Skocz do zawartości
jurek911

B.duza roznica idle/stress -> 35/65 st

Rekomendowane odpowiedzi

Cze.

Problem jak w temacie. Sprzet ustawiony na fsb 195 vcore bartka 1,85V :evil: cooler Arctic Cooling ustawiony na 2500rpm (wiecej nie ma sensu, bo radiator nie jest w stanie odprowadzic takie ilosci powietrza, lub cooler nie moze go przepchnac :roll: ). Spod radiatora z miedziana podstawka (nie wstawka) pelny szlif + pasta OCZ ultra+.

Przy 1 zalozeniu coolera (box pasta, bez szlifu vcore proca 1,65) temp byla na poziomie 40-45 st idle i nie wiecej niz 60 st stress, a teraz jak jest to widzicie :cry:

CZy to jest kres mozliwosci coolera (odrzucam ukruszenie jadra-jest ok, pasta cieniutko)

Moze bylby lepszy pentagramik ??? Help !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego twojego syndromu stress/idle to ja nie mam zielonego pojecia. Ale chcialem sie zapytac przy okazji innych forumowiczow, czy wydanie ok. 100 zlociszy na Pentagrama QC-80Cu sie oplaca, czy moze lepiej wydac te 80 zl na Volcano10, biorac pod uwage jakosc thermaltake i rozmiar coolera. Co wy na to? Nie wiem co kupic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego twojego syndromu stress/idle to ja nie mam zielonego pojecia. Ale chcialem sie zapytac przy okazji innych forumowiczow, czy wydanie ok. 100 zlociszy na Pentagrama QC-80Cu sie oplaca, czy moze lepiej wydac te 80 zl na Volcano10, biorac pod uwage jakosc thermaltake i rozmiar coolera. Co wy na to? Nie wiem co kupic!!!

staaaary poszukaj... jest pare tematow o pentagramach...kup 80/92Cu...nie pchaj sie w zadne Volcano..tylko duzo halasu ktore nie ma az tak duzego odbicia w niskich temperaturach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Volcano 10 to rozwiązanie w sam raz dla Ciebie :D. Sam mam ten sprzęt i jestem z niego bardzo zadowolony. Do niego dokup wentyl wyciągowy na tył obudowy i masz bardzo wydajne chłodzenie za ~100zł(Volcano 10 t okosz około 75zł i wentyl na tyl obudowy to w granicach 30zł). Przy takim chłodzeniu(volcano 10 + Manhattan jako wentyl wyciągowy) mam w idle 36-37*C a w max stresie 41-42*C. Jest to bardzo głośny zestaw ale wydajny. Wiem, że za chwilę zwolennicy pentagramów zaczną zawalać topic sprzeciwami, więc przyznam im rację jeżeli chodzi o głośność pracy wentylów tych firm. Pentagramy są dużo mniej słyszalne ale nielicząc głośności to więcej jest za dla volcano 10 :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...