Skocz do zawartości
Skorpion

Pytanie odnosnie zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to sa optymalne napięcia bo mam male watpliwosci :

 

Typ czujnika Winbond W83627HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

 

Temperatury

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 59 °C (138 °F)

SAMSUNG SV8004H 23 °C (73 °F)

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.49 V

Napięcie pomocnicze procesora 1.81 V

+3.3 V 3.22 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.98 V

-12 V -12.03 V

-5 V -5.30 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

VBAT baterii CMOS 3.34 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz te napięcia normalnym miernikiem to dopiero wtedy będzie wiadomo co i jak. Czujniki na płytach bardzo często zafałszowują pomiary. Te wartości napięć co masz są w porządku, ale nie wiadomo jakie są rzeczywiste.

 

PS> Poza pytaniem, ale temperatura procka jest za wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm moze zwiekszyc obroty wiatraczka, ale chyba nie powinienem bo obecnie jest 2700 rpm to moze poprostu kupie radiator???????? Bo wiesz ja mam malo kasy i musze robic wszystko jak najtaniej a pozatym zbieram na ulepszenie kompa (karte graficzna , ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez mam zapytanie o napiecia z gownianej zasilki z odrobinke podkreconym athlonem 1,7+ na 2,1+, nie mam jak ich zmierzyc miernikiem niestety, a mbm5 pokazuje mi takie parametry

 

+3,3v - min. 3,17v, max 3,25v

+5v - min. 4,87v, max 4,95v

+12v - min. 11,25v, max 11,67v

-12v - min. 0,39v, max 0,80v (???)

-5v - min. 1,59v, max. 1,89v

core0 - min. 1,55v, max 1,62v

 

wszystko pracuje stabilnie. temp. na procku w stresie max 50 stopni, mam aero 7+.

czy te napiecia sa ryzykowne i lepiej na gwalt myslec o dobrej zasilce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+3,3v - min. 3,17v, max 3,25v

+5v - min. 4,87v, max 4,95v

+12v - min. 11,25v, max 11,67v

-12v - min. 0,39v, max 0,80v   (???)

-5v - min. 1,59v, max. 1,89v

core0 - min. 1,55v, max 1,62v

Jaką masz płytę główną? Coś Ci dziwne napięcia -12V i -5V pokazuje. Reszta też nie najciekawsza, ale to też może być wina płyty.

Co do zasilacza jak chcesz. Pewnie mnóstwo ludzi wyskoczy z tekstem: "zmień zasiłkę", ale tak naprawdę to Twój obecny na name może okazać się lepszy od jakiegoś markowego zasilacza jaki zakupisz. Kwestia gustu - jak chcesz i masz pieniądze to kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez mam zapytanie o napiecia z gownianej zasilki z odrobinke podkreconym athlonem 1,7+ na 2,1+, nie mam jak ich zmierzyc miernikiem niestety, a mbm5 pokazuje mi takie parametry

 

+3,3v - min. 3,17v, max 3,25v

+5v - min. 4,87v, max 4,95v

+12v - min. 11,25v, max 11,67v

-12v - min. 0,39v, max 0,80v   (???)

-5v - min. 1,59v, max. 1,89v

core0 - min. 1,55v, max 1,62v

 

wszystko pracuje stabilnie. temp. na procku w stresie max 50 stopni, mam aero 7+.

czy te napiecia sa ryzykowne i lepiej na gwalt myslec o dobrej zasilce?

zmiez miernikiem, jezeli beda tak fatalne szczegolnie +12 to zasilka do wymiany a "-" napieciami sie nie przejmuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale tak naprawdę to Twój obecny na name może okazać się lepszy od jakiegoś markowego zasilacza jaki zakupisz. Kwestia gustu - jak chcesz i masz pieniądze to kupuj.

Może mi wytłumaczysz w jakim przypadku markowy zasilacz może być gorszy od jakiegoś no-name'a? 8O A tak poza tym, to raczej nie jest kwestia gustu.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to prawda że markowe czasem gorsze niż zwykłe kszaki kumplowi padł chieftec 360wat z aktywnym pfc po tygodniu przy procesorze 1.7xp nie krecony karta 9600pro trzymał nap ok ale padł i odradzam kupowania zasilaczy huntkey niby firmowe ale kiszki straszne i prosze wystrzegać sie tagana 480wat szybko padają sam mam zasilacz 250wat ale troche przerobiony przeze mnie dlatego trzyma napiecia w miare i dołożyłem do niego pasywne pfc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym, to raczej nie jest kwestia gustu..

Chodziło mi o to, że jedni wymieniają od razu zasilacze na jakieś markowe jak widzą coś niemarkowego, a inni się tym niekoniecznie tak przejmują i pozostają przy tym co mają (na przykład ja). Jak kto woli. Ja w tej materii nikogo nie krytykuję. Każda strona ma jakąś rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli te napiecia które podajesz z mbm to napiecia pod obciażeniem to mogą być a miernik nic nie da bo bedzie pokazywał wieksze dlatego że jest spadek napiecia na kablach co idą do płyty i na złaczce atx są duże a jak bedziesz mierzył na molexie nie obciażonym to ci poda miernik realane napiecie zasilacza a nie napiecie jakie panuje na płycie i nie przejmuj sie napieciami -5 i -12v bo to głupoty podaje a z tych napięć minimalny jest pobór prądu znikomy a jeszcze jak czujniki w płycie sie nagrzeją od sprawdzania napiecia to zaniżają wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband chyba sobie żarty robisz,a to bynajmniej nie jest miejsce na żarty.

Po pierwsze spadek napięcia na kablach jest minimalny (u mnie 0,03V przy obciążeniu) Jak ktoś nie wierzy to niech zmierzy nie tylko na molexie ale również na płycie. Przy takich różnicach to jest obojętne gdzie się mierzy.

Oczywiście, że napięcia ujemne są istotne. Jakby nie były producenci zasilaczy nie zawracali by sobie tym głowy. Co z tego, że są pobierane małe prądy. Te napięcia są bardzo istotne dla komputera. Część urządzeń na płycie, szczególnie te odpowiedzialne za transmisję szeregową beż nich nie będzie funkcjonowała.

Od kiedy to czujniki na płycie się nagrzewają od pomiaru????

Te czujniki już na zimno są wystarczająco niedokładne i niezależnie od temperatury fałszują wyniki. Po prostu są badziewne i się nie umywają do pomiaru miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-5 -12v są ważne ale monitoring nie obejmuje na niektórych płytach nie obejmuje tych napieć dlatego też głupoty podaje program ale maje wywody które pisze opieram na praktyce a nie teorii a całkowity spadek napiecia należy mierzyć między ścieżkami na płycie i ścieżkami na zasilaczu ponieważ na kablach jest spadek napiecia ale najwiekszy spadek napiecia powoduje złacze atx to nie niestety prawda jak ktoś mówi inaczej to albo nie ma pojęcia albo opowiada herezje!! można temu zaradzić poprzez pozaginanie styków we wtyczce atx co spowoduje lepszy docisk i zmniejszy rezystancje i czego wynikiem bedą wiekszą napiecia pod programem monitorującym napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bajeczki stworzone przez domorosłych elektroników. Też mi argument. Trzeba się trochę samemu pouczyć a nie wierzycie we wszystkie bajeczki jakie zobaczycie na internecie. A może wreszcie się wypowie ktoś kto poza mną zmierzył to?!? To porozmawiamy.

 

PS> Wystarczy poczytać inne informacje na tej stronie. Totalne bzdury. Pewnie niejeden już spalił przez to płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatni post. Proszę moderatora o pozostawienie go.

Miedź ma przewodność 58,6MS/m co przy kablu o średnicy 1mm2(w komputerze są grubsze) daje rezystancję 0,017 oma/metr. Oznacza to, że aby napięcie na 1m tego kabla spadło o 0,5V to musiałby w nim płynąć prąd 30A. W komputerze jest po kilka kabli na napięcia +12 i +5V i mają one długość ok. 0,5m. Wnioski należą do Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ExcrayExcray napisał:

Dobra ostatni post. Proszę moderatora o pozostawienie go.

Miedź ma przewodność 58,6MS/m co przy kablu o średnicy 1mm2(w komputerze są grubsze) daje rezystancję 0,017 oma/metr. Oznacza to, że aby napięcie na 1m tego kabla spadło o 0,5V to musiałby w nim płynąć prąd 30A. W komputerze jest po kilka kabli na napięcia +12 i +5V i mają one długość ok. 0,5m. Wnioski należą do Was.

 

Widze że kolega sie bardzo przejął książką do elektrotechniki ale kable w zasilaczu są dobrane z takim zapasem ze nie ma co o nich rozważać tyle. Podstawa to wtyczka i gniazdo zasilające kabli jest wiele ale chodzi o straty jakie są na złączu (bolcach) które najczęściej są stalowe, nawet nie są posrebrzane albo pozłacane to głównie na nich zaj***te straty mozesz sprawdzić ich przewodność w tej właśnie książce do ELEKTROTECHNIKI. Złącze nie jest wieczne styki sie utleniają. pod wpływem dużych prądów grzeją sie i nawet nadpalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba mądrzejsza od całego przemysłu elektronicznego.

Na początek poczytaj sobie co napisałem:

..Mierzyłem na molexie - 12,04V i na drenie mosfeta na płycie - 12,01V...

A teraz to:

...A może wreszcie się wypowie ktoś kto poza mną zmierzył to?!? To porozmawiamy...

Po Twojej wypowiedzi już widać, że się wogóle nie znasz na tym jak się określa rezystancję złącza. Przepisałeś na żywca tekst z tamtej strony i dorzuciłeś jakiś schiz na temat tabeli rezystancji złącza!!!

A teraz skończcie szczekać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

excray do płyty dochodzi tylko jeden przewód 12v tylko 3.3v i 5v i mas jest po kilka przewodów np napiecie mierzone miernikiem na molexie nie obciażonym to 5.2v a na płycie już jest tylko niecałe 5v nie pieprz głupot już nie da się tego słuchać ani ogladać nie wprowadzaj ludzi w bład i procesor pobiera prąd z 5v a nie 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt : Po Twojej wypowiedzi już widać, że się wogóle nie znasz na tym jak się określa rezystancję złącza. Przepisałeś na żywca tekst z tamtej strony i dorzuciłeś jakiś schiz na temat tabeli rezystancji złącza!!!

A teraz skończcie szczekać!!!

 

po pierwsze

 

co to za test przy obciążeniu idle podaj jaka jest różnica przy pełnym obciążeniu np w wymagajacej grze i na 5 albo 3.3V napewno sie zdziwisz

 

a po drugie

z tym textem na końcu to do Zwierzyńca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...