nie niespodzianka.

 

Moje odczucia co do dema - przede wszystkim rzuca się liniowość rozgrywki, gra nie pozwala np na zeskoczenie z tarasu jeżeli by nas to zabiło - duży minus. Poza tym troche brakuje AA - za bardzo się czasem rzucają w oczy krawędzie.

 

Poza tym jest bardziej na + niż -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze teraz ja, nieco krytycznym okiem.

Klimat jest swietny, muzyka i wszystkie odglosy budujace nastroj sa bardzo dobre ale np. dzwieki po ladowaniu po podskoku brzmia jak by to bigdaddy skakal.

post-116203-1187723773_thumb.jpg Tutaj, w tym brodziku, jak bym slyszal fale na pelnym oceanie.

Graficznie to bym sie nie zachwycal az tak bardzo,niby wszystko na przyzwoitym poziomie ale czasmi, eh.

post-116203-1187723942_thumb.jpg( marene to oswietlenie)

post-116203-1187723983_thumb.jpg post-116203-1187725060_thumb.jpg (teksturki betonu ,marne telefonu)

post-116203-1187724687_thumb.jpg(niewidzialne sciany, nie mozna nawet skoczyc i spac)

Niby drobiazgi, ale moga psuc przyjemnosc z gry. Mimo wszystko gra ma spory potencjial, klimat i napewno warto w nia zagrac. Mam nadziej ze dopieszcza ja patche( jak zwykle).

 

post-116203-1187724301_thumb.jpg(kici, kici)

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Klimacik świetny. Udźwiękowienie i muza też się do tego przyczynia, chociaż niewiele jej tu było.

Niby trąbią o wolności gracza, ale w demku wszystko na maksa zaskryptowane było. Zobaczymy jak w pełnej wersji.

Grafika nie 'zabija', ale powiedziałbym, że jest na wyokim poziomie. No i optymalizacja. Naprawdę się przyłożyli. Dzisiaj to chlubny wyjątek. Chociaż z drugiej strony, to wszystko zamknięte pomieszczenia...

Jeszcze nie zdecydowałem, czy płacić za wersję kolekcjonerską.

Jak by ktoś miał namiary na jakieś próbki soudtracka, to bardzo bym prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

byla juz dawno mowa, ze tekstury jak w Doom3 z bliska sa paskudne. wiec to zadna nowosc. dobrze, ze ladnie wyglada i dobrze chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla juz dawno mowa, ze tekstury jak w Doom3 z bliska sa paskudne. wiec to zadna nowosc. dobrze, ze ladnie wyglada i dobrze chodzi :)

Fakt , moim zdaniem gierka pozwalająca komfortowo pograć na obecnej generacji kartach.. oby takich więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pograłem se w demko :D Nie myslalem ze moj sprzecik sie tak dobrze spisze ;) 1024x768 wszystko na high, nigdy podczas grania w demko nie zeszlo ponizej 30 fps. Nie no jestem zadowolony nic tylko czekac na fulla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...