Skocz do zawartości
fipa

fipa's WC [foto 5x ~100kB]

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam zdjęcia mojego chłodzenia, abyście je troszkę skomentowali. Od ostatniej przezentacji zmienilo się wsumie niewiele. Dodałem bloczek na grafikę (Abadon) i zmieniłem chłodnicę na BIP. Reszta to stare graty: bloczek na CPU to Uziel, węże to 12/15 z motoryzacyjnego, wiatrak na chłodnicy to Crystal Fan 120mm, a pompka to znana wszystkim MJ1000. Jak czegos nie wiecie, to pytajcie, a napewno postaram się udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Na zyczenie mogę też zrobić i zamieścić zdjęcia wybranego fragmentu. Oczekuje konstruktywnej krytyki.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To, co sam zauważyłem, to że mogłoby być mniej kolanek w układzie, ale ten wąż wcale się nie chce układać. Wiem też, że gdyby pompka była dokładnie w poziomie, mniej by się zużywała, lecz planule kupić Hydora L20 (czy wystarczy to tego układu?). Napewno wielu z Was przyczepi się do estetyki wykonania i ułożenia, która powiedzmy szczerze nie stoi na najwyższym poziomie, lecz zaznaczam, że mi nie o nią chodzi. Istotna jest natomiast cisza. Wszystkie wentyle, które widzicie w budzie są tak "voltowane", aby nie bylo ich słychać. To chyba byłoby na tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam Uziele :D

jakie masz tempy na CPU :?:

dziwny ten odpowietrznik ;/ no bo jak przenosisz bude albo co nei wiem nie mobilne wtedy bo łatwo wylac kolanka spoX fajnie wyglada a pompa Mj1000 ma taka sama wydajnosc jak hydor L20 - na testach tych pompek nie było różnicy w tempach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie calkiem dobry ten ukladzik, co mi sie nie podoba to:

1. krotki odpowietrznik - dajesz sobie rade z takim?

2. chaos w budzie

3. faktycznie sporo tych kolanek 90 - moze lepiej sprobuj dac 2x 45?

4. Nie boisz sie jechac na samych opaskach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: odpowietrznik jest w sam raz. Wystarczy że raz w tygodniu doleje strzykawką kilkanascie mililitrów wody do rurki i wszystko gra

:arrow: woda się nie wylewa, a budę jak przenoszę to tylko pionowo i robię to bardzo rzadko, nawet po wyłączeniu pompki poziom wody się nie podnosi

:arrow: nie boję się jechać na samych opaskach, ponieważ mając wc od kilku dobrych miesięcy ani razu wąż nawet sie nie poruszył na połączeniach tak zabezpieczonych

:arrow: wody w układnie mam okolo 0,6l. To sprawia, że woda się szybko nagrzewa ale równiez szybko traci temp.

:arrow: temperatury mam dość spore, a to za sprawą niezbyt dobrze wentylowanej obudowy. W spoczynku (winamp, norton, emule) mam okolo 44 st a w stresie po godzinnym prime temperatura ustabilizowała się na poziomie 52 st. Procek taktowany jest 11.5x200 przy 1.7v

 

jak macie jeszcze jakies pytania i uwagi to piszcie

 

czemu uważacie, że układ z pojemnikiem jest lepszy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie calkiem dobry ten ukladzik, co mi sie nie podoba to:

1. krotki odpowietrznik - dajesz sobie rade z takim?

2. chaos w budzie

3. faktycznie sporo tych kolanek 90 - moze lepiej sprobuj dac 2x 45?

4. Nie boisz sie jechac na samych opaskach?

GDZIE? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o Tobie pomyślałem czytając wypowiedź ent'a... hehe, ale pozostawilem to bez komentarza

łał :) popular jestm ..

 

ok do enta .. .dementuje pogloski jakobym tam mieszkal u fipa15 w budzie :)

ciasno i nie moja kolorystyka (no chyba ze ten zalmanek na nb to moj niebieski) ..

 

a co do ukladziku .. hmm troszku niechlujnie .. ale jesli jest ciho i chlodzi to ok ..

pozatym ja tak ja i ent jestem zwolennikiem metalowych zaciskow

moj nowy uklad w testach mozesz looknac tu

http://members.lycos.co.uk/chaosik/buda/new-wc.jpg

fota z dzisiaj ... jak widzisz zaciskow sporo .. a i na pompce beda .. mimo ze nie cieknie jak widac .. ale dla swietego spokoju dam se zaciski ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po upięciu kabli zasilających i zmianie taśmu do dysku na okrągłą myslę, że wyglądałoby to ładniej. Może jeszcze tą gąbkę pod MJ i BIP jakoś poprawię.

A co powiesz o swoim Hydorku? Skoro go masz już dłuzszy czas to może jakieś opinie? I nie wiem czy dobrze widzę, ale on ma wlot 12mm i wylot 16mm? Jesli tak to troszki mi nie pasi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- pompka jest ciszsza zanurzona w wodzie dobrze tłumi terkot

bzdura totalna; jest dokladnie na odwrot;
nie wiesz co mówisz :evil: :evil: :evil: ja jusz to spraktykowałem i wiele ludzi ci moze na forum powiedziec ze pompka przerobiona na inline jest troszke głosniejsza. zobacz tutaj

poczytaj se forum , spraktykuj wtedy bedziemy rozmawiac a nie gadasz głupoty :evil:

 

A może by tak mała ankiete walnac na temat głośności :twisted: :twisted:

 

UPDATE: tekst zaczerpniety z Watercooling chłodzenie wodne i recenze "Wadą takiego rozwiązania, jest przede wszystkim potrzeba wygłuszania pompy, która nieosłonięta przez zbiornik wyrównawczy, pracuje wyraźnie głośniej." Atu masz linka przeczytaj całośc http://www.watercooling.com.pl/index.php?o...id=35&Itemid=42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D faktycznie Chaos nie lubi takich kolorkow :wink:

 

Ja teza chcialem robic uklad na opaskach, ale kiedy nimi zacisnalem weze na trojniku i szlo jeszcze krecic wezami to stwierdzilem ze to nie dla mnie - generalnie zalezy to wszystko od tego jakich kroccow/kolanek przy jakich wezach uzywasz. Ja mam tylko w jednym miejscu opaske zamiast cybantu (na pompce - jak byl cybant to za mocno zacisnalem i nieco ukruszylem plastik :D).

 

Jak wszyscy pokazuja swoje rozwiazania to ja tez sie pochwale :D: http://members.lycos.co.uk/entfrompl/WC/WC_public6.jpg

 

Cosik duze te temperaturki masz. Ja obecnie 34 w stressie przy 1.85 V w biosie i procek 8,5x225 (stepping A0).

 

EDIT: Dopiero zauwazylem - mamy takie same radiatorki na SB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opaski zaciskam mocno kombinerkami, więc wąż się nie kręci na kolankach.

@ent - mogłbyć pokazać jak masz rozwiązane z chłodnicą? Gdzie jest umieszczona i jak chłodzona?

 

Temp jeszcze zbije, o to sie nie martwcie. Musze dokładnie przemyśleć jak to wszystko rozplanować.

 

A pompke chyba zmienię jednak na Hydora L20. Czekam tylko na przyplyw kasy, bo sprzedaję Audigy (robiłem sobie testy i nie słysze różnicy między SS a nią). Od razu zamówię AS5, bo ta pasta Titana mnie dobija (Ceramique się skończyła, bo kolegom pożyczałem).

 

Zamontuję też jakiś wentylator 92mm w bocznej obudowe, ale że szkoda mi jej ciąć, a mocowany bezpośrednio do blachy wytwarza niezły szum przez kratkę, wykonam "wysięgniki" i będzie wiał prosto na grafikę i nb. Myślę, że obieg powietrza w budzie przy WC jest bardzo ważny, szczególnie, że chłodnica jest w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chlodnice postawiona na budzie - owiewana przez Papsta 172 mm na 12 V.

Tak to wyglada: http://members.lycos.co.uk/entfrompl/WC/WC_public3.jpg

 

Moj caly obieg w budzie to: 80 z tylu @ 7V z przodu tak samo na boku 80 @ 5 V no i wywiew z PSU.

Ale racja ze przy WC airflow w budzie staje sie wazny - dlatego mam teraz zalozony wentylek 4x4@5V na swojego Zalmana na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...