Skocz do zawartości
pci

Wyłączanie kompa przez LAN

Rekomendowane odpowiedzi

moja porada stosuje się do systemów windows 2000 XP oraz 2003:

załóżmy, że logujesz się do swojego kompa (na górze: komp1) jako użytkownik PCI z hasłem haslo. Na komputerze na dole (ten do którego nie chce Ci się schodzić: komp2) musi istnieć użytkownik PCI z hasłem haslo i prawami administracyjnymi.

na komp1: start --> uruchom --> cmd --> shutdown -s -m \\komp2

w ten sposób wyłączysz komp2 z poziomu komp1.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi Ci o opcję w BIOSie Wake On Lan (WOL), trzeba ją mieć włączoną jeżeli chcemy zdalnie włączyć komputer, a pci chodzi o wyłączenie zdalne. Opcja ta przy wyłączaniu absolutnie nie jest potrzebna. Także nie wprowadzaj zamętu jeżeli nie jesteś pewien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mugł to bardzo chciałbym taki program Lsadlo@o2.pl, z góry THX.

A co do ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nia kompa to znalazłem u niego w biosie tylko taką opcie (to stry Celek 433) Power-on by ring/Lan czy to ta opcia, i jak go włonczyć przez sieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania LuXuS'a. Zdalne wyłączanie kompa w sieci załatwiłem programem |wizualny nadzór| i jest ok. Ale w jaki sposób, jaką komendą, programem, czy czymkolwiek innym WŁĄCZYĆ komputer przez LAN?? (opcje wake up on Lan mam w biosie włączoną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...