Skocz do zawartości
Aquarium

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej gry IMO bez dwóch rdzeni nie podchodzic. Pogralem w to pare godzin i odlozylem, bo nie tylko ja przysypialem, ale gra ospale doczytywala tekstury. Strzalka wydaje mi sie nieprezycyjna i w rejonie pierwszej zamarznietej sciany motala mnie strasznie dlugo (ze wzgl. na rozne pietra). Grafika wcale nie jest rewolucyjna i komicznie zoptymalizowana. Juz Chaos Theory wygladal lepiej :P

 

Jako wielki fan FPSow i niestandardowych rozwiazan, klade kreske na tej grze do czasu az zmienie kompa na nastepce P45 i wypuszcza patcha poprawiajacego bugi. Cos ostatnio z kazda gra tak czekam - az wydadza patcha pol roku pozniej - aby moc cieszyc sie gra, a nie tworem Pre-Alpha (Hellgate, TDU, Blacksite, COD4 i jego tnace sie menu bik itd.).

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry IMO bez dwóch rdzeni nie podchodzic. Pogralem w to pare godzin i odlozylem, bo nie tylko ja przysypialem, ale gra ospale doczytywala tekstury. Strzalka wydaje mi sie nieprezycyjna i w rejonie pierwszej zamarznietej sciany motala mnie strasznie dlugo (ze wzgl. na rozne pietra). Grafika wcale nie jest rewolucyjna i komicznie zoptymalizowana. Juz Chaos Theory wygladal lepiej :P

 

Jako wielki fan FPSow i niestandardowych rozwiazan, klade kreske na tej grze do czasu az zmienie kompa na nastepce P45 i wypuszcza patcha poprawiajacego bugi. Cos ostatnio z kazda gra tak czekam - az wydadza patcha pol roku pozniej - aby moc cieszyc sie gra, a nie tworem Pre-Alpha (Hellgate, TDU, Blacksite, COD4 i jego tnace sie menu bik itd.).

O tym to ja już dawno mówiłem ;]. Też zaczynałem na a64 i 7900gs i nie dało sie grać bo były dziwne zwolnienia. Na dula core + 7900gs można było już spokojnie pograć. Ja to sie dwójki i trójki Bio nie moge doczekać ;).

 

Skoro już jesteśmy przy Bio to tutaj ciekawy news:

http://www.gram.pl/news_8gvqHO26_BioShock_...od_smierci.html

 

Wiadome to było dlaczego Bio był uproszczony w stosunku do SS2 ;]. Jednak widać ze kapucha ma pierwszorzędne znaczenie. Smutna historia... Ale mniejsza z tym bo dzieki temu ze Bio osiągną sukcekes Bio2 może zawierać wiecej elementów RPG :).

 

Imo warto było kupić Bio mimo, że to tylko single ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mniejsza z tym bo dzieki temu ze Bio osiągną sukcekes Bio2 może zawierać wiecej elementów RPG :).

Watpliwa sprawa, raczej bedzie to samo, albo i mniej - w grach jest regres wsteczny, a czasy gdy nastepne czesci to bylo wiecej/lepiej/trudniej etc. juz minely. W Bio smigalo sie i tak bardzo fajnie, ale ze to hybryda fpp i rpg jest DUZYM naduzyciem - no chyba ze rozbudowywanie broni i plazmidow uznac nalezy za nioedzwony element dobrego erpega :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat. W Deus Ex masz znacznie większe pole manewru w wykonywaniu określonych czynności i dotarciu do celu. Niektóre decyzje maja realny wpływ na dalsza historie, sa tez dosyć rozbudowane dialogi i szeroki wachlarz misji, czego o Bio powiedzieć nie można. Skille postaci, broń, gadżety również są nieporównywalnie bardziej rozwinięte. Takie nawet proste upgreadowanie giwer, gra Ion Strom oferuje wiecej, lepiej i bardziej realistycznych opcji (jak na S-f :>). Hakowanie komputerów to także inna bajka. Poza tym fabuła Deusa Ex to wyższa półka niż Bioshock, w której gra drugie skrzypce. O ile Deusa określiłbym mianem hybrydy rpg i fpp z pełną odpowiedzialnością, o tyle przy bioshocku nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia. Ta gra chyba tylko według twórców ma cechy rpg,... równie dobrze Dark Messiah of Might & Magic może być pełnokrwistym fpp/rpg, bo przecież są czary + broń i można to i tamto ulepszyć :> :D

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre decyzje maja realny wpływ na dalsza historie

Akurat z tym sie nie zgodze, ale to nie temat o Deus Ex. ;)

 

Co do Bioshocka - pewnie jakby bylo normalne Inventory, to watpliwosci by nie bylo, a i gra bylaby ciekawsza ;)

 

Chyba mozna sie zgodzic, ze miano "FPP z elementami RPG" do Bioshocka pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie... moze ma ktos w swoich archiwach sejwy sprzed pierwszego bliskiego spotkania z little sister? Jesli tak, to prosilbym o wyslanie na maila... wczoraj kupilem sobie na steamie za 5 EURO i w koncu mialem nadzieje w to pograc a tu taki klops, bo mnie podkusilo zainstalowac spolszczenie.... szlag....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie... moze ma ktos w swoich archiwach sejwy sprzed pierwszego bliskiego spotkania z little sister? Jesli tak, to prosilbym o wyslanie na maila... wczoraj kupilem sobie na steamie za 5 EURO i w koncu mialem nadzieje w to pograc a tu taki klops, bo mnie podkusilo zainstalowac spolszczenie.... szlag....

A co bylo nie tak ze spolszczeniem ?

 

Swoja droga to ta przecena za 5 euro byla swietna, a jeszcze z dwa tygodnie temu sie zastanawialem czy lykac Bioshocka za 50 zeta w wirtusiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bylo nie tak ze spolszczeniem ?

 

Swoja droga to ta przecena za 5 euro byla swietna, a jeszcze z dwa tygodnie temu sie zastanawialem czy lykac Bioshocka za 50 zeta w wirtusiu.

Jest niekompatybilne z wersja 1.1 i jest bug uniemozliwiajacy posuniecie sie dalej z fabula...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zebrałem i przeszedłem całość. Poziom trudności zawodzi i to mocno. Widać że to konsolowy "hard". Od 1/3 gry praktycznie nie było problemów z wrogami, a przez ostatnie 25% nie miałem na co wydać kasy i w co strzelać - non stop full amunicji. Ostatni boss - śmiech na sali, może ze dwie apteczki zużyłem i to zupełnie niepotrzebnie - padł jak Gołota. Generalnie świetny pomysł ze scenerią podwodną, przepiękny design leveli, broni i przeciwników - po prostu artyzm. Do tego kupa smaczków dla fanów System Shocka. Na necie znalazłem oficjalnego artbooka z tej gry - Breaking the mold. Ilustracje w nim zawarte sugerują że gra miała być o wiele bardziej mroczna (krwawa i tak jest) - projekty potworków rodem z Dead Space :)

 

Reasumując tylko 8+/10 - mimo iż jestem fanatykiem SS, minusy za poziom trudności, uproszczenia w stosunku do pierwowzoru, klimat zaszczucia i grozy tylko w minimalnych ilościach, no i mimo wszystko wolę fabułę osadzoną w przyszłości...

 

No i trochę krótka - ale za to czekamy z zapartym tchem na kontynuację - fajnie by było gdyby 2ka była osadzona w czasach obecnych, a trójka w przyszłości.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Skoro..."
główny bohater i tak wyciągnął kopyta ze starości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos "sejwy" +- z momentu kiedy jestesmy w jakims parku botanicznym i szukamy jakis kwiatkow dla pewniej pani i kiedy juz je mamy to zostaje ona zagazowana w pomieszczeniu.Wchodzimy tam i jest jakis sejf.Bede wdzieczny za pm bo przy formacie zapomnialem zgrac a od nowa nie chce mi sie przechodzic gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z Bioshockiem. Kilka dni temu postawiłem na nowo XP+SP3, wgrane najnowsze stery do mobo, grafiki, x-fi, directX. Gdy ostatnio przechodziłem grę, chodziła na full detalach bez zająknięcia. Teraz przy wchodzeniu do nowych pomieszczeń gra łapie zadyszkę i chodzi z prędkością kilku FPS, po czym wraca do normy. Gry przechodzę do kolejnego pomieszczenia, powtórka z rozrywki. Mam zainstalowanego patcha 1.1.

 

EDIT: znalazłem rozwiązanie tego problemu. Okazało się że jest to wina nowych sterowników.

 

1.) Wchodzimy w panel sterowania Nvidia

2.) Dalej w zarządzanie ustawieniami 3D i zakładka ustawienia programu.

3.) Znajdujemy na dysku plik Bioshock.exe

4.)"Maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek", wybieramy wartość 0

5.) Następnie przechodzimy do "Wyreguluj ustawienia obrazu, korzystając z podglądu"

6.) Ustawiamy tam "Użyj zaawansowanych ustawień obrazu 3d"

7.) Zapisujemy zmiany i gramy w Bioshocka bez przycinek.

Edytowane przez Charnaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje :)

 

Z okazji premiery dwojki postanowilem wreszcie przejsc jedynke ;)

Klopot polega na tym, ze skasowalem sobie save'y z ostatniego podejscia i nie chce mi sie po raz kolejny przechodzic poczatku.

 

Czy ma ktos moze save z konca Medical Pavillion/poczatku Neptune's Hideout, najlepiej takiego, w ktorym ratuje sie siostrzyczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Mam problem z Bioshockiem.

 

Już po minucie grania gra traci dźwięk. Tak ma być? Z chwilą jak samolot się rozbija zapada cisza w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki przeinstaluj. Jak nie pomoże to zmniejsz przyspieszenie sprzętowe w ustawieniach dźwięku. Jak to zrobić to poszukaj sobie Pussiku na google.

 

p.s OMG jak ty jeszcze masz odwagę dalej się udzielać na tym forum. Wielu jeszcze Cie pamięta. Lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak radza chłopaki ,sprawdz z przyspieszeniem sprzetowym jak nie a rady to znajdz plik ini. itam edytuj w

[FMODAudio.FMODAudioSubsystem]

MaxChannels=128 na 64

MaxStreams=8 na 4

StreamBufferSize=256 na 128 lub 64 w bio 2 jest ustawiony domyslnie na 64

mi w bio 1 dzwiek przycinał i znikał te ustawienia sporo pomogły , moze po nich ze 3 razy przez całą gre mi pzycięło, bez kombinowania prawie non stop miałem przycinki- łooooooo eeeeeeee daaaaaaa itp.hehe

tu stronka do tweaków .zrób kopie pliku przed zmianami.

http://www.tweakguides.com/Bioshock_7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...