Skocz do zawartości
beavisek

Potrzebuje porady od Speców!

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy prosił mnie o złożenie jakiegoś bardzo dobrego komputera . Jest plastykiem i chce na nim tworzyc grafiki, animacje itp. Zaznaczam że chce na to wydac dużo kasy 8) (nawet kilkanascie tysiecy!) Szkoda że ja tyle nie mam :cry: Ponieważ składam raczej ekonimczne zestawy :lol: i nie znam się za bardzo na produktach z wyższej półki. Proszę osoby które się znają na rzeczy o jakieś porady co kupić? Sprzet ma być po prostu szybki, stabilny, ładny. W sumie pieniądze nie grają roli! Jaka płyta jaki procek , jaka grafa. Nawet nie wiem jakie teraz najszybsze pamięci są dostępne.Czy warto też kupic monitor LCD ? Prosze o rady i z góry dzięki!

PS. A może poszukać kjakiś gotowych zestawów ? Ktora firma jest dobra!

W sumie zawsze składałem athlony a może do takich rzeczy lepsze są intele???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do LCD... odradzam i chyab kazdy to zrobi...

jak widac w moim sig`u posiadam soniaczka... no w sumie juz powinieniam go wykreslic bo wlasnie sie procesuje z sony o zwrot pieniedzy (4 gwarancje i obecna... 17 dni juz trwa... kontaktowalem sie nawet z szefem sprzedarzy LCD sony na polske) szajs... i tyle

 

Do grafiki (wlasnie tym sie zajmuje na codzien) .... podstawa to dobry monitor i mocna karta 2d... skoro ma tyle kasy to monitor 19' co by nie przesadzic 915 LC FT + styknie (ma juz bnc z tylu wiec kolor powinien byc ok... ) jak nie LG to tez tak by nie przesadzic z kasa jakis NEC ... kwestia gustu... www.monitor.pl tam bedzie tescik 19-nastek

 

grafa... 2d musi byc porzadna wiec.... napewno nie gforce a ATI

tylko czy 8500 czy 9700 ... ja bym z pokaznym portwelem atakowal 9700 tyle ze trzeba sie upewnic o wersje AE3 tego radka...

 

plyta... puki co niech nie startuje z agpx 8 bo to jeszcze dla ludzi lubiacych ryzykowac sprawa wiec polece albo nowego chaintecha albo epox 8k5a2 (na takim pracuje na codzien)

 

procesor... hymm to tez zalezne od tego czy tobi w 2d czy 3d... jak 3d to wybrqal bym dwuprocesorowke tez epoxa i wstawil tam z 2 proce athlona 1600+ 1700+ co by z cena nie przesadzac... jak 2d to jakis 2000+ w zupelnosci starczy i bedzie nawet na wyrost...

 

pamieci... no tu musi wiele tego byc.,.. zacznijmy od 512 ... 333hz najlepiej markowe (samsung, kingstone) (lepiej 1gb pamieci)

 

co tu jeszcze ? wygodna wysoka myszka.... 2 razy mialem juz do czynienia z uszkodzeniem nadgarstka (7 lat w zawodzie) przez zla myszke...

 

niech tez zadba o porzadne krzeslo i dobre biurko....

 

to chyba tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycja to :

2x p4 xeon prestonia soket 603 2,2ghz 3k

supermicro p4dc6+ intel 860 scsi 4,2k

4x 512 rimm 7,1k

2x segate cheetach 15k 36gb 2k

R300 2k

Lub na DDr`ach będzie taniej

2x p4 xeon prestonia soket 603 2,2ghz 3k

supermicro p4dpe 4,6k

8x 512 mb 5k

2x segate cheetach 15k 36gb 2k

r300 2k

sony f520 5k

jakaś obudowa z pożądnym zasilaczem ~1,5k

Imho lepiej na ddr`ach sporo taniej i lepiej

W sumie wyjdzie z 25k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam P4 :) model wg zasobnosci kieszeni ale polecam juz 2,6Ghz zeby było jądro C1 (lepiej sie kreci) - 2250zł

Do tego dobra płytka moze taka jak moja ?? ASUS P4B533-E jakies 780zl (koniecznie RAID Promise)

Pamiec 1GB 2 x 512MB Samsung PC2700 - 1500zl

wentyl Wolcano 7+ 145zł

2 x HDD (moze nawet 4 ) Raid 0 striping tutaj polecam WD z 8MB cache albo Maxtor D740x wielkosc dyskow wg potrzeb i kasy :) ale policzmy ze to beda 2 x 80GB to bedzie 1200zl.

Monitor Sony F520 - 5000zl

dobry tablet Wiacom kolo 1000zl

Obudowa Chieftec z 350w zasilaczem aluminiowa :) za 750zl

Nagrywarka Teac 40x albo Plextor 40x jak jest kasa to dlaczego by nie ;P

Radeon 9700 Pro !!! 2000zl

I teraz odrazu podkrecamy P4 do 3Ghz pojdzie na 99% na jadrze C1.

Za reszte kasy mozna sobie kupic jakąs dobra drukarke bo napewno sie przyda.

Ile to razem bedzie ??

Policzmy = jakies 15 000zl bez drukarki :) ale sprzet dla grafika wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie opanujcie sie :))))))

zanim ten ktos liznie pracy w grafice to ten komp sie zestarzeje...

chcecie mu zaproponowac kompa na ktorym hehe u mnie caly dzial grafikow moglby renderowac animacje :)))))))))))

 

kolega wspomnial ze kolega plastyk chce zaczac pracowac w grafice :)

nie czyni to zniego jeszcze porzeracza programow 3d do ktorych takie maszyny sa odpowiednie :)

 

pisac mozna sobie ile sie da :) tylko trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage POWER i ECONO :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest sprawa pracuje akorat w firmie która zjmuje sie równierz reklama posiada biuro projektowe oraz graficzne

co do procesora to moze byc p4 bac athlon xp -oczywiscie od 1.7 giga w zwyż

 

co do grafiki nikt zwas racji niema do programów typowo graficznych takich jak 3dmax i inne nalezało by sie zaopatrzyc w ELSA GLORIA XXL lub inne modele profesjonalnych kart firmy ELSA!

jest to profesjonalna karta graficzna (ktora kosztuje majatek) bez której zaden porzadny grafik niemoze sie obejsć!!

 

co do reszty to jak jest siano dysk z 80 giga barakude/ewentualnie scsi dysk

 

płyta glowna najlepiej dobrej firmy asus/Microstar na chipie w zaleznosci od procka (najlepiej via)

 

a co do monitora to niewidzialem jescze u mnie w firmie innych jak EIZO które są duuuużo lepsze od sony(najlepsze monitory na świecie to wlasnie EIZO)--oczywiście mowa o monitorach CTR żadne LCD !!!!

 

to jest zestaw dla liczacych sie grafików!

 

ale piszesz cops o animacjach tu mamy specjalistyczne dodatkowe kart PINACLE do obróbki wideo (nie piszesz dokladnie mowie z grubsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się bawić to się bawić.

Na początek grafa nie rzadne GF ani ATI tylko poprostu Matrox Parfhelia a jak kasa nie gra roli to coś na czipie P10 Creativa (o ile dobrze pamiętam). Nazwa kart z P10 to chyba Wildcat. Są 3 wersje od 3500 do 7000PLN.

Dysk 120 GB np. WD z 8MB cache.

RAM: 512DDR to minimum

Procek P4 od 2GHz lub Antek TBred powinny styknąć.

Monitor 19" lub więcej (na tym się nie osczędza).

Płyta w zalerznośći od procka coś od ASUS'a, ABIT'a, EPOX'a wg gustu.

Reszta komponentów nie bedzie już odgrywać jakiejś istotniej roli dla grafika no może dobre CDRW.

 

Życzę miłej zabawy z tym kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

2 razy mialem juz do czynienia z uszkodzeniem nadgarstka (7 lat w zawodzie) przez zla myszke...  

Jak mogles sobie uszkodzic nadgarstek???

 

Ja mam odtarcie od przesuwania myszki i tarcia o podkladke... ale twoj przypadek mnie zainteresowal. Wytlumaczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się wszyscy rozkręcili.... Plastyk pewnie chce sobie kwiatuszek w Paincie namalować, a wy tu wymyślacie zestawy które poradziłyby sobie z renderowaniem całego filmu !! Przecież to nie profesjonalista i zanim nauczy się wykorzystywać komputer to minie dużo czasu po którym ten "debeściarski" zestaw będzie wart 1/4 swojej ceny zakupu. Ochłonijcie !!

Wystarczy całkowicie Athlon XP + 512RAM (ram to w zapasie tak na przyszłość). Monitor - najlepiej 19`, wystrzegać się LCD !! Karta graficzna Matrox 450/g550, albo ATI RADEON 8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wajus firma ELSA nie istnieje :) co z ciebie za grafik ze o tym nie wiesz buhahahahaha :D A co do SONY F520 to nie slyszalem zeby ktos cos zlego na temat tego monitora powiedzial. W koncu w tym modelu Sony pokazalo co sie da wyciagnac z kineskopu Trinitron a EIZO kupuje kinespopy od SONY wiec kto lepiej potrafi wykorzystac te kineskopy?? raczej ich tworca.

Aha jeszcze zapomnielismy o BARCO :) slyszales cos moze ??? Jesli jestes grafikiem to powinnienes bo te monitory sa w poligrafi wykorzystywane od lat.

Po co mu ELSA XXL ??? I tak Radek 9700 bedzie ze 2 razy szybszy :) ELSA XXL to staroc. A jakosc obrazu 2D napewno bedzie lepsza na R9700 oryginalnym ATI. Karty Wildcat teraz strasza glownie cena a nie wydajnoscia. Jedynie specajlizowane sterowniki pozwalaja zobaczyc wiecej na modelowanym obiekcie i z wieksza jakoscia ktora i tak niewiele daje bo prawdziwy efekt widzimy dopiero po renderingu a tu liczy sie TYLKO czysta moc procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie karty ELSA sa glownie adresowane do 3D Studio MAX bo maja sterowniki HEIDI, ale po co przeplacac za HEIDI ??? W swiecie SUN lub SGI nawet o tym nie slyszeli i zyja i wystarcza im OpenGL :) A kwota kilku tysiecy za karte to absurd. Pozatym nigdzie nie jest powiedziane ze ten grafik bedzie pracowal w tym programie. Druga sprawa ze szybkie dyski sie mu bardzo przydadzą jesli bedzie sie zajmowal grafiką 2D bo otweranie TIFF 200MB nie nalezy do przyjemnosci. A praca z miniaturką tez jest rozwiazaniem posrednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]co do LCD... odradzam i chyab kazdy to zrobi...

jak widac w moim sig`u posiadam soniaczka... no w sumie juz powinieniam go wykreslic bo wlasnie sie procesuje z sony o zwrot pieniedzy (4 gwarancje i obecna... 17 dni juz trwa... kontaktowalem sie nawet z szefem sprzedarzy LCD sony na polske) szajs... i tyle

 

Do grafiki (wlasnie tym sie zajmuje na codzien) .... podstawa to dobry monitor i mocna karta 2d... skoro ma tyle kasy to monitor 19'  co by nie przesadzic 915 LC FT + styknie (ma juz bnc z tylu wiec kolor powinien byc ok... ) jak nie LG to tez tak by nie przesadzic z kasa jakis NEC ... kwestia gustu...  www.monitor.pl tam bedzie tescik 19-nastek

 

grafa... 2d musi byc porzadna wiec.... napewno nie gforce a ATI

tylko czy 8500 czy 9700 ... ja bym z pokaznym portwelem atakowal 9700 tyle ze trzeba sie upewnic o wersje AE3 tego radka...

 

plyta... puki co niech nie startuje z agpx 8 bo to jeszcze dla ludzi lubiacych ryzykowac sprawa wiec polece albo nowego chaintecha albo epox 8k5a2 (na takim pracuje na codzien)

 

procesor... hymm to tez zalezne od tego czy tobi w 2d czy 3d... jak 3d to wybrqal bym dwuprocesorowke tez epoxa i wstawil tam z 2 proce athlona 1600+ 1700+ co by z cena nie przesadzac... jak 2d to jakis 2000+ w zupelnosci starczy  i bedzie nawet na wyrost...

 

pamieci... no tu musi wiele tego byc.,.. zacznijmy od 512 ... 333hz najlepiej markowe (samsung, kingstone) (lepiej 1gb pamieci)

 

co tu jeszcze ? wygodna wysoka myszka.... 2 razy mialem juz do czynienia z uszkodzeniem nadgarstka (7 lat w zawodzie) przez zla myszke...  

 

niech tez zadba o porzadne krzeslo i dobre biurko....

 

to chyba tyle :)

maz mojej kuzynki ma sony 21" za 5400zl i ma rozdzilke 2000 cos na 2000 cos przy odswiezaniu 85 Hz , widzialem to i mnie powalilo na kolana, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...